بیماری هموروئید

هزینه جراحی بواسیر با لیزر در گرمدره | بیماری هموروئید یا همان کانال مقعد درواقع بواسیر یا همان التهاب سیاهرگ‌های اطراف ناحیه مقعد است. در واقع این بیماری به دلیل سیاهرگ‌های متورم و گشاد شده در ناحیه مقعد به وجود می‌آید. این کانال‌های گشاد شده گاهی در هنگام اجابت مزاج و نشستن‌های طولانی‌مدت هم مسدود می‌شوند که این موضوع باعث ایجاد درد می‌شود. در این مطلب شمارا با رایج‌ترین علائم، دلایل و روش‌های درمان هموروئید و هزینه جراحی بواسیر با لیزر در گرمدره آشنا خواهیم کرد.

اگر به هموروئید مبتلا شده باشید، برای شما هم سؤال پیش می‌آید که چگونه تشخیص دهیم که ما دچار هموروئید داخلی شده‌ایم و یا به هموروئید خارجی مبتلا شده‌ایم؟ اگر فردی در طول زندگی خود به هموروئید مبتلا شده باشد، علائم آن به نوع بواسیر بستگی دارد. هموروئید داخلی علائم مشابه بواسیر خارجی دارد.

هموروئید داخلی و خارجی

هموروئید خارجی یا داخلی نوعی از هموروئید است که بیشتر در ناحیه اطراف مقعد به وجود می‌ آید. در قسمت خارج از مقعد، بالشتک‌ ها و برآمدگی‌ هایی وجود دارد که دیواره نازک محافظی را به وجود می‌ آورد. به‌ طور کلی بواسیر خارجی معمولاً به‌عنوان یک زائده گوشتی و حساس به لمس به نظر می‌رسد. گاهی اوقات در هنگام دفع کردن، مقداری از مدفوع به شکل توده یا برجستگی‌های گوشتی نمایان می‌شود.

عمل جراحی هموروئید به‌منظور کاهش تورم و درد و حذف هموروئید داخلی و خارجی انجام می‌شود. لیزر هموروئید داخلی یک روش سرپایی است که طی یک روز انجام می‌شود. هموروئید خارجی که به آن بواسیر خارجی نیز می‌گویند به‌ وسیله لیزر و اشعه مادون‌ قرمز تخلیه می‌شود. پس از اتمام جراحی هموروئید، بیمار باید در منزل استراحت کند و به پشت بخوابد.

بیماری هموروئید و انواع آن
بیماری هموروئید و روش درمان آن

درمان بیماری هموروئید

جراحی هموروئید شامل حذف بافت‌های آلوده و تحریک‌پذیر مقعد است. در طول این جراحی، هموروئید شما به‌منظور جلوگیری از خونریزی و عبور کردن جریان مدفوع از مقعد، کشیده می‌شود. درنتیجه این جراحی، در هنگام اجابت مزاج و دفع مدفوع، زائده‌های متورم به‌تدریج کاهش پیدا می‌کنند. در نهایت، این زائده‌ها از طریق جراحی به‌صورت کامل، از مقعد خارج‌ شده و به‌ این‌ ترتیب از ایجاد عارضه هموروئید در آینده جلوگیری به عمل خواهند آورد.

جهت رزرو نوبت درمان بواسیر کلیک کنید

درمان بیماری بواسیر

بیماری بواسیر به دلیل تورم رگ‌های عروقی و ایجاد فشار بر روی رگ‌های خونی اطراف مقعد، رخ می‌دهد. این بیماری شایع‌ترین بیماری نشیمنگاهی محسوب می‌شود و اغلب به آن هموروئید گفته می‌شود. درمان بیماری بواسیر با لیزر از روش‌های بدون درد و خونریزی است. نخستین نکته‌ای که در رابطه با این روش درمان برجسته هست، هزینه جراحی هموروئید با لیزر هست. ممکن است این تصور وجود داشته که لیزر درمانی‌ گران‌تر از عمل جراحی است. اما درمان بواسیر با لیزر دارای هزینه‌های کمتری است.

آیا امکان بازگشت هموروئید پس از جراحی با لیزر وجود داردد؟

بازگشت بیماری‌ هموروئید از طریق جراحی لیزر به‌ندرت صورت می‌گیرد و درد این جراحی بسیار کم است. بعد از عمل جراحی با لیزر اگر تغذیه مناسبی داشته باشید مطمئن باشید به راحتی و به‌سرعت می‌توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در گرمدره
هزینه جراحی هموروئید با لیزر در گرمدره

هزینه جراحی بواسیر با لیزر در گرمدره

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در گرمدره بسیار مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه است. در عمل جراحی هموروئید یک برش سطحی روی پوست ایجاد می‌شود. به‌ محض ایجاد برش با لیزر، بواسیر از بافت‌های زیر پوست جدا شده و به‌ این‌ ترتیب بافت‌ ها به‌طور کامل از بین می‌ روند. برخی از عوارض جراحی هموروئید عبارت‌اند از: خون‌ریزی‌ های جزئی، کبودی ناشی از برش و بخیه‌های جزئی.

لیزر درمانی ‌هموروئید به‌ طور سرپایی و بدون هیچ‌ گونه‌ بیهوشی صورت می‌گیرد. این روش، احتیاجی به بستری شدن ندارد و بیماران می‌توانند در کمتر از یک ساعت ترخیص شوند. خونریزی و درد در این روش بسیار کم و جزئی است و پانسمان و مراقبت‌ های ویژه و سخت پس از عمل جراحی هموروئید نیز وجود نخواهد داشت. با توجه به هزینه جراحی بواسیر با لیزر در گرمدره کم و امکان انجام عمل جراحی از طریق دستگاه، این روش محبوبیت خاصی در میان سایر متد‌های جراحی دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *