هموروئید یکی از بیماری شایعی است که در صورت ایجاد فشار به رگ های خونی مقعد بروز پیدا می کند. این بیماری نشانه های متفاوتی دارد و به دو صورت هموروئید داخلی و خارجی شناخته می شود. در گذشته پزشکان برای درمان این بیماری از روش های جراحی سنتی کمک می گرفتند و اما امروزه روش های جدیدتری برای درمان این بیماری وجوددارد که معروف ترین آنها می توان به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کامرانیه اشاره کرد. اگر اطلاعاتی درباره این روش درمانی ندارید، درادامه همراه ما باشید.

چرا به هموروئید مبتلا می شویم؟

بیماری هموروئید می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که بسته به شرایط زندگی و رژیم غذایی هر فرد متفاوت است. برخی از مهم ترین دلایل ابتلا به بیماری هموروئید را درادامه مرور می کنیم:

جراحی همورئید با لیزر در کامرانیه
جراحی و درمان بواسیر با لیزر در کامرانیه
 • فشار آوردن زیاد به مقعد در حین عمل دفع
 • یبوست درمان نشده
 • سابقه خانوادگی
 • نشستن های طولانی مدت
 • اضافه وزن
 • بارداری

البته ممکن است این بیماری به سبب دلایل دیگری نیز اتفاق افتد اما موارد بیان شده از شایع ترین دلایل بروز این بیماریست.

چه بیماری هایی ممکن است سبب بروز بیماری هموروئید شود؟

برخی از بیماری ها خود اختلالاتی را در بدن به وجود می آورند که سبب بروز بیماری هموروئید می شود. درادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

 1. اختلالات کبدی : اختلالات کبدی می تواند در روند طبیعی دستگاه گوارش اختلالاتی را ایجادکند به همین دلیل نیز سبب بروز هموروئید خواهدشد.
 2. سرطان کلورکتال: زمانی که قسمتی از روده سرطانی می شود، مشکلاتی را در هضم و دفع مدفوع ایجاد می کند که منجر به بیماری هموروئید خواهدشد.
 3. اعتیاد: موادمخدر می تواند سیستم درست دستگاه گوارش را تحت تاثیر قراردهد و همین موضوع نیز خود سبب بروز هموروئید خواهدشد.
 4. عوارض دارویی : مصرف برخی از داروهای خاص نیز عمل دفع را سخت کرده و سبب بروز هموروئید خواهدشد.

روش های درمان بیماری هموروئید

درمان های متفاوتی برای بیماری هموروئید وجوددارد که بسته به شدت بیماری انتخاب می شوند. در مراحل ابتدایی بیماری می توانید از درمان خانگی استفاده کنید و علائم بیماری را تاحدبسیارزیادی کاهش دهید. البته به هیچ عنوان درمان های خانگی هموروئید را به صورت خودسرانه انجام ندهید، زیرا در صورت بهبود علائم نیز این امر موقتی خواهدبود. حتما برای شروع این درمان ها نیز به پزشک مراجعه کرده و در این باره از وی مشورت بگیرید.

اگر بیماری هموروئید با درمان های خانگی بهبود نیابد و به عبارت دیگر فرد به هموروئید پیشرفته مبتلا شده باشد، برای درمان نیاز به عمل جراحی خواهدداشت. عمل جراحی برای درمان هموروئید نیز به دو دسته روش های سنتی و مدرن تقسیم میشوند.در روش های سنتی با کمک تیغ جراحی توده های هموروئیدی برداشته می شوند که بیمار برای درمان باید مدتی را در بیمارستان بستری باشد. اما در روش مدرن که همان جراحی با لیزر است بیمار می تواند در کمترین زمان عمل جراحی را انجام داده و با یک روز استراحت در منزل کارهای روزمره خود را از سر بگیرد.

با اینکه هزینه درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در کامرانیه بالاست اما به سبب مزایای زیادی را برای بیمار دارد، این روش درمانی انتخاب خواهدشد. از مهم ترین مزایای جراحی با لیزر این است که بیمار می تواند به سرعت کارهایش را از سربگیرد و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد. البته که این روش های مدرن درد و خونریزی هم برای بیمار نخواهدداشت و امکان برگشت بیماری هم به صفر می رسد.

جراحی و درمان بواسیر با لیزر در کامرانیه
جراحی هموروئید با لیزر در کامرانیه

درمان هموروئید با لیزر چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که بهتراست برای انتخاب درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کامرانیه به قطعیت برسید،درادامه مزایای این روش را مرور می کنیم:

 • این عمل بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • در نیم ساعت انجام می شود و پس از آن بیمار می تواند به منزل برگردد.
 • بافت های اطراف توده هموروئیدی به هیچ عنوان دچار آسیب نمی شوند.
 • بازگشت بیماری در روش مدرن نسبت به روش های جراحی سنتی بسیارکمتر است.
 • عوارض این بیماری نسبت به روش های سنتی بسیارکمتر است.
 • درد در حین عمل و پس از آن بسیارکم است به همین دلیل نیز با مصرف مسکن های ساده نیز بهبود پیدا می کند.
 • برای درمان انواع هموروئید می تواند موثر واقع شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *