هموروئید یکی از بیماری هایی است که معمولا افراد از بیان آن ابا دارند و به خوددرمانی روی می آورند. این درحالی است که به هیچ عنوان نشانه ها و علائم این بیماری به صورت خود به خود از بین نمی رود و نیاز به درمان جدی دارد.

اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود به راحتی نیز قابل درمان است اما در صورت پیشرفته شدن نیاز به عمل جراحی خواهد داشت. یکی از پرطرفدارترین روش های درمان و جراحی هموروئید با لیزر است که در این مطلب می خواهیم درباره آن بیشتر صحبت کنیم. اگر درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر اطلاعاتی ندارید، درادامه همراه ما باشید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر
درمان بواسیر با لیزر در قصر

بیماری هموروئید چیست؟

بیماری هموروئید یا بواسیر نوعی بیرون زدگی است که در مقعد صورت می گیرد و در کانال رکتوم به وجود می آید. این بیماری بیشتر افراد بالای 50 سال را درگیر می کند با این وجود بدان معنانیست که سایر افراد درگیر آن نمی شوند. سبک زندگی مهم ترین علت بروز این بیماری است به همین دلیل نیز در صورت بروز هرگونه علائم مشکوک در هر سنی باید به پزشک مراجعه کرد.

بیماری هموروئید خود به سه شکل متفاوت بروز پیدا می کند که درادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم:

هموروئید داخلی : زمانی که سیاهرگ در داخل مقعد متورم می شود با نام هموروئید داخلی شناخته می شود. هموروئید داخلی معمولا درد ندارد و با خونریزی بروز پیدا می کند. پس اگر هنگام مدفوع کردن به صورت مکرر خون مشاهده کردید، احتمال ابتلای شما به هموروئید داخلی بالاست. البته این نوع از هموروئید علائم دیگری نظیر حس بیرون زدگی توده و سوزش در هنگام خروج مدفوع اشاره کرد.

هموروئید پرولاپس : هموروئید پرولاپس مشابه هموروئید داخلی است که با کمی رشد کردن از مقعد بیرون می زند.این نوع از هموروئید درد بسیار زیادی را برای بیمار به همراه خواهدداشت و مسلما وی را اذیت می کند.
هموروئید خارجی : در صورت اینکه سیاهرگ در خارج از مقعد ملتهب شود و حتی بافت های اطراف آن را نیز درگیر می کند، هموروئید خارجی اتفاق می افتد. تورم و خارش از علائم بروز این بیماری است.

بیماری هموروئید با چه علائمی بروز پیدا می کند؟

برای اینکه بتوانید به سرعت این بیماری را تشخیص دهید و برای درمان آن اقدام کنید باید علائم این بیماری را به خوبی بشناسید. مهم ترین علائم این بیماری را درادامه مرور می کنیم:

  • احساس خارش شدید در مقعد
  • احساس ناراحتی در هنگام اجابت مزاج
  • وجود گوشت اضافی در اطراف مقعد
  • خارج شدن مدفوع به صورت غیرارادی
  • احساس درد در هنگام نشستن
  • احساس نیاز مداوم به دفع
  • وجود خون در مدفوع

در صورت مشاهده هریک از این علائم به سرعت باید برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر اقدام کنید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر
درمان هموروئید با لیزر در قصر

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر

استفاده از لیزر برای درمان بواسیر یکی از روش های قطعی محسوب می شود که با کمک آن می توانید از شر این بیماری راحت شوید. درست است که روش های دیگری نیز برای درمان هموروئید وجوددارد اما لیزر جز روش هایی است که برگشت ندارد و پس از انجام آن نیز به سرعت به کارهای روزمره خود خواهیدرسید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر تنها در یک روز صورت می گیرد و البته که نیاز به بیهوشی ندارد. بیهوشی به خودی خود عوارض بسیاربدی روی سلامتی افراد دارد که با کمک بی حسی این عوارض به صفر می رسد. دقت داشته باشید اگر شما سایر روش های درمانی را برای حل مشکل هموروئید انتخاب کنید،نیاز به بیهوشی خواهیدداشت که مسلما برای شما مضر است.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر هزینه بالاتری نسبت به سایر روش های درمانی خواهدداشت اما مزایای زیاد آن ارزش این هزینه کردن ها را دارد. زیرا در سایر عمل جراحی شما باید چند روزی را دست از کاربکشید و استراحت کنید این درحالی است که برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قصر می توانید نهایتا یک روز پس از عمل به کارهایتان برسید. همین موضوع نیز باعث می شود تا هزینه هایی که برای درمان با لیزر پرداخت می کنید با وجود گران بودن برای شما به صرفه باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *