هموروئید بیماری ای است که با بالارفتن سن بسیاری از افراد شاهد بروز آن هستند. با وجود ناراحتی های جسمی و روحی زیادی که بیماری بواسیر برای بیمار به وجود می آورد، این بیماری می تواند در یک جلسه درمان شود. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پیچ شمیران راهی آسان و راحت برای درمان بیماری بواسیر است. بواسیر به عنوان یک بیماری آزاردهنده راهکارهای درمانی زیادی دارد.

درمان هایی مثل جراحی، پماد، استفاده از یخ و … برای درمان هموروئید به کار می رود. درمان هموروئید با لیزر جدیدترین روش درمانی است. این روش که نیازی به بیهوشی ندارد و به شکل سرپایی انجام می شود، سریع ترین راه درمان هموروئید است. بیماری هموروئید با وجود این که درمان راحتی دارد، اما اگر درمان نشود می تواند به ضررهای جبران ناپذیری مثل عفونت یا سرطان منجر گردد. در ادامه مقاله به بررسی این بیماری و علائم آن و همچنین جراحی بواسیر با لیزر در پیچ شمیران می پردازیم.

دلایل به وجود آمدن بواسیر

رگ های اطراف مقعد انسان در صورت تحت فشار قرار گرفتن، کش می آیند. برخی از مواقع این رگ ها دچار ورم و کشیدگی شده و حتی از کانال مقعدی بیرون می آیند. اضافه وزن و چاقی مفرط، رژیم غذایی نامناسب، یبوست، بارداری، افزایش سن، استفاده از مواد مخدر و … می تواند باعث ایجاد بواسیر شود. معمولا بانوانی که باردار هستند بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به بواسیر قرار دارند. پیروی از یک رژیم غذایی مناسب راهکار جلوگیری از ابتلا به بواسیر در بارداری است.

جراحی بواسیر با لیزر در پیچ شمیران
هموروئید و دلایل بروز آن

علائم بیماری هموروئید چیست؟

بیماری هموروئید دارای علائم زیادی می باشد و معمولا فرد می تواند با دیدن نشانه های اولیه متوجه این بیماری بشود. هر چند هرگونه خونریزی و درد در مقعد به دلیل بواسیر نمی باشد و بیماری های دیگری نیز که باعث خونریزی مقعدی می شود وجود دارند. به همین علت تشخیص نهایی بیماری بواسیر به عهده پزشک است و باید از تشخیص و درمان سرخود خودداری کرد. بخشی از علائم بیماری بواسیر به شرح ذیل است:

  •  خارش و سوزش در ناحیه مقعد احتمالا اولین نشانه ای است که بیمار حس می کند.
  •  مدغوع فرد دارای ترشحات مخاطی می شود.
  •  احساس عدم دفع مدفوع
  •  احساس سختی در نشستن
  •  خونریزی از مقعد که با دستمال قابل مشاهده است و در مراحل اولیه خفیف است.
  •  احساس وجود برآمدگی در ناحیه مقعد که ناشی از تجمع خون در این محل است.

مزایای درمان هموروئید با لیزر چیست؟

درمان هموروئید با لیزر در پیچ شمیران بهترین گزینه درمانی مقابل شماست. درمان بواسیر معمولا با درد همراه است اما لیزر کمترین درد را نسبت به سایر روش های قبلی درمان دارد. درمان هموروئید با لیزر کمترین زمان درمان بین روش های درمان بواسیر را به خود اختصاص داده است. پس از درمان هموروئید با لیزر نیازی به داشتن پانسمان های بزرگ که هم ظاهر نامناسبی دارند و هم در انجام امور روزمره سختی ایجاد می کنند ندارید. یکی از آسیب های بیماری هموروئید خونریزی از مقعد است که در صورتی که خونریزی زیاد باشد می تواند به کم خونی بیمار نیز منجر شود.

استفاده از لیزر در درمان هموروئید باعث کم شدن مقدار خونریزی به طرزی قابل توجه می شود. پس از انجام جراحی هموروئید با لیزر در پیچ شمیران فرد نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می تواند همان روز مرخص شده و به منزل برود. در طول درمان بواسیر با لیزر زخم عمیقی روی بدن فرد ایجاد نمی شود، بنابراین هم دوران بهبود کوتاه است و هم نگران عوارض جانبی مانند عفونت نخواهیم بود.مزایای درمان هموروئید با لیزر

جراحی بواسیر با لیزر در پیچ شمیران

معایب جراحی و درمان هموروئید با لیزر

اگرچه بهترین روش درمان بواسیر استفاده از لیزر است، اما این روش نیز مانند هر روش دیگری معایبی دارد. اولین ایرادی که برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر به ذهن می آید هزینه جراحی هموروئید با لیزر بیشتر از سایر روش های درمانی است. درمان بواسیر با لیزر متاسفانه تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. عارضه ی دیگری که می تواند در این عمل ایجاد شود، می تواند به علت مهارت کافی نداشتن پزشک باشد.

اگر دکتر بواسیر مهارت کافی نداشته باشد می تواند به بافت سالم بدن شما آسیب برساند. البته عدم مهارت کافی پزشک در تمام روش های درمانی می تواند رخ دهد. برای جلوگیری از این عارضه و ایجاد اطمینان در بهبود سریع بواسیر، فراموش نکنید که حتما به کلینیک های حرفه ای جراحی هموروئید با لیزر در پیچ شمیران مراجعه کنید.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *