کلینیک لیزر هموروئید در غرب تهران یکی از کلینیک‌های مجهز کلورکتال است. این کلینیک در محیطی آرام و زیبا و با رعایت موارد بهداشتی، تمامی درمان‌های لازم برای عمل جراحی هموروئید را انجام می‌دهد. تمامی لوازم استفاده شده برای هر فرد استریلیزه بوده و دستگاه‌های برند و پیشرفته برای جراحی هموروئید استفاده می‌شود. این کلینیک در غرب تهرانواقع شده و جزو کلینیک‌های مجهز و پیشرفته کشور به شمار می‌رود.

هموروئید چیست؟

بواسیر یا هموروئید از جمله بیماری‌هایی است که در پایین‌ترین قسمت مقعد ایجاد می‌شود. گاهی وقت‌ها هنگام اجابت مزاج دیواره رگ‌ها به قدری نازک می‌شود که سبب پاره شدن رگ شده و بیمار دچار درد شدید، خارش، مشکل نشستن و همچنین خونریزی می‌شود.

به هر ترتیب هموروئید قابل درمان است و می‌تواند داخلی و خارجی باشد. این بیماری در راست روده ایجاد می‌شود. هموروئید خارجی در خارج از مقعد ایجاد می‌شود. حدود ۵۰ درصد از افراد در سنین ۵۰ سالگی به این بیماری دچار می‌شوند و آن را تجربه می‌کنند. بیماری هموروئید به دو دسته هموروئید داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که در ذیل به علائم بیماری هموروئید داخلی و خارجی اشاره می‌کنیم:

هموروئید و علائم آن چیست؟
هموروئید و علائم آن چیست؟

علائم بیماری هموروئید داخلی

بیماری هموروئید یا بواسیر در داخل رکتوم به وجود می‌آید و بیمار درد کمی را احساس می‌کند. در این قسمت رگ‌های عصبی بسیار کم وجود دارد. از جمله علائم این بیماری دیدن خون روی مدفوع است. در هموروئید‌های افتاده که به صورت برجستگی‌های مرطوب صورتی از مناطق روده بزرگ به بیرون دیده می‌شود، خود به خود به داخل برگشته و آنها اغلب به راحتی به جای خود باز می‌گردند. هموروئید داخلی در داخل رکتوم تحتانی قرار دارد که معمولاً نمی‌توانید آنها را ببینید یا احساس کنید. هموروئید داخلی معمولا باعث ایجاد درد نمی‌شود زیرا در آن قسمت رگ‌های عصبی بسیار کمی وجود دارد.

علائم بیماری هموروئید خارجی

بواسیر خارجی در زیر پوست نزدیک اطراف مقعد به وجود می‌آید. به دلیل وجود اعصاب فراوانی که در این ناحیه وجود دارد افراد درد زیادی را متوجه می‌شوند. خارش در اطراف مقعد، درد در اطراف توده‌هایی که در مقعد وجود دارند، وجود خون در مدفوع، همگی از جمله علائم هموروئید خارجی هستند.

آشنایی کامل با جراحی و درمان هموروئید با لیزر

علل و عوامل ایجاد هموروئید

عوامل ایجاد هموروئید ممکن است به دلایل مختلف باشد. اگر پدر و یا مادر در خانواده‌ای مبتلا به هموروئید باشند احتمال اینکه افراد این بیماری را داشته باشند بسیار قوی است. ایجاد فشار در رکتوم تحتانی سبب تورم رگ‌ها شده و باعث ایجاد یبوست و اجابت مزاج همراه با درد و خونریزی می‌شود. معمولاً اضافه وزن و بارداری هم سبب بروز چنین عارضه‌ای در افراد می‌شود. حتی بلند کردن اجسام سنگین نیز سبب بروز ایجاد بیماری هموروئید می‌شود. افرادی که به مدت طولانی در مراکز کاری خود می‌نشینند نیز ممکن است به این بیماری دچار شوند.

نحوه تشخیص بیماری هموروئید

برای آنچه بدانید به بیماری هموروئید دچار شده‌اید و یا خیر؟ بهتر است که در اولین مرحله به پزشک متخصص مراجعه نمایید. پزشک متخصص با توجه به سابقه و علائم بیماری تشخیص به ایجاد هموروئید در بدن می‌کند. اگر بیماری هموروئید نیاز به معاینه داشته باشد پزشک رکتوم را معاینه کرده و تشخیص می‌دهد که فرد هموروئید دارد و یا خیر.

اگر معاینه بدنی برای تشخیص هموروئید مناسب نبود، ممکن است که پزشک نیاز داشته باشد به صورت‌های دیگر این بیماری را بررسی کند. از جمله آنوسکوپی، که پزشک از یک لوله پلاستیکی کوتاه به عنوان آنوسکوپ استفاده کرده و کانال مقعدی را بررسی می‌کند، در روش سیگموئیدوسکوپی با یک لوله انعطاف‌پذیر به نام سیگموئیدوسکوپ به روده بزرگ نگاه کرده و می‌تواند تشخیص دهد که فرد هموروئید دارد. یکی دیگر از روش‌های تشخیص، کولونوسکوپی است که با استفاده از لوله‌ای به نام کولونوسکوپ روده بزرگ را بررسی کرده و وجود توده و یا بافت را پس از نمونه‌برداری تشخیص خواهد داد.

کلینیک لیزر هموروئید در غرب تهران
کلینیک لیزر هموروئید در غرب تهران

مزایای درمان هموروئید با لیزر در کلینیک لیزر هموروئید در غرب تهران

یکی از روش‌های نوین و پیشرفته برای درمان هموروئید و بواسیر استفاده از لیزر است. این درمان دارای مزایایی است که به شرح زیر است:

  •  درمان بدون درد
  •  درمان بی خطر بدون نیاز به بستری شدن
  •  کمترین آسیب به بافت‌های اطراف توده‌ هموروئید
  •  درصد موفقیت بیشتر و کاهش برگشت‌پذیری
  •  جلوگیری از خونریزی با انسداد رگ‌ها
  •  ترمیم سریع زخم ناشی از عمل لیزری

سخن پایانی

بیماری هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری‌های ابتدایی در بدن انسان است. افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند باید سریع اقدام به رفع این بیماری نمایند. با مراجعه به پزشکان متخصص مرکز درمانی لیزر هموروئید در غرب تهران به راحتی می‌توانید بر بیماری خود غلبه کنید. هزینه درمان این نوع بیماری‌ها بسیار کم است. بنابراین در صورت وجود هرگونه علائم این بیماری، به راحتی می‌توانید با مراکز درمانی در تهران ارتباط گرفته و ضمن پرداخت هزینه کم، بیماری خود را به راحتی در مدت زمان کوتاه درمان کنید.

جهت دریافت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 2.5]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *