جراحی هموروئید با لیزر در پلیس | هموروئید یکی از بیماری های شایعی است که بیشتر افراد در سنین بالا را درگیر می کند. با این وجود امروزه سبک زندگی افراد نیز تغییرکرده است و همین موضوع نیز می تواند سبب بروز این بیماری شود. علت بروز این بیماری ایجاد فشار در رکتوم تحتانی می باشد که رگ های این بخش را متورم کرده و هموروئید را ایجاد می کند.

از شایع ترین علائم این بیماری می توان به خونریزی در هنگام رفع و احساس درد اشاره کرد. در صورت مشاهده هریک از این علائم فورا باید به پزشک هموروئید مراجعه کنید تا بهترین روش درمانی برای شما انتخاب شود. امروزه روش های جدیدی برای درمان این بیماری وجوددارد که از جمله آنها می توان به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پلیس اشاره کرد. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره این روش جدید به شما ارائه می کنیم.

علائم بیماری هموروئید
علائم بیماری هموروئید

روش های تشخیص بیماری هموروئید

برای تشخیص بیماری هموروئید ابتدا باید به پزشک مراجعه کرده و شرح حال خود را بیان کند. سپس در صورت مشاهده علائم نوع همورئید و شدت آن به روش های زیر تشخیص داده خواهدشد.

  • آندوسکوپی: در این روش برای اینکه وضعیت مقعد به صورت کامل بررسی شود، پزشک یک لوله پلاستیکی نازک به نام آنوسکوپ را وارد مقعد خواهدکرد.
  • سیگموئیدوسکوپی: لوله ای با نام سیگموئیدوسکوپی به پزشک کمک می کند تا روده بزرگ را به خوبی مورد بررسی قراردهد. با استفاده از این لوله می توان مقداری از بافت هموروئید را برداشت و مورد آزمایش قرارداد.
  • کولونوسکوپی: کولونوسکوپ لوله ای انعطاف پذیر و بلند است که به پزشک کمک می کند تا روده بزرگ را بررسی کند. با این روش نیز می توان از بافت موردنظر نمونه برداری کرد.

در صورت تشخیص با هر یک از روش های بالا، نگران نباشید این بیماری به راحتی درمان می شود. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پلیس از بهترین راه حل های مقابله با این بیماری است.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پلیس

در این روش درمان هموروئید با استفاده از لیزر و فیبرنوری صورت می گیرد. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پلیس در سال های اخیر مورد توجه زیادی بوده و علت این امر نیز عوارض کم این روش می باشد. جراحی هموروئید با لیزر در پلیس کمک می کند تا زخم ناشی از عمل به سرعت ترمیم شود به همین دلیل نیز دوران نقاهت طولانی را نخواهیدداشت.

البته درست است که هزینه انجام درمان و جراحی هموروئید با لیزر کمی بالاست اما مزایای آن سبب شده است که به یک روش به صرفه تبدیل شود. پس اگر به هموروئید پیشرفته مبتلا شده اید، درمان با لیزر در پلیس یکی از بهترین روش هایی است که می توانید نتایج خوبی را از آن به دست آورید.

روش های خانگی برای درمان هموروئید

بیماری هموروئید با روش های خانگی درمان نمی شود و اما می توانید با برخی از روش ها علائم بروز این بیماری را کاهش دهد. در ادامه به بررسی این روش های می پردازیم:

  • غذاهای حاوی فیبر مصرف کنید. مصرف این غذاها کمک می کند تا مدفوع نرم تری داشته باشید. دقت داشته باشید فشارهای احتمالی به هنگام دفع خود می تواند هموروئید را شدت دهد.
  • پیشنهاد می کنیم برای کمک به درمان بیماری هموروئید روزی دو الی سه بار حمام آب گرم کنید. هر بار نیز تا یک ربع درون آب گرم بنشینید تا بتوانید دردهایتان را کاهش دهید.
  • برای درمان این بیماری لازم است تا بخش معقد را به خوبی تمیز نگه دارید. به همین دلیل نیز پیشنهاد کردیم روزانه دوش آب گرم بگیرید و سپس منطقه موردنظر را به خوبی با سشوار خشک نگه دارید.
  • بسیاری از افراد پس از اجابت مزاج برای تمیزنگه داشتن این بخش از انواع دستمال توالت استفاده می کنند. دقت دشته باشید دستمال انتخابی شما نباید حاوی الکل و یا هرگونه ماده معطر دیگری باشد.
  • برای اینکه توده های هموروئید را از بین ببرید، می توانید از کیسه های یخ کمک بگیرید.
  • در صورت اینکه درد زیادی را تحمل می کنید، می توانید از مسکن های متداول استفاده کنید.
مصرف فیبر از روش های خانگی برای درمان هموروئید
مصرف فیبر از روش های خانگی برای درمان هموروئید

دقت داشته باشید اگر به تازگی علائم بیماری هموروئید در شما بروز پیدا کرده است، می توانید با موارد بیان شده این علائم را به خوبی از بین ببرید. اما اگر مدت زمان زیادی از بروز علائم گذشته است، احتمال پیشرفت بیماری وجوددارد به همین دلیل نیز باید فورا به پزشک مراجعه کرده و اقدام به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پلیس نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *