در روش جراحی هموروئید با لیزر معمولا رگ های خونی متورم داخل یا اطراف مقعد و راست روده را از بین می برد، پزشکان از این رگ های متورم به عنوان هموروئید یاد می کنند. روش های جراحی مختلفی برای درمان هموروئید وجود دارد که باعث ناراحتی فرد می شود، هدف جراحی محدود کردن خون رسانی یا حذف هموروئید است. در این مقاله قصد داریم هزینه جراحی هموروئید با لیزر در پرند را بررسی کنیم.

علائم هموروئید خارجی چیست؟

 • خارش اطراف مقعد
 • درد در اطراف مقعد، به ویژه هنگام نشستن
 • توده های حساس در اطراف مقعد

علائم هموروئید داخلی چیست؟

 • خونریزی در هنگام اجابت مزاج
 • افتادن هموروئید از مقعد که به عنوان پرولاپس شناخته می شود.

هدف از جراحی هموروئید با لیزر

 • از بین بردن هموروئید
 • کاهش خون رسانی به هموروئید
هدف از جراحی هموروئید با لیزر
هزینه درمان هموروئید با لیزر در پرند

مزایای درمان هموروئید با لیزر در پرند

موثرترین شکل درمان بواسیر که باعث علائم ناراحت کننده می شود، جراحی هموروئید است. به طور معمول، این یک گزینه برای افرادی است که علائمی را تجربه می کنند که به سایر اشکال درمانی مانند تغییرات رژیم غذایی پاسخ نمی دهند.جراحی می تواند برای علائمی که باعث درد قابل توجهی می شوند مفید باشد، زیرا پزشک می تواند به سرعت هموروئید را حذف کند. با این حال، هزینه جراحی هموروئید با لیزر در پرند کم بوده اما زمان بهبودی پس از جراحی می تواند چندین هفته باشد.

انواع شیوه ها و هزینه درمان هموروئید با لیزر در پرند

روش های مختلفی برای جراحی هموروئید وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است:

بستن نوار لاستیکی

این روشی برای درمان خونریزی یا پرولاپس هموروئید داخلی است. این شامل قرار دادن یک نوار لاستیکی در اطراف پایه هموروئید است. این کار باعث محدود شدن جریان خون آن می شود و در نهایت باعث ریزش هموروئید می شود.

انعقاد

انعقاد می تواند هموروئیدهای داخلی خونریزی دهنده را که بیرون زده نیستند درمان کند. پزشک از جریان الکتریکی یا نور مادون قرمز برای ایجاد بافت اسکار روی هموروئید استفاده می کند. این بافت دوباره خون رسانی به هموروئید را محدود می کند و باعث ریزش آن می شود.

اسکلروتراپی

این روش شامل تزریق یک محلول شیمیایی توسط پزشک به بواسیر داخلی است. این محلول با بی حس کردن پایانه های عصبی اطراف ناحیه به تسکین درد کمک می کند. همچنین باعث تشکیل بافت اسکار و افتادن هموروئید می شود.

هموروئیدکتومی

این روش با هدف حذف هموروئید انجام می شود. جراح این عمل را در بیمارستانی انجام می دهد که در آن بیمار بلوک نخاعی یا بی حسی موضعی دریافت می کند.جراح مقعد را باز کرده و به آرامی بواسیر را برش می دهد. آنها می توانند برش را با استفاده از ابزارهای مختلف جراحی مانند قیچی جراحی یا لیزر انجام دهند.

هیچ تفاوتی در ناراحتی بین این دستگاه ها وجود ندارد پس از برداشتن بواسیر، جراح زخم ها را می بندد، زخم ها را باز می گذارد یا از ترکیبی از هر دو روش استفاده می کند.دلیل باز گذاشتن زخم معمولاً یا این است که زخم به دلیل محل آن به سختی بسته می شود یا سایر شرایط بهداشتی وجود دارد.

منگنه زدن هموروئید

این روش به درمان هموروئیدهای داخلی که بزرگ شده یا افتادگی کرده اند کمک می کند. نمی تواند هموروئید خارجی را درمان کند.جراح این فرآیند را با استفاده از بیهوشی انجام می دهد. در طی آن، جراح از یک دستگاه مخصوص برای منگنه کردن هموروئید در یک موقعیت طبیعی در داخل کانال مقعد استفاده می کند. این امر خون رسانی به بواسیر را محدود می کند و باعث می شود اندازه آنها به آرامی کاهش یابد.

برخی از مطالعات نشان داده اند که منگنه زدن هموروئید می تواند نسبت به هموروئیدکتومی سنتی درد کمتری داشته باشد و ممکن است زمان بهبودی کوتاه تری داشته باشد. با این حال، احتمال بروز مجدد این بیماری بیشتر است.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در پرند
زمان بهبودی عمل هموروئید با لیزر در پرند

زمان بهبودی درمان هموروئید با لیزر در پرند

اقداماتی که خونرسانی به هموروئید را محدود می کند، چندین روز پس از آن نیاز دارد تا هموروئید از بین برود، سپس زخم می تواند 1 تا 2 هفته طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.

برای برداشتن کامل هموروئید دو تا چهار روش باندینگ بواسیر انجام می شود. پروسه ها معمولا بین 6 تا 8 هفته فاصله دارند، زمان بهبودی برای روش های جراحی که بواسیر را حذف می کنند متفاوت است. بهبودی کامل ممکن است 1 تا 3 هفته طول بکشد.

فعالیت های بعد از درمان هموروئید با لیزر

 • خوردن یک رژیم غذایی غنی از فیبر
 • اجتناب از نشستن طولانی مدت
 • نوشیدن آب فراوان
 • گرفتن حمام سیتز
 • در حین اجابت مزاج زور نگیرید
 • اجتناب از بلند کردن منظم و سنگین
 • اجتناب از نشستن طولانی مدت

سوالات متداول

هدف از درمان هموروئید با لیزر چیست؟

از بین بردن هموروئید
کاهش خون رسانی به هموروئید

درمان بواسیر با جراحی گران تر است یا لیزر؟

عمل جراحی به دلیل داشتن هزینه های جانبی قیمت بالاتری نسبت به لیزر درمانی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *