فیشر چیست؟

فیشر یا شقاق یک زخم است که در ناحیه کانال آنال و پوشش سلولی مقعد به وجود می‌آید. فیشر به صورت ترک خوردگی‌هایی در اطراف مقعد دیده می‌شود و بسیار دردناک است. فیشر به صورت شکاف بیضی شکل است و در بعضی از مواقع به صورت ترک‌های نامنظم به وجود می‌آید.

فیشر خونی هنگامی که بیماری مزمن شده باشد دیده می‌شود. بهترین کار این است که زمانی که تازه به فیشر دچار شده‌اید به درمان شقاق بپردازید تا بیماری شما پیشرفت نکند و بیمار به درد و خونریزی دچار نشود. فیشر مزمن بسیار دردناک است. برای این که تشخیص دهید که بیماری شما در چه حد است بهتر است به پزشک متخصص درمان شقاق با لیزر در فردیس مراجعه کنید.

شقاق دو نوع است که برخی از افراد به صورت همزمان به دو بیماری شقاق و هموروئید مبتلا می‌شوند که فرد بیمار برای درمان فیشر با لیزر در فردیس می‌تواند در یک جلسه بیماری خود را درمان کند.

درمان فیشر با لیزر در فردیس
درمان فیشر با لیزر در فردیس

 

برای رزرو نوبت کلیک کنید

انواع فیشر یا شقاق

شقاق دارای دو نوع مختلف است که یکی از آن‌ها نوع حاد و دیگری نوع مزمن است:

فیشر حاد: این نوع از فیشر با درد و خونریزی در ناحیه مقعد مواجه می‌باشد که بعد از اجابت مزاج فرد متوجه می‌شود که مقعد او خونی است. مقعد دچار درد و سوزش می‌شود ولی زخم فرد به صورت کوچک است.

فیشر مزمن: در صورتی که شما به فیشر حاد توجه نکنید و آن را درمان نکنید باعث به وجود آمدن شقاق مزمن می‌شود. در صورتی که عمق و گستردگی زخم بیشتر شود خونریزی هم افزایش می‌یابد و درد آن غیر قابل تحمل می‌شود که تنها راه برای درمان آن استفاده کردن از لیزر می‌باشد.

افراد چگونه به فیشر مبتلا می‌شوند؟

علت اصلی به وجود آمدن شقاق فشار زیاد در اثر عبور مدفوع سفت و در بعضی از افراد به دلیل اسهال طولانی مدت است. در برخی از مواقع استفاده نادرست از ملین‌ها در بلند مدت باعث می‌شود که فرد به بیماری مبتلا شود.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود فرد به این بیماری دچار شود زایمان طبیعی است که در این زایمان فرد مجبور می‌شود فشار زیادی به خود وارد کند که بعد از مدتی این بیماری به وجود می‌آید. از دیگر مواردی که باعث می‌شود فرد به این بیماری دچار شود نوع تغذیه و سبک زندگی فرد است. در صورتی که فرد به صورت روزانه 8 لیوان آب مصرف نماید و ورزش‌های اصولی و سبک را انجام دهد می‌تواند از به وجود آمدن این بیماری جلوگیری نماید.

افرادی که دریچه مقعد آن‌ها تنگ است بیشتر به این بیماری دچار می‌شوند چون مدفوع با فشار بیشتر خارج می‌شود. با رعایت کردن برخی نکات، رعایت تغذیه مناسب و درمان خانگی شقاق مقعدی به درمان و پیشگیری این بیماری کمک کنید.

درمان فیشر با لیزر در فردیس

فیشر در صورتی که در مراحل ابتدایی باشد می‌تواند با دستورات پزشکی و داروها درمان شود. ولی در صورتی که مدت زمان زیادی از این بیماری گذشته باشد و بیماری پیشرفت کرده باشد و به نوع حاد و مزمن تبدیل شده باشد راه درمان آن استفاده از لیزر و یا جراحی است.

استفاده از روش درمان فیشر با لیزر در فردیس می‌تواند یک انتخاب بهتر برای درمان باشد چون در کمترین زمان به نتیجه می‌رسید و در کمترین زمان جراحی با این روش انجام می‌شود. با این روش دیگر نیاز نیست فرد مدتی را در بیمارستان بستری شود و هیچ گونه درد و سوزش و خونریزی ندارد و احتمال برگشت آن هم وجود ندارد.

درمان فیشر با لیزر در فردیس
درمان شقاق با لیزر در فردیس

 

برای رزرو نوبت کلیک کنید

درمان فیشر با لیزر در فردیس این امکان را برای افرادی که در این ناحیه زندگی می کنند فراهم کرده است که در یک زمان کوتاه بیماری خود را درمان کنند. مدت زمان درمان این بیماری 15 دقیقه است در صورتی که با روش جراحی فرد باید یک روز را در بیمارستان بستری شود. درمان این بیماری باید توسط پزشک انجام شود و درمان آن در منزل و روش‌های خانگی اصلا توصیه نمی‌شود.

جراحی فیشر با لیزر در فردیس باعث می‌شود که زخم و یا زائده آن از بین برود بدون این که فرد دردی را تحمل کند. دوره نقاهت با لیزر چیزی حدود چند ساعت می‌باشد و بعد از آن فرد می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. درمان فیشر با لیزر در فردیس باعث می‌شود که بافت‌های اطراف شقاق صدمه نبینند به این علت درمان آن درد بسیار کمی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *