یکی از بیماری‌هایی که در ناحیه مقعد به وجود می‌آید بیماری شقاق نام دارد. برای درمان شقاق و فیشر از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. در زمان قدیم این بیماری فقط با استفاده از عمل جراحی برطرف شده و امروزه با پیشرفتی که در علم صورت گرفته از روش لیزر درمانی استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره درمان شقاق با لیزر در شمال تهران این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

شقاق چیست؟

به زخمی که در ناحیه کانال آنال و پوشش سلولی مقعد ایجاد می‌شود شقاق می‌گویند. شقاق در اثر عوامل مختلفی صورت گرفته و با درد شدید همراه است. این زخم می‌تواند به صورت یک ترک‌خوردگی در اطراف ناحیه مقعد دیده شود و در هنگام دفع مدفوع درد بسیار زیادی را برای فرد بیمار به وجود می‌آورد. زمانی که شقاق به صورت مزمن در بیمار ایجاد شود موجب خونریزی شدید در وی شده و عملیات دفع مدفوع بسیار دشوار خواهد شد. برای تشخیص دقیق نوع شقاق باید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بتوانید این بیماری را در زمان کوتاهی برطرف نمایید.

بهترین راه درمان شقاق
بهترین راه درمان شقاق

علت ایجاد شقاق

از علت‌های ایجاد شقاق می‌توان به سفت بودن مدفوع و یا بیرون‌روی طولانی مدت اشاره کرد. زایمان طبیعی که با فشار بالایی در ناحیه آنال انجام می‌شود هم می‌تواند موجب شقاق پس از زایمان در بانوان باشد. ابتلا به بیماری شقاق در میان آقایان و خانم‌ها یکسان بوده و نوع تغذیه و سبک زندگی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد ابتلا به این بیماری دارد. افرادی که دریچه مقعد آنها تنگ است نیز دچار این بیماری شده و خروج مدفوع آنها با فشار بیشتری همراه می‌شود‌ اگر به این بیماری دچار شده‌اید حتما در اسرع وقت از یک متخصص کمک بگیرید.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

انواع شقاق

بیماری شقاق انواع مختلفی دارد. از انواع آن می‌توان به شقاق حاد که با درد و خونریزی زیادی در ناحیه مقعد است اشاره کرد. شقاق مزمن نیز با بی توجهی به شقاق حاد ایجاد می‌شود و درد آن بیشتر است. خونریزی در بیماری شقاق مزمن افزایش بیشتری داشته و درد آن غیرقابل تحمل می‌شود. تنها راه درمان شقاق مزمن استفاده از روش لیزر درمانی است.

لیزر درمانی شقاق

گاهی اوقات اگر شقاق در مراحل ابتدایی خود باشد می‌توان با استفاده از روش‌های گوناگون آن را برطرف نمود. اگر شقاق شما از حالت حاد به حالت مزمن تبدیل شود باید حتما از روش لیزر درمانی استفاده نمایید. پس از درمان بیماری با استفاده از روش درمان شقاق با لیزر در شمال تهران، بیمار درد چندانی نداشته و می‌تواند به راحتی به فعالیت‌های خود ادامه دهد. درمان شقاق با لیزر در شمال تهران خیلی سریعتر از عمل‌های جراحی انجام شده و به بیهوشی نیاز ندارد.

اینکه شما بتوانید به صورت سرپایی بیماری شقاق خود را برطرف نمایید اهمیت بسیار زیادی دارد. شما پس از چند ساعت استراحت به زندگی روزمره خود بازمی‌گردید. استفاده از روش لیزر درمانی بسیار بهداشتی‌تر از جراحی با تیغ‌های مختلف است. استفاده از تیغ جراحی موجب انتقال بیماری‌های عفونی گوناگون می شود. با استفاده از لیزر درمانی می‌توانید شقاق را با سالم نگه داشتن بافت‌های اطراف آن برطرف کرده و همین امر موجب کاهش درد بعد از برطرف کردن بیماری شما خواهد شد.

شرایط درمان شقاق با لیزر در شمال تهران

برای درمان شقاق با لیزر در شمال تهران می‌توانید به مرکز جراحی ماه درمان مراجعه نمایید. پزشکان متخصص ما انواع درمان‌های لیزر شقاق را با تجربیات بسیار بالا انجام داده و موجب رضایت شما خواهند شد. شما می‌توانید برای معاینه و انجام عملیات درمان بیماری خود یک نوبت را رزرو کرده و در اسرع وقت به مرکز جراحی درمان هموروئید ما مراجعه نمایید. درمان بیماری شقاق توسط متخصصان ما با هزینه‌های بسیار مناسب و در یک محیط کاملا ضدعفونی و بهداشتی انجام می‌شود. مهارت و تجربه کافی برای برطرف کردن این بیماری توسط متخصصان ما بسیار چشمگیر خواهد بود.

شرایط درمان شقاق با لیزر در شمال تهران
درمان شقاق با لیزر در شمال تهران بصورت سرپایی

سخن پایانی

اگر دچار بیماری شقاق شده‌اید و نمی‌دانید که کدام روش را برای درمان بیماری خود انتخاب نمایید ما به شما توصیه می ‌کنیم که روش جراحی شقاق با لیزر در شمال تهران را انتخاب نمایید. این روش بسیار سریع انجام شده و شما با درد بسیار کمی به برطرف کردن بیماری خود کمک خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های مرکز جراحی ماه درمان تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین روش درمان بیماری شقاق مقعدی چیست؟

لیزر درمانی بهترین روشی است که در سراسر دنیا توسط پزشکان تایید شده است. همچنین بیماری شقاق با لیزر در کمتر از یک ساعت قابل درمان است.

اگر بعد از لیزر شقاق دچار سوزش و خارش شویم، طبیعی است؟

به طور معمول داشتن علائمی مانند سوزش و خارش به مدت 7 الی 10 روز پس از لیزر شقاق، طبیعی است.

چگونه می توانم برای تعیین نوبت از مرکز تخصصی لیزر هموروئید اقدام کنم؟

مرکز تخصصی لیزر هموروئید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 20 شب در خدمت شما عزیزان می باشد. همچنین از طریق شماره 09126846916 می توانید برای تعیین نوبت با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]