هموروئید یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند اهمیت بسیار زیادی در سلامت عمومی افراد داشته باشد. معمولا احتمال اینکه با توجه به سبک زندگی امروزی و همچنین با توجه به نوع تغذیه‌ای که دارید از این بیماری رنج ببرید، بالا است. بیماری هموروئید در حقیقت به بیرون‌زدگی سیاهرگ‌های قسمت انتهایی مخرج و یا همان رکتوم گفته می‌شود. این بیماری ممکن است در اثر دلایل مختلفی بروز پیدا کند که در ادامه به بررسی این دلایل و معرفی دکتر هموروئید در غرب تهران می پردازیم.

دلایل بروز هموروئید

مسلما پیدا کردن دکتر هموروئید خوب اهمیت بسیار زیادی دارد، اما پیش از آن بهتر است بدانید این بیماری چیست و بنا به چه دلایلی می‌تواند ایجاد شود. شناخت پیدا کردن نسبت به بدن خودتان و همچنین دلایل و مواردی که سبب بروز هموروئید می‌شود، می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم تا دلایل و مواردی که سبب بروز بیماری هموروئید می‌شوند را بهتر بشناسید.

هموروئید در حقیقت به سیاهرگ‌هایی گفته می‌شود که در ناحیه انتهایی مخرج وجود دارند و خون را از سلول‌های این قسمت به گردش خون می‌برند. بنا به دلایل مختلفی که می‌تواند وجود داشته باشد، امکان دارد تا رگ‌های این بخش‌ها دچار تورم و التهاب شوند و همین تورم و التهاب سبب می‌شود تا در این قسمت شاهد بروز زائده و بیرون‌زدگی باشید. اما چه مواردی هستند که سبب بروز زائده می‌شوند؟ این موارد را بهتر است شامل چند بخش بدانید. فعالیت‌های بدنی، تغذیه، نوع زندگی، نوع شغل و همچنین تغییرات فیزیولوژیکی بدن.

دلایل بروز هموروئید
بررسی دلایل بروز هموروئید یا بواسیر

بسیاری از افراد به دلیل بالا رفتن سن و یا زایمان و حامگلی دچار این نوع از بیماری می‌شوند. از جمله دیگر دلایل می‌تواند مربوط به نوع کاری باشد که فرد انتخاب کرده است. بسیاری از دانشجویان، رانندگان و به طور کلی افرادی که مدت زمان زیادی را پشت میز می‌نشینند، احتمال دارد به این نوع عارضه دچار شوند. دیگر دلایل مربوط به عدم داشتن تحرک کافی و عدم ورزش کردن است. البته گاهی اوقات این موضوع نیز پیش می‌آید که به دلیل بلند کردن ناگهانی اجسام، ممکن است افراد دچار این عارضه شوند.

داشتن تغذیه نامناسب نیز مورد مهم بعدی است. تغذیه نامناسب سبب می‌شود تا در هنگام دفع مدفوع، فشار زیادی به قسمت خارجی رکتوم وارد شود و به همین دلیل نیز باید این نکته را در نظر داشته باشید که خوردن انواع میوه‌ها و سبزیجات و همچنین غذاهایی همچون سوپ و آش در طول هفته می‌تواند شما را از ابتلا به این بیماری تا حد زیادی مصون بدارد.

روش‌های درمان هموروئید

اگر در غرب تهران و یا در اطراف آن زندگی می‌کنید، برای درمان کردن بیماری هموروئید لازم است تا به دکتر هموروئید در غرب تهران مراجعه کنید. این موضوع سبب می‌شود تا درمان مناسبی را دریافت کنید و نیازی نباشد تا هزینه‌های زیادی را بابت این مسئله پرداخت کنید. اما روش‌های درمانی با توجه به چه مواردی انتخاب می‌شود؟

در صورتی که هموروئید شما از نوع درجه یک باشد و هنوز به مراحل پیشرفته و حاد نرسیده باشد، صرفا می‌توانید با ورزش، رژیم غذایی ملین و همچنین پمادهای آنتی هموروئید آن را درمان کنید. این روش‌ها صرفا زمانی جواب می‌دهند که هموروئید شما هنوز در مراحل اولیه است.

اما اگر هموروئید به درجات بالاتر رسیده باشد، لازم است یا از روش لیزر درمانی و یا جراحی استفاده کنید. روش لیزر درمانی می‌تواند برای هموروئیدهایی با درجه‌های دو و سه گزینه بسیار مناسبی باشد اما اگر هموروئید به درجات بسیار خطرناک رسیده باشد لازم است تا از مواردی همچون جراحی برای حل این موضوع استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از روش های درمان هموروئید به صفحه “جراحی و درمان بواسیر با لیزر” مراجعه نمایید.

دکتر هموروئید در غرب تهران
دکتر هموروئید در غرب تهران

دکتر هموروئید در غرب تهران

اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید و از بیماری هموروئید رنج می‌برید، بهتر است بدانید که برای برطرف کردن این مشکل لازم است تا به دکتر هموروئید در غرب تهران مراجعه کنید. دکتر هموروئید در غرب تهران زیاد است اما دکتری که بتواند به طور کامل شما را درمان کند، کم پیدا می‌شود. به همین دلیل بهتر است ابتدا یک کلینیک مناسب و یک دکتر خوب را پیدا کرده و از طریق آن درمان خود را شروع کنید.

جهت دریافت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *