درمان فیشر با لیزر در مراکز متعددی در سراسر کشور انجام می‌پذیرد‌. به محض دیدن علائم شقاق یا فیشر بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کرده و درد کمتری را متحمل شوید.این بیماری اگر پیشرفت کند بیمار درد بیشتری را متحمل می‌شود، بنابراین سعی کنید با مراجعه به بهترین مراکز تخصصی بیماری خود را بهبود ببخشید. قرچک یکی از شهرهایی است که دارای کلینیک‌ها و درمانگاه‌های مجهز و پیشرفته برای لیزر درمانی بیماری فیشر است، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان فیشر با لیزر در قرچک با همراه باشید.

فیشر یا شقاق چیست؟

به شکاف عضله مقعدی، فیشر یا شقاق می‌گویند. گاهی اوقات بافت‌های مقعد ممکن است در اثر عوامل مختلفی نازک شده و پاره شود و هرچه پارگی بیشتر شود فرد بیمار درد بیشتری را متحمل می‌شود. حرکات روده و اجابت مزاج سبب کندترشدن بهبودی شقاق یا فیشر می‌شود. بنابراین؛ بهتر است که هر چه زودتر به پزشک متخصص مراجعه شود. اگر بیماری فیشر بیش از ۶ هفته طول بکشد به آن فیشر مزمن می‌گویند و اگر کمتر از ۶ هفته به طول بینجامد شقاق حاد نام دارد.

درمان فیشر با لیزر در قرچک
درمان فیشر با لیزر در قرچک

علائم فیشر یا شقاق مقعدی چیست؟

برخی از بیماری‌های مقعدی شبیه به یکدیگر هستند و علائمی مشابه دارند در صورت دیدن علائم زیر می‌توانید تشخیص دهید بیماری شقاق، یا فیشر دارید:

  • اگر در هنگام اجابت مزاج درد شدیدی احساس کردید و تا چندین ساعت درد ادامه پیدا کرد.
  • در صورت دیدن خون روی مدفوع
  • ترک داخل مقعد در بافت‌های روده که هنگام دفع مدفوع سبب درد شدید می‌شود
  • متوجه شدن یک بافت برجسته که از مقعد بیرون زده است و سبب ناراحتی و درد می‌شود.

تمامی موارد بالا حاکی از آن است که فرد دچار بیماری فیشر شده است و باید حتماً به پزشک مراجعه کند تا به موقع بیماری خود را درمان نماید تا این بیماری به صورت مزمن در فرد رخ ندهد.

نحوه تشخیص شقاق یا فیشر

برای آنکه افراد مطمئن شوند به بیماری فیشر یا شقاق مبتلا شده‌اند بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنند. پزشک پس از بررسی‌های لازم و معاینات مختلف توسط دستگاه‌ها تشخیص به نوع بیماری می‌دهد. دستگاهی که برای تشخیص بیماری فیشر استفاده می‌شود آنوسکوپی نام دارد. آنوسکوپ لوله نازکی است که داخل مقعد قرار داده شده و پزشک می‌تواند به راحتی ترک روده را تشخیص بدهد. دیگر بیماری‌ها مانند بواسیر نیز با این روش به راحتی تشخیص داده می‌شود. یکی دیگر از روش‌های تشخیص بیماری فیشر، آندوسکوپی است. از هر کدام از روش‌های نامبرده شده پزشک می‌تواند برای تشخیص بیماری استفاده کند و نوع بیماری را اعلام کند.

دلایل به وجود آمدن فیشر

بیماری فیشر از جمله بیماری‌هایی است که ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد و بیمار را درگیر کند از جمله دلایل بروز این بیماری عبارتند از:

  1. یبوست
  2. بارداری و زایمان
  3. اسپاسم روده
  4. اسهال‌های مداوم و پی در پی
  5. داشتن بیماری زمینه‌ای
  6. رابطه جنسی مقعدی

تمامی موارد یاد شده بخشی از علائم به وجود آمدن بیماری فیشر هستند. همه بیماران به محض دیدن علائم و احساس درد در ناحیه مقعد بهتر است که به پزشکان متخصص در مراکزدرمانی مراجعه کرده و بیماری خود را با لیزر درمانی به راحتی درمان کنند.

درمان فیشر با لیزر در قرچک
جراحی و درمان فیشر با لیزر در قرچک

بیماری فیشر در بین چه کسانی شایع است؟

بیماری فیشر و شقاق یکی از بیماری‌های رایج در بین افراد است که افراد بسیاری با آن درگیر هستند. از جمله افرادی که بیماری فیشر را تجربه می‌کنند، سالمندان هستند. سالمندان دچار کندی حرکات روده شده و درد آنها تشدید می‌شود همین امر سبب بروز فیشر در سالمندان می‌شود. کودکان خردسال و نوزادان نیز در معرض خطر ابتلا به فیشر هستند. همچنین افرادی که در سنین مختلف به یبوست دچار می‌شوند نیز بیماری فیشر را تجربه می‌کنند. زنان باردار به دلیل فشاری که به روده وارد می‌شود دچار فیشر می‌شوند که باید حتماً درمان شوند، برای درمان خانگی شقاق نیز می توانید با روش ها و مصرف مواد غذایی اقدام به درمان خانگی نمایید.

بهترین مراکز درمان فیشر با لیزر کجاست؟

علم پزشکی بسیار پیشرفت کرده است و در سراسر دنیا از دستگاه‌های مجهز و مدرن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. لیزر درمانی فیشر یکی از روش‌های نوین است که به راحتی بیشتر بیماری‌ها با این روش درمان می‌شوند. مراکز بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که با استفاده از پزشکان متخصص و مجرب بهترین جراحی لیزر را برای بیماری فیشر انجام می‌دهند. یکی از این مراکز قرچک است. برای درمان فیشر با لیزر در قرچک به راحتی می‌توانید با ارتباط تلفنی به این مرکز مراجعه کرده و بیماری خود را با عمل لیزر به راحتی و در مدت زمان بسیار کم درمان کنید.

سخن پایانی

برای آنکه بهترین مراکز درمانی لیزر را جستجو کنید بهتر است با شماره تلفن سایت ارتباط گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *