جراحی هموروئید با لیزر در پونک | منظور از هموروئید رگ های خونی کشیده شده و یا ملتهب داخل و یا خارج از مقعد می باشد که بر اثر فشار زیاد ایجاد می شود. این بیماری علائم متفاوتی دارد که از جمله شایع ترین آنها می توان به خونریزی، خارش، درد و… اشاره کرد.

بیماری بواسیر روش های درمانی متفاوتی دارد و به هیچ عنوان خطرناک نیست. به همین دلیل هم به محض بروز علائم نسبت به درمان آن اقدام کنید. در این مطلب می خواهیم درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک شمالی و جنوبی صحبت کنیم. همراه ما باشید.

معرفی روش های حداقل تهاجی برای درمان هموروئید

بسته به اینکه افراد به چه نوع هموروئید مبتلا هستند و چه علائمی دارند، روش های متفاوتی نیز برای درمان آنها انتخاب می شود. این روش ها به راحتی در مطب انجام می شود و نیاز به بستری ندارد که درادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بستن باند پلاستیکی

در این روش برای درمان هموروئید پزشک دو نوار پلاستیکی را در اطراف محل خونریزی قرارمی دهد و همین کار نیز سبب قطع گردش خون خواهدشد. با قع گردش خون هموروئید نیز خشک شده و به مرور از بین خواهدرفت. این روش برای بیشتر افراد موثر است و در مدت زمان یک هفته به درمان آنها کمک خواهدکرد.

روش های حداقل تهاجی برای درمان هموروئید
روش های حداقل تهاجی برای درمان هموروئید

تزریق

در این روش پزشک سعی می کند تا ماده ای را به توده هموروئیدی تزریق کند و همین موضوع نیز سبب کوچکترشدن توده خواهدشد. تزریق درد بسیارکمی را ایجاد می کند و یا می توانیم بگوییم بدون درد است به همین دلیل نیز بسیاری از افراد به جای باند پلاستیکی این روش را انتخاب می کنند.

انعقاد

تکنیک انعقاد با استفاده از نور و یا حرارت لیزر صورت می گیرد. در این روش می توانید هموروئید کوچک داخلی را از خشک کرده و از بین ببرید. این روش عوارض بسیارکمی دارد به همین دلیل نیز کمتر سبب بروز ناراحتی برای بیمار خواهدشد.

با بررسی شرایط بیمار هریک از روش های بالا برای درمان وی انتخاب می شود. اگر روش های یادشده موثر نباشد، پزشک درمان و جراحی هموروئید با لیزر را پیشنهاد خواهدکرد که درادامه بیشتر درباره آن صحبت می کنیم.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک

اگر هموروئید به مراحل پیشرفته نرسیده باشد، پزشک سعی می کند تا با روش های سرپایی که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم آن را درمان کند. اما در برخی از موارد امکان انجام هیچ یک از روش های یادشده وجودندارد، در این حالت یکی از بهترین روش ها درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک است. در این روش شما می توانید تنها با طی کردن یک جلسه و بدون کمترین درد از بیماری بواسیر نجات پیدا کنید. دقت داشته باشید استفاده از لیزر به پزشک هموروئید کمک می کند تا با دقت بیشتری توده هموروئید را خارج کند و همین موضوع روی بهبود نتایج درمان نیز تاثیرگذار خواهد بود.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک با بی حسی موضعی صورت می گیرد به همین دلیل نیز کمترین عارضه را برای بیمار در پی خواهدداشت. این درحالی است که برای استفاده از روش های جراحی سنتی بیمار باید به بیهوشی کامل برسد. به صورت کلی می توان گفت استفاده از لیزر در روش های درمانی به دو دلیل صورت می گیرد. اولین دلیل کاهش خونریزی در حین عمل و پس از آن می باشد.

عوارض درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک

البته برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک از اشعه پرتوان و کم توان استفاده می شود که لیزر کم توان عارضه ای را برای افراد به دنبال نخواهدداشت. در مقابل اگر برای درمان این بیماری به اشعه با قدرت بالاتر نیاز دارید لازم است تا ابتدا به دنبال پزشکی خبره و ماهر باشید تا دچار عوارض احتمالی این بیماری نشوید.

زیرا در صورت اینکه پزشک از قدرت نامناسب این دستگاه استفاده کند، احتمال سوزاندن بافت نیز بالاتر خواهدرفت. به همین دلیل نیز برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پونک سعی کنید جراحی باتجربه و خبره را پیدا کنید که سایر مراجعه کنندگان نیز از نتایج عمل انجام شده توسط وی رضایت داشته باشند.

درمان قطعی هموروئید با لیزر در پونک
درمان قطعی هموروئید با لیزر در پونک

آیا همه افراد می توانند برای درمان هموروئید از لیزر استفاده کنند؟

دقت داشته باشید درمان مناسب برای بیماری هموروئید توسط پزشک انتخاب می شود که البته وابسته به علائم بیمار است. با این وجود باید بدانید آن دسته از بیمارانی که داروهای انعقادخون مصرف می کنند، نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *