هموروئید یکی از مشکلات رایج در بین مردان و زنان است که می‌تواند با احساس درد و خارش در هنگام اجابت مزاج همراه باشد. با توجه به اینکه شیوه‌های درمانی متفاوتی از جمله جراحی هموروئید با لیزر وجود دارد، شیاف آنتی هموروئید در اغلب موارد می‌تواند یکی از مؤثرترین راه‌های درمانی به حساب آید. نحوه صحیح استفاده از این دارو و زمان مناسب آن می‌تواند تأثیرات مثبتی را در درمان هموروئید داشته باشد.

شیاف آنتی هموروئید مؤثرترین راه‌ درمان هموروئید
شیاف آنتی هموروئید مؤثرترین راه‌ درمان هموروئید

علل و عوارض جانبی هموروئید

هموروئید در اثر متورم شدن ورید‌های رکتوم یا مقعد در دو حالت داخلی و خارجی ایجاد می‌شود. این بیماری می‌تواند با توجه به عوامل مختلف تشکیل شده و زندگی فرد را دچار اختلال کند. برخی از علل ایجاد هموروئید عبارت‌اند از:

 • یبوست مزمن
 • اسهال
 • زور زدن در هنگام دفع مدفوع
 • نشستن‌های طولانی مدت
 • عدم انجام فعالیت‌های بدنی و نداشتن تحرک
 • بارداری
 • و…

تعداد زیادی از هموروئیدها با عوارض جانبی و خطراتی همراه است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی و عفونت
 • احساس درد
 • خارش و سوزش

شیاف آنتی هموروئید و طریقه استفاده از آن

یکی از شیوه‌های درمانی استاندار از بین بردن هموروئید، استفاده از شیاف آنتی هموروئید است. این جسم کوچک با قرار گرفتن در داخل مقعد با توجه به مواد تشکیل دهنده‌ای که دارد در اثر تماس با بدن و تحت دمای بدن ذوب می‌شود. این فرایند اجازه می‌دهد تا ترکیبات داخلی شیاف آنتی هموروئید جذب شده و وارد جریان خون بیمار شود. این شیاف‌ها برای تسکین درد ایجاد شده از هموروئید، کاهش میزان التهاب ورید‌های مقعدی و روان‌سازی ناحیه مقعد تولید می‌شوند.

به کار بردن شیاف آنتی هموروئید تأثیرات چشمگیری در درمان بیماری از خود نشان می‌دهد. به نحوی که تنها با گذشت چند روز از درمان، نتیجه نمایان می‌شود. چنانچه علائم شدیدتری داشته باشید مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ضمن برطرف شدن نشانه‌های بیماری، هموروئید به طور کامل درمان شود.

از این شیوه درمانی می‌تواند برای هر رده سنی و یا هر جنسیت بیمار به کار برده شود. استفاده شیاف آنتی هموروئید یک راهکار درمانی استاندارد است که حتماً قبل از به کار بردن آن با پزشک خود مشورت کنید. دقت داشته باشید شیاف برای استفاده از طریق مقعد است و به هیچ عنوان آن را از دهان مصرف نکنید. طریقه استفاده از شیاف آنتی هموروئید طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. قبل و بعد از استفاده حتماً دست‌های خود را با مایع دستشویی بشویید و خشک کنید.
 2. فویل بسته‌بندی شیاف را باز کنید. برای سهولت استفاده از شیاف می‌توانید قسمت نوک تیز آن را با کمی آب آغشته کنید یا از ژل‌های روان کننده به غیر از وازلین استفاده کنید.
 3. در دو حالت می‌توانید شیاف را وارد مقعد کنید. دراز بکشید و ساق پای زیری خود را صاف کرده و پای بالایی را به سمت شکم به سمت جلو خم کنید و یا در کنار یک صندلی بایستید و یک پا را بالا نگه دارید.
 4. باسن خود را شل کرده و نفس عمیق بکشید. یک سمت باسن را بلند کنید تا ناحیه رکتوم مشخص شود. با وارد کردن فشار ملایم، شیاف را از سمت نوک تیز به طور کامل وارد مقعد کنید و برای جند ثانیه دو طرف باسن را در نزدیکی هم قرار داده تا از خارج شدن شیاف جلوگیری شود.
 5. حداقل ۱۵ دقیقه در حالت نشسته یا درازکش بمانید تا گرمای بدن شما موجب ذوب شدن شیاف شده و فرایند جذب آن توسط جریان خون آغاز شود.
شیاف آنتی هموروئید و طریقه استفاده از آن
شیاف آنتی هموروئید و طریقه استفاده از آن

یادداشتی از مرکز جراحی ماه درمان

هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری‌های مقعدی است که با متورم و ملتهب شدن ورید‌های مقعدی تشکیل شده و می‌تواند با عوارض خطرناکی همراه باشد. خونریزی، درد شدید، التهاب بالا و… از خطرات احتمالی هموروئید است. شیوه‌های درمانی متفاوتی برای بواسیر وجود دارد که استفاده از شیاف آنتی هموروئید یکی از آن‌ها است.

متخصصان ما در مرکز جراحی ماه درمان با ارائه یک جلسه مشاوره رایگان ضمن انجام معاینات فیزیکی و ارزیابی‌های اولیه می‌توانند به شما در درمان هموروئید کمک کنند. چنانچه علائم بیماری هموروئید را در خود مشاهده کردید می‌توانید به صورت حضوری و غیرحضوری از خدمات پزشکی مرکز جراحی ماه درمان برای درمان استفاده کنید.

سوالات متداول

در چه مرحله ای از درمان هموروئید شیاف آنتی هموروئید موثر است؟

در مراحل اولیه درمان همرورئید

عوامل ایجاد هموروئید چیست؟

یبوست مزمن
اسهال
زور زدن در هنگام دفع مدفوع
نشستن‌های طولانی مدت
عدم انجام فعالیت‌های بدنی و نداشتن تحرک
بارداری

فواید استفاده از شیاف آنتی هموروئید چیست؟

این شیاف‌ها برای تسکین درد ایجاد شده از هموروئید، کاهش میزان التهاب ورید‌های مقعدی و روان‌سازی ناحیه مقعد تولید می‌شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]