غدد بواسیر غدد مخاطی هستند که از موهای کوچک و ریز سیاهرگی و بافت‌های فیبری ماهیچه‌ای لغزنده و لزج و وریدهای کوچک و بسیار حساس تشکیل شده‌اند که در کنار مقعد و عضلات قدامی، راست و خلفی قرار دارند، اما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دروس چه چیزی را به ذهن متبادر می کند؟ برای درک این درمان، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

غدد هموروئیدی بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دفع گوارشی هستند و جزء ذاتی آنورکتال هستند که در همه افراد وجود دارد. به همین دلیل تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار نیاز به درمان و مراقبت است. به زبان ساده تر به انقباض و بزرگ شدن وریدهای این غده در نوک مقعد هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با درمان و جراحی هموروئید با لیزر آشنا کنیم.

علل پیدایش بواسیر

بواسیر به دلایل مختلفی رخ می دهد:

1.     فشار زیاد و حرکت اجسام سنگین

2.     فشار داخلی در شکم و عضلات تحتانی

3.     یبوست و بیماری های گوارشی.

این دلایل ساده اما رایج عامل التهاب بواسیر و به عبارتی ساده در هنگام فشار شدید و به اصطلاح تلاش یا فشار داخل بدن از جمله شکم و نخاع یا اجابت مزاج است.

در هنگام یبوست عروق انتهایی دستگاه گوارش منبسط و ملتهب می شوند و این عامل اصلی بواسیر یا بواسیر است که اغلب با درمان هایی درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دروس برطرف می شود و این عمل امکان پذیر است بدون درد و خون ریزی .

جراحی هموروئید با لیزر در دروس
جراحی هموروئید با لیزر در دروس

انواع هموروئید

دو نوع هموروئید خارجی و داخلی وجود دارد که هر کدام به اختصار توضیح داده می شود:

هموروئید خارجی (خارجی): در زیر عضله دندانه دار قرار گرفته و با پوسته ای در اطراف و بالای مقعد پوشیده شده است. ترومبوز به معنای سفت شدن خون در سیاهرگ های هموروئیدی است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دروس  انجام دهید .

هموروئید داخلی: بالای عضله سراتوس قرار دارد و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر در داخل این ناحیه باقی بماند، احتمال سوزش کاهش می یابد و علاوه بر درد، خونریزی نیز ایجاد می شود. بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

درجه 1: در این حالت بواسیر داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند.

درجه 2: بواسیر در هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد به بافت های خود باز می گردد.

درجه 3: بواسیر هنگام اجابت مزاج خارج می شود، اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را در داخل خود هدایت کند.

درجه 4: در این حالت هموروئید همیشه بیرون و قابل توجه است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد.

اینها همه انواع هموروئید داخلی هستند که برای درمان و جراحی بواسیر با لیزر باید بدانید، اما نوع دیگری هم وجود دارد که سخت تر است، ترکیبی است:

در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه ای تشکیل می شود و خصوصیات انواع داخلی و خارجی را دارد، در بواسیر مرکب یا بزرگ و علامت دار لیزر درمانی و جراحی هموروئید بسیار ضروری است و باید مراجعه شود. در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه کنند. دیدن.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دروس  و آیا قانونی است؟

در حال حاضر درمان هموروئید با این دستگاه بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به شب مانی در بیمارستان نیست و جراحی هموروئید بالیزر بین 15 تا 30 دقیقه بدون درد و خونریزی انجام می شود که خوشبختانه این مرکز به داشتن این فناوری مشهور است .

باید بدانید این عمل جراحی سالیان است به ایران ورود پیدا کرده و متخصصان نامداری توانسته اند از مراکز معتبر خارجی و داخلی اقدام به دریافت مجوز نمایند و شروع به فعالیت کنند پس نگران نباشید چون درمان و جراحی هموروئید  با لیزر در دروس و تمامی نقاط کشور کاملا قانونی و تخصصی بوده و حتی تحت پوشش بیمه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *