جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار | هموروئید یکی از بیماری های شایعی است که در اثر بروز تورم در رگ های راست روده اتفاق می افتد. درست است که این بیماری اغلب در سنین بالا بروز پیدا می کند با این وجود بهتراست با بالابردن اطلاعات خود در این زمینه از آن پیشگیری کنید.

درمان هموروئید به روش های متفاوتی صورت می گیرد که ازجمله جدیدترین آنها می توان به درمان با لیزر اشاره کرد. در این مطلب می خواهیم درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار صحبت کنیم. همراه ما باشید.

درمان انواع هموروئید به روش لیزر درمانی
درمان انواع هموروئید به روش لیزر درمانی

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار

امروزه شاهد پیشرفت های بسیار زیادی در حوزه پزشکی هستیم، استفاده از لیزر برای درمان هموروئید نیز از نتایج همین پیشرفت هاست. درمان هموروئید با لیزر بی خطر و بدون عارضه است به همین دلیل نیز به راحتی برای درمان بیماری های مقعدی از آن استفاده می شود.

از لیزر می توانید برای درمان هموروئید خارجی و داخلی استفاده کرد و نتایج بسیارخوبی را از درمان این بیماری به دست آورد. در این روش درمانی اشعه لیزر روی بخش توده همورودئیدی تابانده می شود بدون اینکه هیچ آسیبی به بافت های مجاور آن وارد شود. درمان با لیزر در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و بیمار در حین انجام عمل خونریزی نیز نخواهدداشت. شاید هزینه جراحی هموروئید با لیزر زیاد باشد اما مزایای بسیارآن به مراتب به نفع بیمار است و ارزش هزینه کردن را دارد.

درمان هموروئید بدون جراحی

روش های دیگری نیز برای درمان هموروئید وجود دارد، که بدون جراحی شما را از شر این بیماری راحت می کند. درادامه به بررسی این روش های درمانی می پردازیم:

درمان با رابربند

از روش های درمانی که برای از بین بردن توده هموروئیدی می توان به کاربرد، استفاده از رابربند است. در این روش از نوعی حلقه پلاستیکی استفاده می شود که دورتوده بسته شده و خونرسانی به آن را به صورت کامل قطع می کند. بدین ترتیب به مرور زمان از شر توده هموروئیدی راحت خواهیدشد.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی از قدیمی ترین روش هایی است که برای درمان هموروئید استفاده می شود. در این روش بیمار کمترین التهاب را تجربه خواهدکرد پس بهبودی سریعتری را نیز خواهداشت. درواقع در این روش نوعی ماده به رگ های هموروئیدی تزریق می شود که به کوچکترشدن توده کمک می کند. اگر به دنبال روشی با کمترین درد هستید، اسکروتراپی به شما پیشنهاد می شود.

انتخاب هریک از روش های بالا براساس نظر پزشک بواسیر و شدت بیماری شما خواهدبود.

جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار به چه صورت انجام می شود؟

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار جز روش های غیرتهاجمی محسوب می شود که نیاز به پانسمان و خونریزی ندارد. در واقع در این عمل لیزر کم توان با کمک یک پروب به ناحیه موردنظر تابانده می شود. بدین ترتیب لخته خون داخل توده کاهش می یابد و سریعتر جذب خواهد شد. دقت داشته باشید از لیزر کم توان نمی توان برای درمان تمامی درجات هموروئید استفاده کرد و در برخی از موارد از لیزر پرتوان استفاده می شود.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار

از مزایای جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار این است که علاوه بر سرعت اجرای عمل ، زخم ها نیز با سرعت بیشتری ترمیم خواهندشد. پس اگر برای پزشک برای درمان شما لیزر پرتوان را پیشنهاد کند برای بهبود سریعتر زخم از لیزر کم توان استفاده خواهدشد.

امروزه استفاده از لیزرهای پرتوان دی اکسیدکربن جز جدیدترین روش های درمانی برای بیماری هموروئید محسوب می شود. با کمک این لیزر می توان تمامی انواع هموروئید را به راحتی درمان کرد. درواقع توده هموروئیدی با کمک این لیزر به صورت کامل برداشته می شود و عوارض خاصی را نیز برای بیمار به همراه نخواهدداشت.

درد حین عمل و پس از عمل جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار بسیار کم است و می توانید با استفاده از مسکن های معمول به راحتی آن را کنترل کرد. پس از برداشتن توده هموروئیدی در این روش عملا دیگر این توده برگشتی نخواهدداشت. خونریزی زیادی را نیز در حین عمل نخواهید داشت پس نیاز به تعویض پانسمان هم ندارید. زیرا با کمک همین لیزر سر عروق به صورت کامل بسته می شوند و از خونریزی جلوگیری خواهند کرد.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار
مزایای جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار

پس از عمل جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار نیز شما می توانید پس از یک روز استراحت به راحتی به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید. پس اگر می خواهید به سرعت کارهای روزمره خود را از سر بگیرید، درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کوهسار بهترین روش درمانی برای شما خواهدبود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *