هموروئید یکی از بیماری های شایعی است که اغلب افراد اطلاعاتی درباره آن ندارند از این رونیز درمان آن را به تعویق می اندازند. منظور از بواسیر یا هموروئید همان رگ های متورمی است که در پایین مقعد قرارمی گیرد. در بعضی از موارد دیواره این رگ های خونی کشیده می شود پس سبب برآمدگی و تورم رگ ها می شود. این بیماری در مراحل ابتدایی با دارو می تواند درمان شود واما با پیشرفته شدن آن باید به دنبال روش های جراحی برای درمان باشید. از معروف ترین روش های درمانی این بیماری می توان به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پرستار اشاره کرد. در ادامه بیشتر با این روش درمانی آشنا خواهید شد.

آشنایی با هموروئید و انواع آن

تعریف بیماری هموروئید در بخش قبلی بیان شد با این وجود باید بدانید این بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که هریک علائم خاص خود را دارند. البته باید بدانید همه انواع این بیماری با لیزر قابل درمان است. بواسیر داخلی در داخل رکتوم های تحتانی قراردارد پس دیده نمی شود. در این قسمت رگ های عصبی کمی وجوددارد به همین دلیل نیز درد هموروئید داخلی بسیارکم است. از علائم بواسیر داخلی می توان به وجود خون در مدفوع و بافت برجسته در اطراف دهانه مقعد اشاره کرد. در مقابل هموروئید خارجی در زیرپوست اطراف مقعد شما دیده می شود و از آنجایی که در این بخش اعصاب زیادی وجود دارد،

درد قابل توجهی را بیمار متحمل می شود. از علائم بروز بواسیر خارجی می توان به خارش در مقعد، درد در هنگام نشستن یا دفع، وجود خون در مدفوع و … اشاره کرد. برای تشخیص این بیماری سریعا به پزشک مراجعه کنید به هیچ عنوان نمی توانید با خوددرمانی علائم آن را از بین ببرید.

جراحی هموروئید با لیزر در پرستار
مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر در پرستار

درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر

اگر می خواهید بیماری هموروئید را به صورت صددرصد درمان کنید و نگران بازگشت این بیماری نباشید، درمان با لیزر بهترین گزینه برای شما خواهدبود. دقت داشته باشید سایر روش های جراحی سنتی عوارض بسیارزیادی دارد که یکی از آنها احتمال بازگشت دوباره بیماری می باشد. در درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر ابتدا محل موردنظر به صورت کامل با لیزر بی حس می شود از این رو نیز بیمار در حین درمان هیچ دردی را احساس نخواهدکرد. از آنجایی که این عمل بیهوشی ندارد، تنها کافیست کمی در منزل استراحت کرده و سپس کارهای روزمره خود را از سر بگیرید.

دقت داشته باشید استفاده از لیزر سبب می شود تا پزشک با دقت بیشتری هموروئید را خارج کند. همین نیز باعث می شود تا عمل نتایج بهتری داشته باشد. البته لازم است بدانید همیشه نیز برای درمان بواسیر از این روش استفاده نمی شود، برای مثال اگر بواسیر خیلی شدید نباشد پزشک سعی می کند تا با به کارگیری برخی از روش ها آن را کوچکتر کند. با پیشرفته شدن بیماری حتما باید برای درمان از انواع روش های جراحی کمک گرفت که از مشهورترین آنها درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پرستار است.

آیا جراحی هموروئید با لیزر عوارضی هم برای بیمار خواهدداشت؟

دقت داشته باشید که جراحی با لیزر در این منطقه حساس از بدن نیاز به مهارت بالای جراح دارد. به همین دلیل نیز به هر پزشک و کلینیکی با تبلیغات گول زننده اعتماد نکنید. سعی کنید جراحی را برای این عمل انتخاب کنید که به اندازه کافی در این زمینه تجربه و مهارت داشته باشند. اگر این عمل نزد یک جراح باتجربه صورت گیرد، عوارض خاصی را پس از انجام آن متحمل نخواهید شد. دردهای خفیف پس از این عمل نیز با استفاده از مسکن های عادی که توسط دکتر تجویز می شود، قابل درمان خواهدبود.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر

شاید بخواهید قبل از عمل درباره هزینه جراحی هموروئید با لیزر بیشتر بدانید. هزینه این عمل به موارد مختلفی وابسته است که ازجمله آنها می توان به اندازه توده، محل قرارگیری آن، نوع بیماری و… اشاره کرد. هزینه عمل جراحی با لیزر بالاست اما از آنجایی که پس از انجام عمل نیاز به بستری ندارید و می توانید به راحتی به کارهای روزمره خود ادامه دهید، هزینه بالای آن نیز برای شما به صرفه خواهدبود. البته که جراحی با لیزر درد بسیارکمی را برای بیمار به همراه خواهدداشت پس برای راحتی خودتان هم که شده این عمل جراحی را انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *