ما جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت را برای ساکنین این منطقه جغرافیایی با خدمات مطلوب، راحت و مدرن ارائه می دهیم. هموروئید رگ های بزرگ و برآمده در داخل و اطراف مقعد و پایین رکتوم در دهانه مقعد است. بواسیر را باید جدی گرفت زیرا بر اثر عواملی ایجاد می شود که خودمان از آن بی خبریم.شاید هموروئید در وهله اول مشکلی برای بیمار ایجاد نکند اما اگر خونریزی اتفاق بیفتد باعث درد،تورم و سفتی می شود که با لیزر قابل درمان است.

جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت را می توان در مطب پزشک یا اتاق عمل بیمارستان انجام داد.خبر خوب اینکه شما در هر ناحیه جغرافیایی به ویژه در اتوبان بعثت با درمان هموروئید با لیزر می توانید همان روز درمان به روال کار عادی خود برگردید.

علائم و نشانه های درمان هموروئید

اگر درمان هموروئید را جدی نگیریم با علائم زیر روبه رو می شویم:

 • خونریزی مقعدی (معمولاً بدون درد)
 • توده سخت قابل لمس در کنار مقعد (بواسیر خارجی ترومبوزه شده) که ممکن است باعث ناراحتی و درد شود.
 • هموروئید پرولاپس یا بیرون زده
 • تحریک، خارش یا تورم در اطراف مقعد
جراحی و درمان هموروئید با لیزر در منطقه اتوبان بعثت
جراحی و درمان هموروئید با لیزر در منطقه اتوبان بعثت

جراحی و درمان هموروئید با لیزر

درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت روشی نسبتاً جدید برای درمان هموروئید است که بیمار خیلی زود بهبود می یابد. قبل از انجام لیزر بیمار توسط بیهوش می شود،سپس توسط متخصص کولوپروکتولوژیست یا جراح کولورکتال پروب لیزر در داخل هموروئید قرار می گیرد. به دلیل گرمای شدید،پرتو لیزر رگ‌های خونی را می‌بندد و هموروئید کوچک می شود و در نتیجه خونریزی کاهش می‌یابد. اما از آنجایی که هموروئیدوپلاستی با لیزر روشی دقیق است،هیچ اثری عارضه ای برای بافت های اطراف و اسفنکترهای مقعدی اتفاق نمی افتد.

مراحل جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت

در این روش درمان هموروئید توسط جراح پروکتولوژی لیزر و دکتر بواسیر طبق مراحل زیر انجام می شود:

جراح در ابتدا توسط بیهوشی موضعی ناحیه مقعد را بی حس می کند.سپس جراح لوله ای به نام پروکتوسکوپ را در داخل مقعد قرار می دهد. این لوله حاوی یک پروب داپلر برای تعیین محل انتهای رگ های خونی است که خون را به هموروئید (شریان های انتهایی) می رساند.

در مرحله بعد جراح پروکتوسکوپ را در جهت عقربه های ساعت می چرخاند تا شریان انتهایی را پیدا کند. از آنجایی که پایین ترین قسمت مقعد نزدیک به پوست،به درد حساس است از این رو جراح هیچ برشی در این ناحیه ایجاد نمی کند،زیرا ممکنه بیمار پس از جراحی احساس ناراحتی کند.

پس از اینکه جراح شریان را شناسایی کرد،فیبر لیزری را وارد مقعد می‌کند و از شات های لیزری برای از بین بردن برای حذف هموروئید استفاده می کند.خوبی درمان هموروئید با لیزر اینکه به کوچک شدن انتهای رگ های خونی بواسیر کمک می کند که در نهایت سبب کوچک شدن هموروئید می شود. بعد درمان هموروئید با لیزر شش هفته تا بهبودی کامل بیمار طول می کشد.

مراحل جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت
مراحل جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت

اقداماتی که قبل از درمان هموروئید با لیزر باید انجام شود

 • در ابتدا پروکتولوژیست آزمایش های خون و معاینات فیزیکی قبل از جراحی انجام می دهد.
 • بررسی داخل ناحیه مقعد از طریق آنوپروکتوسکوپی
 • انجام معاینه دیجیتال رکتوم که در آن پزشک انگشت دستکش و روغن کاری شده خود داخل مقعد وارد می کند.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

بررسی آمادگی جسمانی بیمار قبل از جراحی

سپس از بیمار خواسته می شود از مصرف گوشت قرمز و غذاهایی که هضم آنها مشکل است اجتناب کند. همچنین، بیمار نباید سه تا چهار روز قبل از جراحی الکل مصرف کند.
پزشک از بیمار می خواهد که مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن (ادویل، موترین)، ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)، کلوپیدوگرل (Plavix)، وارفارین (Coumadin) را به طور موقت متوقف کند. همینطور،باید در مورد سرماخوردگی، آنفولانزا، تب، بروز تبخال یا سایر بیماری هایی که ممکن است قبل از جراحی داشته باشید، به پزشک خود اطلاع دهید.

دو ساعت قبل از جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت، پروکتولوژیست به بیمار تنقیه می زند. تنقیه تزریق مایعی است که از طریق مقعد به روده بزرگ داده می شود و به حذف مدفوع گیر افتاده در روده کمک می کند. بعد از جراحی به دلیل تورم عضلات اطراف مقعد یا اسپاسم عضلات لگن، بیمار قادر به ادرار کردن نخواهد بود. بیش از یک سوم از بیماران پس از جراحی احتباس ادرار را تجربه می کنند که مردان بیشتر مستعد آن هستند.

خونریزی از رکتوم به مدت 7 تا 10 روز پس از جراحی در هنگام دفع مدفوع قابل مشاهده است. با این حال، درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت، درد ایجاد نمی کند، اما این احتمال وجود دارد که بیمار برای مدت کوتاهی این احساس را تجربه کند. برای سهولت دفع مدفوع، به بیمار توصیه می شود از ملین ها (داروهایی که روده را تخلیه می کنند) یا نرم کننده های مدفوع استفاده کند.

عوارض درمان هموروئید با لیزر

 • درد
 • کبودی
 • تورم در ناحیه تحت درمان
 • مشکل در دفع روده بعد از جراحی

بهترین زمان مراجعه به دکتر برای درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت

 • درد یا خونریزی شدید
 • تخلیه غیرمنتظره یا چرک خارج شدن از روده راست
 • مشکل در دفع ادرار یا اجابت مزاج
 • علائم عفونت، مانند تب

نتیجه گیری

هر فردی قدرت ایمنی و شفابخشی خاص خود را دارد. برخی ممکن است با درمان های خانگی درمان شوند و برخی ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند .معمولا بهترین درمان هموروئید با لیزر است. ساکنین منطقه اتوبان بعثت می توانند جراحی و درمان هموروئید با لیزر در اتوبان بعثت را با بهترین کیفیت تجربه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *