درمان هموروئید با لیزر در جردن یک روش کم تهاجمی برای از بین بردن توده هموروئیدی است. در درمان هموروئید از دو لیزر کم توان و پرتوان استفاده می شود. لیزر کم توان توده را از بین نمی برد و تنها آن را بسیار کوچک می کند. این روش برای هموروئید های درجه 1 و 2 مناسب است. اما اگر هموروئید داخلی باشد و یا درجه ی آن 3 یا 4 باشد، باید از لیزر پر توان استفاده کرد.

برخی از افراد تصور می کنند با درمان های خانگی می توانند جلوی هموروئید را بگیرند. در این مقاله ضمن پرداختن به مرکز مناسب جراحی هموروئید با لیزر در جردن، در مورد درمان های خانگی هموروئید و تاثیر آن ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

درمان هموروئید با لیزر در جردن بدون درد و خونریزی
درمان هموروئید با لیزر در جردن بدون درد و خونریزی

درمان هموروئید با لیزر یا درمان خانگی؟

بسیاری از افراد ممکن است به شما پیشنهاد کنند که یک هفته ی اول بعد از دیدن علائم بواسیر به درمان های خانگی بپردازید و از مراجعه به پزشک پرهیز کنید. این پیشنهاد بسیار خطرناکی است زیرا خطرات زیر را برای شما به همراه دارد.

  • ممکن است بیماری شما بواسیر نباشد و شما شقاق، فیستول و … را با بواسیر اشتباه گرفته باشید. در این صورت بیماری ها فرق دارند و درمان های خانگی ممکن است باعث بدتر شدن شما شوند.
  • برخی از انواع بواسیر هستند که باید در فاصله ی 48 ساعت بعد از تشخیص درمان شوند.
  • ادامه ی روند عدم درمان می تواند باعث خونریزی شدید و بدتر شدن هموروئید شود. این موضوع سختی درمان را افزایش می دهد و هم چنین باعث کم خونی و ضعف در بیمار می شود.
  • حتی اگر بیماری را به درستی تشخیص داده باشید، بیماری هموروئید بدون از بین رفتن پاکه هموروئیدی درمان نمی شود. ممکن است با درمان های خانگی تنها علائم بیماری را مقداری بهبود ببخشید اما اصل توده هموروئیدی سر جای خود باقی است.

بنابراین لازم است به محض دیدن نشانه هایی از قبیل خونریزی و خارش و سوزش و سختی در نشستن به پزشک هموروئید مراجعه بفرمایید. پزشک بیماری شما را به خوبی تشخیص داده و نسبت به درمان هموروئید با لیزر و یا روش های دیگر اقدام می کند.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

اقدامات خانگی برای کمتر کردن درد هموروئید

اگر بیماری هموروئید به درستی توسط پزشک هموروئید تشخیص داده شده است، می توانید اقدامات کمکی را انجام دهید تا درمان هموروئید با لیزر شما ثمربخشی بهتری داشته باشد. باز هم این نکته را گوشزد می کنیم که این درمان ها بعد از تشخیص قطعی بوده و بدون درمان هموروئید با لیزر، به رفع کامل هموروئید کمک نخواهند کرد.

یکی از اقدامات خانگی برای درمان هموروئید، استفاده از آلوئه ورا است. آلوئه ورا ضد التهاب بوده و هم چنین خوردن آن به بهبود یبوست کمک می کند. استفاده از دستمال مرطوب در توالت از روش های دیگر کمک به بهبود بواسیر است. دستمال های توالت رایج زبر هستند و باعث بدتر شدن زخم می شوند.

دستمال مرطوب نرم تر است و ضمن خشک کردن ناحیه تحتانی، آن را زخم نمی کند. البته باید توجه کنید که دستمال های عطری و اسانس دار باعث ایجاد آلرژی می شوند و نباید استفاده شوند.

استفاده از کمپرس سرد، لباس های زیر پنبه ای و برخی روغن ها نیز توصیه می شود. می توانید پمادهای مخصوص بواسیر را در داروخانه تهیه و استفاده کنید. برخی از این پمادها حاوی هیدروکورتیزول هستند. این پمادها نباید بیش از یک هفته مصرف شوند.

اقدامات خانگی برای کمتر کردن درد هموروئید
اقدامات خانگی برای کمتر کردن درد هموروئید

مرکز درمان هموروئید با لیزر در جردن

اگر برای درمان هموروئید با لیزر در جردن به دنبال یک مرکز معتبر و بهداشتی در جردن می گردید، باید مرکز تخصصی لیزر هموروئید را به شما معرفی کنیم. مرکز تخصصی لیزر هموروئید که در زمینه های مختلف از جمله درمان هموروئید با لیزر فعالیت می کند، محیطی بهداشی و سالم و کادری مجرب دارد.

درمان هموروئید با لیزر در جردن و در این مرکز در کمتر از 15 دقیقه صورت می گیرد و پس از آن شما می توانید به سر کار و منزل خود برگردید و مشغول فعالیت های روزمره خود باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *