در سال‌های قبل درمان بواسیر با استفاده از تیغ جراحی انجام می‌شد که پس از آن بیمار با دوران نقاهت طولانی و دردهای زیادی روبه رو می‌شد که این درمان را به یک جراحی سخت و مشکل تبدیل می‌کرد. امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی جراحی بواسیر با لیزر جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی شده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات خود را نسبت به درمان و جراحی هموروئید با لیزر محمد علی جناح را افزایش دهید.

بیماری هموروئید (بواسیر) چیست؟

یکی از بدترین و عذاب‌آورترین بیماری‌های مقعدی که برای انسان به وجود می‌آید بواسیر یا همان هموروئید است. این بیماری درجات و انواع مختلفی دارد که با توجه به تشخیص پزشک متخصص نوع درمان نیز متفاوت خواهد بود که درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در اتوبان محمد علی جناح یکی از این موارد درمان محسوب می‌شود. طبق آمارهای به دست آمده از هر 100 نفر در دنیا حدود 40 نفر به بیماری بواسیر مبتلا می‌شوند. البته ناگفته نماند که بسیاری از این بیماران متوجه بیماری خود نخواهند شد و تعدادی دیگر با تغییر سبک زندگی خود و رعایت نکات مختلف و همچنین استفاده از روش‌های خانگی از پیشرفت این بیماری جلوگیری می‌کنند.

جراحی هموروئید با لیزر در محمد علی جناح
جراحی هموروئید با لیزر محمد علی جناح

درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر

این درمان به کمک پرتوهای لیزر انجام می‌شود که به روش هموروئیدکتومی لیزری نیز معروف است. به کمک این لیزر می‌توان به سرعت بواسیر و هموروئید را حذف کرد که نسبت به روش‌های سنتی مانند تیغ جراحی برتری بالایی دارد. این درمان بدون درد خواهد بود و میزان خونریزی پس از درمان بسیار اندک است. برای درمان بواسیر به کمک لیزر دو روش وجود دارد که شامل اشعه درمانی IRC و لیزر CO2 می‌باشد و با توجه به تشخیص پزشک یکی از این دو روش انتخاب و انجام می‌شود.

برای درمان بواسیر داخلی در درجات 1 و 2 از اشعه درمانی IRC استفاده می‌شود که در این روش درمانی می‌توان برجستگی‌های التهابی بونمایش نوشتهاسیر را به کمک لیزر از بین برد. روش دوم که لیزر CO2 است برای درمان بواسیر خارجی در درجات 3 و 4 استفاده می‌شود که به کمک آن می‌توان رگ‌های بیرون زده از مقعد را بدون ایجاد عفونت برش داد.

جراحی و درمان بواسیر با لیزر

چرا لیزر بواسیر نسبت به جراحی سنتی بهتر است؟

یکی از شایع‌ترین عوارض درمان بواسیر بدون لیزر بدون شک عفونت خواهد بود که می‌تواند بسیار خطرناک باشد. به همین علت شما باید درمان با لیزر را در اولیت قرار دهید. بعد از عمل به کمک لیزر دیگر نیازی به پانسمان زخم نیست و به صورت کامل شما از دست این بیماری خلاص شده‌اید.

درمان بواسیر با لیزر مناسب چه کسانی است؟

جراحی هموروئید با لیزر محمد علی جناح یکی از بهترین راه‌های درمان خواهد بود اما این روش برای چه اشخاصی مفید خواهد بود؟!. این درمان برای تمامی افرادی که دچار این عارضه و بیمارش شدند مفید خواهد بود اما یک استثنا وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

کلینیک لیزر هموروئید

همه چیز به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد که چه نوع درمانی برای شما مفید خواهد بود و شاید اصلاً به درمان بواسیر با لیزر نیاز نداشته باشید و با کمی رعایت نکاتی که پزشک به شما یادآوری می‌کند این مشکل برای شما برطرف شود. پزشک متخصص علاوه بر تشخیص نوع درمان شما را هم تشخیص می‌دهد و ممکن است درجه هموروئید بیمار به مقداری نباشد که نیاز به لیزر داشته باشد.

جراحی هموروئید با لیزر در محمد علی جناح
هزینه و مراحل جراحی هموروئید با لیزر محمد علی جناح

هزینه جراحی هوروئید با لیزر

برای درمان بواسیر یا هموروئید هزینه و مبلغ مشخصی وجود ندارد و با توجه به میزان پیشرفت و درجه بیماری می‌تواند متفاوت باشد. بیمار باید ابتدا توسط پزشکان متخصص مورد معاینه قرار بگیرد و با توجه به تشخیص پزشک هزینه بواسیر به بیمار اعلام خواهد شد، هزینه جراحی هموروئید با لیزر محمد علی جناح با قیمت های مناسب انجام می شود.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر

عوارض لیزر بواسیر چیست؟

با توجه به بازخوردهایی که توسط بیماران درمان شده منتشر شده این درمان عوارض خاصی ندارد و نیازی به نگرانی نخواهد بود. بعد از انجام دادن عمل بیمار می‌تواند بر روی مدفوع و اختیارات دیگر خود کنترل داشته باشد و بدون هیچ مشکلی به زندگی عادی خود برگردد. یکی از مواردی که در مورد درمان بواسیر وجود دارد به وجود آمدن عفونت است که در درمان با لیزر این مورد بسیار نادر است.

شقاق واژینال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *