هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری های شایعی است که نیمی از مردم جهان به آن مبتلا می شوند. این بیماری مقعدی در اثر التهابات راست روده و مقعد صورت می گیرد. این بیماری روش های درمانی متفاوتی دارد که از جمله معروف ترین آنها می توان به درمان با لیزر اشاره کرد. اگر اطلاعات زیادی درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کردستان ندارید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چه افرادی مستعد ابتلا به بیماری بواسیر هستند؟

چه افرادی مستعد ابتلا به بیماری بواسیر هستند؟

عوامل بسیار زیادی در بروز بیماری هموروئید دخیل هستند که بهتر است قبل از آنها اطلاع داشته باشید. درادامه افراد مستعد بیماری هموروئید را مرور می کنیم:

  1. سابقه خانوادگی: بیماری بواسیر می تواند به صورت ژنتیکی نیز به فرزندان منتقل شود. پس اگر والدین شما به این بیماری مبتلا هستند، حتما سعی کنید روش های پیشگیری از بروز این بیماری را مرورکنید.
  2. کارهای سنگین: کسانی که برای مدت زمان طولانی می نشینند و یا کار سنگین انجام می دهند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
  3. زور زدن به هنگام دفع: افرادی که به هنگام دفع مدفوع بیش ازاندازه به خود فشار می آورند، احتمال اینکه به این بیماری مبتلا شوند، بسیاربالاست.
  4. بارداری: احتمال ابتلا به بواسیر در زمان بارداری بسیارزیاد است زیرا با بزرگترشدن رحم به روده بزرگ فشار وارد می شود و همین نیز سبب بروز بیماری بواسیر خواهدشد.

درمان بواسیر بدون جراحی

درست است که درمان و جراحی هموروئید با لیزر جز بهترین روش های درمانی است و اما روش هایی به غیر از جراحی نیز برای درمان وجود دارد. در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم:

درمان با رابربند

در این روش درمان بواسیر از یک حلقه پلاستیکی به نام رابربند استفاده می شود. این حلقه دور توده بواسیری قرارمی گیرد و بدین ترتیب از خونرسانی به آن جلوگیری می کند. با اینکار توده پس از مدتی سیاه می شود و از بین می رود.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی از قدیمی ترین روش های درمانی بواسیر به حساب می آید که به بهبود این بیماری در کمترین مدت زمان کمک خواهدکرد. در این روش یک ماده خاص به داخل رگ ها تزریق می شود که با اینکار به کوچک شدن توده کمک می کنند. این روش درمانی سرپایی است و بیمار هیچ دردی را احساس نخواهدکرد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کردستان

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کردستان یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی محسوب می شود که امروزه از سوی پزشکان به سبب مزایای بسیارتوصیه می شود. لیزر هم به از بین بردن توده هموروئیدی کمک می کند و هم روند درمان را تسریع می بخشد. این روش درمان روش های درمانی سنتی مزایای بسیارزیادی دارد که ازجمله آنها می توان به عدم برگشت بیماری در طول زمان اشاره کرد. دقت داشته باشید در روش های سنتی احتمال برگشت هموروئید بالاست اما در درمان با لیزر اگر یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید، می توانید برای همیشه از شر این بیماری راحت شوید.

جراحی هموروئید با لیزر در کردستان تنها در یک ساعت انجام می شود و هیچ نیازی نیست که پس از درمان نیز در بیمارستان بستری شوید. پس از انجام عمل نیز کافیست یک روز در خانه استراحت کنید، پس از آن می توانید به کارهای روزمره خود برسید. درست است که باید هزینه قابل توجهی را برای انجام این عمل بپردازید اما درد کمی و سرعت بالای بهبودی این روش ارزش هزینه کردن را دارد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کردستان

مراقبت های پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کردستان

برای اینکه سریعتر بهبودی خود را به دست آورید، لازم است تا نکاتی را پس از عمل جراحی هموروئید با لیزر در کردستان رعایت کنید. این نکات را در ادامه برای آگاهی بیشتر شما بیان می کنیم:

  • برای کاهش درد می توانید از مسکن های ساده نظیر استامینوفن استفاده کنید.
  • برای اینکه از بروز عفونت در ناحیه عمل جلوگیری کنید، حتما از آنتی بیوتیک های تجویزشده توسط پزشک استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از یبوست حتما بین هشت تا ده لیوان آب مصرف کنید.
  • همیشه ناحیه مقعد را تمیز و خشک نگه دارید.
  • رژیم غذایی درستی داشته باشید و در این باره از پزشک خود مشورت بگیرید.
  • روزی چندبار داخل وان آب گرم بنشینید. اینکار از بروز عفونت و یبوست در بیمار جلوگیری می کند.

با رعایت همین موارد ساده می توانید به بهبود سریعترتان در بیماری هموروئید کمک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *