هموروئید یا بواسیر در اثر ملتهب یا متورم شدن سیاهرگ‌های اطراف ناحیه مقعد و داخل رکتوم به وجود می‌آید. فاکتور‌های متعددی در ایجاد این بیماری تأثیر‌گذار هستند که احساس درد و ناراحتی برای بیمار را به همراه دارد. پماد آنتی هموروئید از جمله شیوه‌های درمانی برای تسکین موقت تورم، سوزش، خارش و درد در ناحیه مقعد است تا به مرور زمان میزان هموروئید کاهش پیدا کند.

هموروئید بیماری است که در اثر نشستن های طولانی مدت به خصوص در بزرگسالان ایجاد می‌شود. افراد در طول روز مدت زمانی بسیاری را صرف نشستن می‌کنند و هیچ گونه تحرک و فعالیت بدنی ندارند. این عامل موجب وارد شدن فشار به ورید‌های اطراف مقعد شده و در نهایت با ایجاد التهاب در ناحیه مورد نظر و تشکیل هموروئید شخص را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند.

نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور
موارد مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور

عوامل متعدد دیگری در تشکیل هموروئید دخیل هستند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • بارداری
 • چاقی و اضافه وزن
 • یبوست
 • اسهال‌های مکرر

نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور

استفاده از کرم‌ها و پماد‌های موضعی در درمان هموروئید موجب کاهش احساس درد و خارش در منطقه معقدی می‌شود. از آنجایی که هموروئید در دو نوع داخلی و خارجی تشکیل می‌شود لازم است تا به منظور استفاده بهتر از پماد آنتی هموروئید، اپلیکاتور مخصوص به کار برده شود. برای استفاده صحیح از پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور بهتر است تمامی نکات درج شده بر روی بسته‌بندی محصول را با دقت مطالعه و رعایت کنید.

چنانچه نسبت به مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور، آگاهی کافی ندارید حتماً با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.در هموروئید خارجی می‌توانید مقداری از پماد را بر روی انگشت تمیز و شسته شده خود بگذارید و آن را بر روی موضع مالش دهید. این کار موجب تسکین درد و کاهش علائم هموروئید می‌شود. اگر استفاده از پماد در قسمت بیرونی مقعد، علائم بیماری را کاهش ندهد می‌توانید آن را به صورت داخلی به کار ببندید. این کار می‌تواند در کاهش میزان التهاب، شدت بیماری و افتادگی هموروئید کمک کرده و آن را بهبود ببخشد.
نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور طبق مراحل زیر است:

 • توصیه می‌شود از پماد هموروئید قبل یا بعد از خواب و یا بعد از اجابت مزاج استفاده کنید تا میزان تأثیرگذری بیشتری داشته باشد.
 • برای هموروئید داخلی نیاز است تا مقداری از پماد به دیواره داخلی رکتوم مالیده و ماساژ داده شود، برای این کار ابتدا باید اپلیکاتور نوک گرد همراه را به لوله پماد متصل کنید.
 • لوله پماد را فشار دهید تا اپلیکاتور از مواد پر شود.
 • به کار بردن اپلیکاتور در رکتوم می‌تواند با درد همراه باشد، بهتر است قبل از انجام آن، انتهاب اپلیکاتور را با یک روان‌کننده دیگر چرب کنید.
 • نوک گرد اپلیکاتور را به آرامی وارد رکتوم خود کنید.
 • لوله پماد را به آرامی فشار دهید تا مواد موجود در اپلیکاتور به سمت راست روده حرکت کند. دقت داشته باشید خیلی محکم فشار ندهید.
 • اپلیکاتور را خارج کرده و با آب گرم و صابون بشویید.
 • دست‌های خود را پس از پایان کار با صابون و آب و گرم تمیز کرده و خشک کنید.
نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور
چرا باید از مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور  بهتر است؟

نکته مهم در به کار بردن پماد آنتی هموروئید، تعیین زمان صحیح برای استفاده از آن است. سعی کنید حداقل تا دو ساعت پس از مصرف داخلی پماد هموروئید، دفع مدفوع نداشته باشید.
یادداشتی از مرکز جراحی ماه درمان
هر فرد به دلایل مختلف در طول عمر خود حداقل یک بار به بیماری هموروئید مبتلا شده است. این عارضه در اثر متورم شدن و ایجاد التهاب در ناحیه مقعد و داخل رکتوم به وجود می‌آید. شیوه‌های درمانی متفاوتی با توجه به شدت علائم هموروئید و شرایط فیزیکی بیمار وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. پماد آنتی هموروئید یکی از تکنیک‌های درمانی غیر تهاجمی هموروئید یا بواسیر است که با نظر پزشک معالج انتخاب می‌شود.

وجود متخصصان و پزشکان با تجربه و آشنا به شیوه‌های درمانی نوین در مرکز جراحی ماه درمان و هم چنین ارائه جلسه مشاوره رایگان در زمینه بیماری‌های مختلف موجب شده تا بیماران با اطمینان مرکز تخصصی لیزر هموروئید را برای درمان خود انتخاب کنند.

سوالات متداول مصرف پماد آنتی هموروئید با اپلیکاتور

مزایای استفاده از پماد آنتی هموروئید چیست؟

استفاده از کرم‌ها و پماد‌های موضعی در درمان هموروئید موجب کاهش احساس درد و خارش در منطقه معقدی می‌شود

برای درمان بواسیر داخلی چگونه از پماد آنتی هموروئید استفاد کرد؟

بریا درمان هموروئید داخلی به منظور استفاده بهتر از پماد آنتی هموروئید، اپلیکاتور مخصوص به کار برده شود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *