با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد بدون شک تا کنون متوجه شده‌اید که بواسیر یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که امروزه بسیار فراگیر شده است و در صورت عدم درمان به موقع شاهد بروز مشکلات مختلفی خواهید بود که در ادامه به جراحی هموروئید با لیزر در استخر اشاره خواهد شد. بیماری هموروئید دارای درجاتی از 1 تا 4 است که بر اساس تشخیص پزشک متخصص تعیین می‌شود.

هموروئید درجه 1 و 2 نوع ضعیف این بیماری است که می‌توان به صورت خانگی و با رعایت نکات مهم و همچنین استفاده از داروهایی همچون: پماد آنتی هموروئید آن را تسکین و برطرف کرد. در نوع هموروئید درجه 3 و 4 نحوه درمان بسیار متفاوت است که تنها راه درمان آن درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در استخر است.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در استخر از دو روش سنتی و لیزر استفاده می‌شود. در جراحی هموروئید به صورت سنتی از تیغ و چاقوی جراحی برای برش زائده به وجود آمده استفاده می‌شود که درد و خونریزی زیادی را برای بیمار به همراه دارد. معمولاً بیماران از لیزر برای درمان هموروئید استفاده می‌کنند زیرا این درمان با کمترین میزان درد و خونریزی همراه است و بیمار پس از جراحی می‌تواند به خانه برگردد اما در درمان سنتی بیمار باید حداقل 24 بستری باشد.

بهترین روش درمان هموروئید خارجی با لیزر
بهترین روش درمان هموروئید خارجی با لیزر

درجات مختلف هموروئید داخلی

  • درجه 1: در نوع درجه 1 بواسیر رگ‌های داخلی مقعد که متورم شده‌اند از مقعد خارج نمی‌شوند که با کمک دارو تسکین داده خواهد شد.
  • درجه 2: نوع دوم پرولاپسی است که به صورت خودکار از بین می‌رود. این یعنی اینکه هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج می‌شود اما دوباره به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
  • درجه 3: در درجه 3 عروقی که هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج می شوند را باید به کمک انگشت به جای قبلی خود فرستاد.
  • درجه 4: درجه چهار پیشرفته‌ترین حالت این بیماری است که رگ‌های وریدی به طور کامل از مقعد خارج می‌شوند که درد و ناراحتی را برای بیمار به همراه دارد و تنها راه درمان آن جراحی با لیزر است.

روش لیزر هموروئید خارجی

سؤال پرتکراری که برای بیماران به وجود می‌آید این است که آیا بعد از جراحی با لیزر بواسیر باز خواهد گشت یا خیر!؟ جواب این سؤال مشخص است! اگر برای درمان هموروئید یک روش صحیح را انتخاب کنید بدون شک احتمال برگشت آن نزدیک به صفر است. به دلیل اینکه این بیماری باعث خجالت بیمار می‌شود اکثراً از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند و به فکر درمان‌های خانگی هستند.

فراموش نکنیم که هیچ‌کدام از درمان‌های خانگی بواسیر یا درمان‌های سنتی راه صد درصد برای حل این مشکل نخواهند بود و فقط باعث تسکین آن می‌شوند. به همین دلیل تا زمانی که این بیماری را به روش درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در استخر انجام ندهید احتمال بازگشت آن وجود دارد. درمان هموروئید خارجی به کمک لیزر حدود 30 دقیقه به طول می‌انجامد و بدون بی‌هوشی انجام می‌شود و می‌توان بلافاصله بعد از جراحی به زندگی عادی خود برگردید.

درمان هموروئید با لیزر در استخر

درمان هموروئید با لیزر در استخر با استفاده از دو روش لیز کم توان و اشعه لیزر پر توان انجام می‌شود که با توجه به نوع و درجه بواسیر بیمار یکی از این دو نوع توسط پزشک انتخاب می‌شود. از لیزر کم توان برای کاهش تورم سیاهرگ‌های مقعد استفاده می‌شود که به بهبود و تسریع زخم‌ها کمک می‌کند. در این نوع درمان بیمار با کمترین درد و خونریزی روبه رو می‌شود که جزو بهترین‌ها در درمان و جراحی هموروئید با لیزر در استخر است.

در نوع دوم از لیزر پر توان برای سوزاندن زائده هموروئید که در زیر مخاط قرار دارد کمک گرفته می‌شود. در این نوع درمان چون احتمال آسیب دیدن بافت‌های اطراف وجود دارد باید به کلینیک مجهز و دکتری مراجعه کنید که متخصص و متبحر باشد.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در استخر
هزینه جراحی هموروئید با لیزر در استخر

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در استخر

دلایل مختلفی وجود دارد که بر روی تعیین میزان هزینه درمان هموروئید با لیزر در استخر تأثیرگذار است که به آنها اشاره خواهیم کرد. در مرحله اول باید نوع و درجه بواسیر بیمار تشخیص داده شود و بر اساس آن نوع درمان انتخاب شود. البته بعضی از بیمه‌های درمانی این نوع عمل را پوشش می‌دهند که این مورد نیز در تعیین هزینه بواسیر تأثیرگذار است. در نهایت به دلیل اینکه بعد از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در استخر در مرکز تخصصی لیزر هموروئید بیمار بستری نمی‌شود پس هزینه این درمان پایین خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *