جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان | بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری های مزمن و شایع مقعدی است که در اثر گشاد شدن سیاهرگ ها به وجود می آید. نیمی از افراد بالغ به این بیماری مبتلا می شوند که در صورت رعایت برخی از نکات ساده به راحتی می توان در مراحل ابتدایی این بیماری را درمان کرد.

البته باید بدانید بسیاری از افراد از بیان بیماری خود هراس دارند به همین دلیل نیز معمولا در زمان پیشرفته شدن علائم بیماری برای درمان آن اقدام می کنند. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان یکی از روش های متداول برای درمان است که در این مطلب بیشتر درباره آن صحبت می کنیم.

بررسی دلایل ایجاد بیماری هموروئید
بررسی دلایل ایجاد بیماری هموروئید

هموروئید چرا به وجود می آید؟

هموروئید جز بیماری های شایع در سنین بالا محسوب می شود به همین دلیل نیز بهتراست با دلایل بروز این بیماری آشنایی داشته باشید. پس می توانید با چند راهکار ساده از بروز آن جلوگیری کنید. درادامه به بررسی دلایل بروز بیماری هموروئید می پردازیم:

  • زورزدن بیش ازاندازه هنگام دفع
  • یبوست درمان نشده
  • مدفوع سخت
  • افزایش فشارهای داخل شکمی

تمامی این موارد سبب پرولاپس بافت بواسیر می شود. به همین دلیل نیز می توانید به راحتی با رعایت نکات ساده در رژیم غذایی خود از بروز این بیماری جلوگیری کنید.

انواع هموروئید

بیماری هموروئید براساس بروز علائم به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود. تشخیص این موضوع برعهده پزشک بواسیر است با این وجود براساس علائم آن خود بیمار نیز می تواند تا حدودی نوع هموروئید را تشخیص دهد. درادامه به بررسی انواع هموروئید می پردازیم:

هموروئید خارجی

هموروئید خارجی در پایین خط دندانه ای مقعد بروز پیدا می کند. این بخش دارای اعصاب بسیارزیادی است به همین دلیل نیز معمولا درد شدیدی را برای افراد به همراه خواهدداشت طوری که حتی نشستن آنها را نیز با مشکل مواجه می کند.

هموروئید داخلی

هموروئید داخلی در بالای خط دندانه ای مقعد ایجاد می شود که در این بخش اعصاب کمتری نیز وجوددارد. به همین دلیل نیز بیمارانی که به هموروئید داخلی مبتلا هستند، معمولا دردکمتری را تحمل می کنند. البته که متقابلا خونریزی بیشتری را نسبت به هموروئید خارجی خواهندداشت.

هموروئید داخلی براساس شدت به درجات متفاوت تقسیم می شود که درادامه به بررسی آنها می پردازیم:

  • درجه یک : در هموروئید داخلی ، هموروئید داخل کانال قرارمی گیرد و بیشتر بیمار خونریزی را در هنگام عمل دفع تجربه خواهدکرد.
  • درجه دو : در هموروئید درجه دو، توده هنگام عمل دفع بیرون زده و پس از آن به داخل برمی گردد.
  • درجه سه : هموروئید در این درجه هنگام دفع از داخل کانال خارج می شود و البته خودبه خود به داخل برنمی گردد.
  • درجه چهار: هموروئید داخلی درجه چهارم همواره توده خارج از بدن است و به راحتی نیز با کمک دست لمس می شود.

برای تشخیص هر یک از انواع هموروئید بهتراست همان ابتدا به پزشک مراجعه کرده و سریعا برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان اقدام کنید. بدین ترتیب دیگر درگیر جراحی و عوارض بعدی آن نخواهیدشد.

اگر هم دیرتر برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان اقدام کردید، بهتراست با مشورت پزشک تنها روش درمان با لیزر را انتخاب کنید. این روش درمانی کمترین عارضه و بیشترین تاثیر را در بهبود بیماری خواهد داشت به همین دلیل نیز به شدت توصیه می شود.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان
درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان

برای جراحی هموروئید از لیزر co2 استفاده می شود که ظرافت جراحی را چندین برابر می کند. البته باید بدانید دستگاهی که برای این جراحی استفاده می شود، قیمت بسیار بالایی دارد به همین دلیل نیز در تمامی کلینیک لیزر بواسیر قابل استفاده نمی باشد. برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان نیاز به بستری در بیمارستان نخواهید داشت و شما می توانید در کمترین زمان به بهبودی دست یابید.

البته دقت داشته باشید که برای استفاده از یک روش درمانی باید یک کلینیک مجهز و پزشکی ماهر را انتخاب کنید. این موارد تاثیر بسیار زیادی را روی کاهش عوارض پس از عمل جراحی و هم چنین تسریع روند بهبودی شما خواهدداشت.

شاید درباره هزینه جراحی هموروئید با لیزر در کریم خان سوال داشته باشید. باید بدانید که مسلما هزینه این عمل جراحی نسبت به روش های سنتی بالاست اما درد کمتری که بیمار در حین عمل متحمل می شود و البته بستری نشدن در بیمارستان ارزش این هزینه کردن را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *