درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه | التهاب و کشیدگی رگ های خونی اطراف مقعد سبب بروز بیماری به نام هموروئید می شود. این بیماری نشانه های واضحی دارد به همین دلیل نیز با کمی توجه می توانید در همان مراحل ابتدایی بیماری آن را تشخیص داده و برای درمان اقدام کنید.

درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه در مراحل ابتدایی با چند داروی ساده و اصلاح رژیم غذایی صورت می گیرد و اما در مراحل پیشرفته تر نیاز به عمل جراحی دارد. درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه از روش هایی است که قراراست در این مقاله درباره آن بحث کنیم.

روش های درمان هموروئید بدون جراحی

جراحی هموروئید جز آخرین روش های درمانی این بیماری است. درحالی که برخی از افراد می خواهند درمان خود را بدون عمل جراحی آغاز کنند. در ادامه روش های درمان هموروئید بدون جراحی را بررسی می کنیم:

درمان با رابربند

از روش های درمانی که می توان برای رفع مشکل هموروئید به کاربرد، استفاده از حلقه های پلاستیکی است. این حلقه ها دور توده بواسیری قرارمی گیرد و بدین ترتیب از خونرسانی به آن جلوگیری می کند. بدین ترتیب پس از مدت زمان اندکی این توده ها از بین می روند و از شر بیماری هموروئید راحت خواهیدشد. لازم است بدانید درمان با رابربند برای بیمار درد بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

روش های درمان هموروئید بدون جراحی
روش های درمان هموروئید بدون جراحی

اسکلروتراپی

از دیگر روش های قدیمی که برای درمان هموروئید به کارگرفته می شود، اسکلروتراپی است. در این روش نوعی ماده خاص به رگ های خونی تزریق می شود که به کوچکترشدن توده هموروئیدی کمک می کند. این روش دردی به همراه ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود.

جراحی لازم برای درمان بیماری هموروئید

در برخی از موارد نیز پزشک بواسیر روش جراحی را برای درمان بیماری هموروئید پیشنهاد می دهد. در این روش های جراحی توده هموروئیدی با روش های متفاوتی برداشته می شود که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت می کنیم.

هموروئیدکتومی بازوبسته

اگر بیمار به هموروئید داخلی مبتلا باشد، از روش هموروئیدکتومی برای وی پیشنهاد می شود. در واقع در این روش توده به صورت کامل با تیغ جراحی برداشته می شود و یا با بخیه بسته می شود یا زخم بازمی ماند تا خودبه خود ترمیم شود.

استاپلر

در این روش درمانی از یک دستگاه خاص برای قطع جریان خونرسانی استفاده می شود. این روش جراحی هیچ نیازی به تیغ جراحی ندارد به همین دلیل نیز برای بیمار دردی ندارد.
روش های بیان شده برای درمان هموروئید جز روش های سنتی است اما روش های جدیدتری نیز برای درمان هموروئید وجوددارد که با عنوان جراحی با لیزر شناخته می شود. درادامه بیشتر درباره این روش درمانی صحبت می کنیم.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

جراحی و درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه

در درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه توده هموروئیدی به صورت کامل برداشته می شود در عین حال به بافت های اطراف آن نیز آسیبی وارد نخواهد شد. براساس شدت این بیماری نوع لیزر به کاررفته برای درمان از نوع کم توان یا پرتوان خواهد بود. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کاوسیه هیچ عوارضی برای فرد به همراه نخواهدداشت و البته که درصد موفقیت آن نسبت به سایر روش ها بسیاربیشتر است.

اگر به دنبال روش درمانی هستید که بتوانید با کمترین درد در کوتاه ترین زمان به بهبودی برسید، درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه بهترین روش برای شما خواهدبود. درادامه به بررسی مزایای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کاوسیه می پردازیم:

  • در این روش درمانی بیمار نیاز به پانسمان نخواهدداشت به همین دلیل نیز دیگر درگیر تعویض پانسمان نخواهیدبود.
  • در این روش به هیچ عنوان از تیغ جراحی استفاده نمی شود و تمامی مراحل جراحی با لیزر صورت می گیرد.
  • بیهوشی در هنگام عمل عوارض بسیارزیادی را برای فرد به همراه خواهدداشت اما جراحی با لیزر تنها با بی حسی موضعی انجام می شود.
  • در این روش هیچگونه خونریزی متوجه بیمار نخواهدبود و حتی اشعه لیزر به بهبود فرد نیز کمک خواهدکرد.
  • پس از یک روز استراحت بیمار می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی کند.
  • در این روش درمانی انتقال بیماری های ویروسی نظیر هپاتیت به صفر می رسد. پس بیمار می تواند با خیال راحت برای درمان اقدام کند.
جراحی و درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه
جراحی و درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه

تمامی مزایایی که از درمان هموروئید با لیزر در کاوسیه بیان شد، شما را برای انجام آن ترغیب می کند. البته باید بدانید که این روش جراحی نیاز به مراقبت های خاصی پس از عمل هم ندارد. تنها کافیست اصلاحات کوچکی را در رژیم غذایی داشته باشید تا به یبوست دچار نشوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *