‌بواسیر چیست؟

‌بواسیر یا همان هموروئید، به گشاد شدن سیاهرگ‌ های اطراف مقعد یا رکتوم گفته می‌شود. زمانی که سیاهرگ‌ها گشاد می‌شوند، موجب فشار آمدن به اعصاب روده و درنتیجه تحریک آن‌ ها شده و درد و ناراحتی در قسمت‌ نشیمنگاهی ایجاد می‌کنند. ‌بواسیر یکی از رایج‌ ترین بیماری‌های نشیمنگاهی در جهان است که افراد زیادی را به خود گرفتار کرده است. دلیل آن‌هم افزایش سن است، نشستن ظولانی مدت، بارداری، چاقی مفرط، اسهال و انجام برخی ورزش ها است. داشتن شناخت و درک درست از چیستی و علل این بیماری می‌تواند به بیماران در پیشگیری، شناخت و درمان این ضایعه کمک کند. در ادامه به بررسی بیماری هموروئید و هزینه جراحی هموروئید با لیزر در لواسان می پردازیم.

بواسیر خارجی زائده‌های گوشتی و یا توده‌هایی هستند که این زائده‌ها در داخل مقعد شکل می‌گیرند و یا در خارج از آن ظاهر می‌شوند. برای تشخیص بواسیر خارجی باید به نشانه‌های ظاهری و علائم آن توجه شود که بواسیر خارجی بدون بی‌حسی و بدون درد می‌تواند شروع‌ شده و با دردی شدید و خارش همراه باشد. ‌بواسیر داخلی که شامل توده‌های متورم در داخل مقعد است که گاهی با خونریزی و دردهم همراه است. برای تشخیص قطعی بایستی زائده‌های گوشتی و یا توده‌هایی که در این ناحیه شکل می‌گیرد از مقعد خارج‌شده و به یک پزشک متخصص جهت درمان مراجعه گردد.

‌بواسیر یا هموروئید
‌بواسیر به گشاد شدن سیاهرگ‌ های اطراف مقعد یا رکتوم گفته می شود.

جراحی بواسیر با لیزر

‌درمان بواسیر با لیزر یکی از بهترین روش‌های نوین برای درمان این بیماری است که این روش با استفاده از انرژی نور انجام می‌شود. به این صورت که با تابش لیزر به ناحیه درمان شده، بافت نرم را از بین می‌برند. این روش جراحی به دلیل کم درد بودن، سرعت عمل و عدم خونریزی به‌سرعت در بین بیماران مشهور شده است. برای درمان هموروئید با لیزر بیمار نیازی به استفاده از تیغ جراحی ندارد و به سرعت به طور سرپایی و بدون درد و خونریزی درمان می‌شود.

برای درمان بواسیر یا همان‌ هموروئید، پزشکان برای بیرون آوردن بافت از مقعد از دستگاه‌ لیزر استفاده می‌کنند. این روش با لیزر و بدون برش یا بخیه استفاده می‌شود. اگر این درمان را به‌درستی انجام دهید، می‌توانید تنها با یک بار مصرف دارو علائم بیماری خود را درمان کرده و یا بهتر است بگوییم به‌طور کامل برطرف نمایید. البته این موضوع تا حدود درصد بستگی به پیشرفت بیماری شما دارد. یکی از عوامل مؤثر در جراحی هموروئید با لیزر و هزینه جراحی بواسیر با لیزر در لواسان، تخصص پزشک و یا کلینیک مربوطه است.

مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر

پس از جراحی بواسیر با لیزر در لواسان، رژیم غذایی سبک و مایعات کافی دریافت خواهید کرد. فعالیت‌های سنگین را متوقف کنید تا امکان خونریزی کاهش یابد. به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید و از انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت‌هایی که باعث درد و ناراحتی شما می‌شوند خودداری کنید. پس از درمان و گذشت چند هفته می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را ادامه دهید.

مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر
پس از جراحی بواسیر با لیزر در لواسان، رژیم غذایی سبک و مایعات کافی دریافت خواهید کرد.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در لواسان

هزینه‌ جراحی هموروئید با لیزر به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم‌ترین آن تجربه و سابقه پزشک است. علاوه بر آن باید در نظر گرفت که عمل بواسیر با لیزر به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری طولانی مدت در بیمارستان نخواهد بود. البته نباید فراموش کنید که هزینه جراحی هموروئید با لیزر در لواسان در افراد مختلف و با شرایط مختلف، متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، هزینه جراحی بواسیر با لیزر، با توجه به زمان جراحی، کلینیک و جراح، میزان مراقبت‌های بعد از عمل، کلینیک مورد استفاده و حتی وضعیت بیماری، تعیین خواهد شد. بنابراین نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای این عمل اعلام کرد. برخی از فاکتورهای کلیدی که در هزینه جراحی بواسیر با لیزر در لواسان دخیل هستند به شرح زیر است: نوع بیماری، حجم و اندازه ناحیه تحت درمان، میزان پیشرفت بیماری، سن بیمار

جهت دریافت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *