هموروئید درواقع همان واریس رگ های خونی مقعد است که بیشتر در سنین بالا رخ می دهد. بیشتر افراد پس از مشاهده علائم این بیماری از بیان آنهاو مراجعه به پزشک خجالت می کشند و همین نیز باعث می شود تا بیماری آنها به سطح پیشرفته تری برسد. بدین ترتیب نیاز به انجام عمل جراحی برای درمان این بیماری خواهدداشت. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کاج از روش های متداولی است که در این مطلب مورد بحث ماست. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را درباره این روش درمانی داشته باشید، درادامه همراه ما باشید.

درمان هموروئید با لیزر

اگر بیماری هموروئید با کمک اصلاح رژیم غذایی درمان نشد، باید از روش های دیگری برای درمان این بیماری کمک گرفت. در این روش با تاباندن اشعه لیزر توده های هموروئیدی از بین می روند و بیمار نیز خونریزی و دردی را در حین عمل نخواهندداشت. درواقع می توان گفت استفاده از تکنولوژی لیزر یکی از جدیدترین روش هایی است که برای درمان هموروئید به کارگرفته می شود و مزایای بسیارآن نیز سبب شده است تا بیشتر بیماران تمایل به انجام آن داشته باشند.

جراحی هموروئید بالیزر در کاج
مزایای درمان و جراحی هموروئید با لیزز در کاج

مزایای درمان و جراحی هموروئید با لیزر

برای اینکه بتوانید با خیال راحت برای انجام درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در کاج اقدام کنید بهتراست اطلاعاتی را درباره مزایای آن داشته باشید. این مزایا را درادامه با هم مرور می کنیم:

  1. درمان با لیزر هیچگونه دردی برای بیمار نخواهدداشت درحالی که روش های سنتی دردناک خواهدبود.
  2. در درمان و جراحی هموروئید با لیزر بیمار خونریزی نخواهدداشت و درواقع می توان گفت این خود از خاصیت های لیزر است.
  3. درمان و جراحی هموروئید با لیزر هیچ نیازی به بخیه و پانسمان ندارد به همین دلیل نیز پس از عمل به راحتی می تواند به خانه برگردید.
  4. جراحی با لیزر تنها با بیحسی موضعی انجام می شود و هیچ نیازی به بیهوشی ندارد. همین موضوع نیز سبب می شود تا در طولانی مدت نگران عوارض ناشی از بیهوشی نیز نباشید.
  5. این عمل سرپایی است و نیازی نیست مثل سایر عمل های جراحی برای انجام آن در بیمارستان بستری شوید. شما می توانید با مراجعه به مطلب پزشک نهایت در مدت زمان یک ساعت این عمل را انجام دهید.

یکی از مهم ترین عوارض ناشی از انجام جراحی در روش های سنتی ، بی اختیاری مدفوع است. این عوارض در درمان و جراحی هموروئید با لیزر به صفر می رسد.

در روش های جراحی سنتی احتمال برگشت بیماری در طول زمان وجوددارد اما شما می توانید با کمک درمان با لیزر به صورت کلی از شر این بیماری راحت شوید.انواع بیماری هموروئید با درجات پیشرفت متفاوت را می توان با کمک لیزر به راحتی درمان کرد.

درهنگام انجام عمل جراحی سنتی احتمال انتقال بیماری هایی نظیر هپاتیت وجوددارد اما در با کمک لیزر می توانید با خیال راحت برای درمان اقدام کنید.تمامی مزایایی که از این روش بیان کردیم شما را برای انجام آن ترغیب می کند. البته شاید هزینه انجام عمل جراحی با لیزر کمی بالا باشد که به سبب مزایای زیاد آن باز هم به صرفه است.

جراحی هموروئید با لیزر در کاج
هزینه های درمان بواسیر با لیزر در کاج

چه مراقبت هایی پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در کاج نیاز است؟

درست که جراحی با لیزر عوارض چندانی ندارد با این حال برای اینکع سریعا بهبودی خود را به دست آورید، لازم است مراقبت هایی را پس از عمل به خوبی انجام دهید. برخی از مهم ترین این مراقبت ها را بررسی می کنیم:

  • بهتراست روزانه بین هشت تا دوازده لیوان آب مصرف کنید.
  • بهتراست تا یک مدت از توالت فرنگی استفاده کنید تا بتوانید به صورت کامل بهبودی خود را به دست آورد.
  • تا یک مدت می توانید از حمام آب گرم کمک بگیرید.
  • اگر پزشک برای شما قرص های مسکن تجویز کرد حتما آنها را به موقع مصرف کنید.
  • برای حفظ بهداشت بهتراست روزی دو یا سه بار محل زخم را با آب و صابون بشویید. اینکار به درمان سریعتر شما کمک خواهدکرد.

با انجام همین مراقبت های ساده می توانید در کمترین مدت زمان بهبودی خود را به دست آورده و به کارهای روزمره برسید. درواقع می توان گفت اگر می خواهید کمترین میزان درد را در هنگام عمل داشته باشید و سریعا نیز به زندگی عادی برگردید، جراحی بواسیر با لیزر بهترین گزینه برای شما خواهدبود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *