درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران

درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران
روش های نوین درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران

کیست مویی از جمله بیماری‌هایی می‌باشد که در انتهای ستون فقرات در ناحیه دنبالیچه ظاهر می‌شود. بسیاری از مبتلایان باید بدانند این بیماری با استفاده از روش‌های خانگی و گیاهی درمان پذیر نیست. درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران از بهترین شیوه‌های درمانی این بیماری محسوب می‌گردد که زیر نظر متخصصان با بهترین دستگاه‌ها انجام می‌گیرد.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست؟

کیست مویی یا کیست پیلونیدال زمانی بوجود می‌آید که موها در اثر اصطکاک به زیر پوست باز می‌گردند. در اثر بازگشت مو به داخل، حفره و گودالی بر سطح پوست ظاهر می‌شود که زمینه‌ساز ایجاد عفونت در این ناحیه خواهد شد. بنابراین بیمار درد شدیدی در قسمت مقعد و نشیمنگاه خود احساس می‌کند. از آنجایی که بدن به این حفره واکنش نشان می‌دهد، بنابراین در اطراف مو کیست و آبسه‌هایی ایجاد می‌شود که بوسیله چرک، خون یا ترشح پر شده‌اند، در نتیجه برای درمان این کیست‌ها باید آنها را تمیز کرد.

درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران
چرا درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران را انتخاب کنیم؟

درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران

افرادی که خیلی زود برای درمان کیست مویی اقدام می‌کنند، شانس این را دارند که به راحتی با مصرف آنتی بیوتیک آن را درمان کنند، با پیشرفت بیماری، کیست مویی حادتر می‌شود و بوی بدی هم منتشر می‌کند، همچنین درمان آن نیز به هزینه بالاتری نیاز دارد.

یکی از بهترین روش‌ها جهت درمان بیمارانی که دارای چندین کیست مویی یا یک کیست مویی حاد هستند، جراحی‌های سنتی یا جراحی با لیزر است. از آنجایی که جراحی‌های سنتی خطرناک‌تر می‌باشند، بنابراین امروزه جراحی کیست مویی با لیزر از مطمئن‌ترین روش‌های درمان این بیماری محسوب می‌گردد، چرا که این شیوه درمانی نتایج مطلوبی را بر روی بیماران داشته است.

روش‌های درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران

  1. جراحی کیست مویی با لیزر با روش باز: در این شیوه با استفاده از لیزر، 5 تا 7 سانت از پوست را برش می‌دهند، سپس هر گونه چرک و عفونت موجود در کیست مویی را خارج می‌کنند. با توجه به این که در روش باز روی زخم بسته نمی‌شود، به مدت سه ماه طول می‌کشد تا به طور طبیعی محل زخم التیام یابد.
  2. جراحی کیست با لیزر به روش بسته: در این شیوه نیز بعد از برش زدن پوست از طریق لیزر و خارج کردن محتویات کیست مویی، محل کیست از طریق بافت‌هایی پر می‌شود که از اطراف محل کیست جدا شده‌اند و سپس بخیه می‌شود. دوره التیام زخم در این روش یک تا دو ماه است.
  3. ایجاد حفره با قطر یک سانت و خارج کردن کیست: این روش از بهترین و کارآمدترین روش‌های درمانی کیست مویی محسوب می‌گردد. متخصص لیزر کیست مویی در شمال تهران، ابتدا حفره‌ای به قطر نیم تا یک سانت در محل کیست ایجاد می‌کند و کیست را خارج کرده، سپس از طریق لیزر به درمان محل کیست می‌پردازد. از آنجایی که این روش به صورت میکرونی عروق و رگ‌ها را مسدود می‌کند، بنابراین بیمار هیچ گونه درد و خونریزی ندارد و بدون آن که بخیه بخورد، مرخص می‌شود. لازم به ذکر است در این شیوه درمانی بیمار نیاز به استراحت ندارد و یک روز بعد از درمان می‌تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

هزینه جراحی کیست مویی با لیزر در شمال تهران

امروزه بیماری‌های نشیمنگاهی با توجه به سبک نادرست زندگی شیوع زیادی داشته‌اند، از جمله این بیماری‌ها کیست مویی است. این عارضه با برگشت مو به داخل پوست و رشد آن اتفاق می‌افتد، شکل کیست‌های مویی یکسان نیست و در اندازه‌های مختلف و گاهی چند کیست با هم بروز می‌کند. بنابراین هزینه درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران نیز براساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود که به قرار زیر هستند:

  • میزان عفونت موجود در کیست مویی
  • تعداد ایجاد شده کیست‌ها
  • میزان پیشرفت و وخامت کیست مویی
  • دستمزد جراح و تیم پزشکی آن
  • نوع دستگاه لیزر
  • نرخ مصوب کلینیک لیزر در شمال تهران برای عمل کیست مویی
درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران
مراقبت های بعد از درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران

نتیجه گیری

اگر به کیست مویی مبتلا هستید، در صورت تعلل در معالجه آن، شاهد گسترش عفونت و حادتر شدن بیماری و روند بهبود آن می‌گردید. بنابراین جهت درمان کیست مویی حتما به مراکز و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. یکی از بهترین مراکز و کلینیک‌ها جهت درمان کیست مویی با لیزر در شمال تهران قرار دارد، این مراکز به راحتی با استفاده از شیوه‌های مدرن، پزشکان مجرب و دستگاه‌های پیشرفته لیزر به درمان این بیماری می‌پردازند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *