هموروئید یکی از بیماری های مقعدی است که عمل دفع را برای افراد سخت می کند از این رو نیز درمان آن اهمیت دارد. این بیماری علائم خاصی دارد که بیمار مسلما متوجه آنها خواهدشد پس باید در کوتاه ترین زمان به پزشک مراجعه کرده و روند درمانی را طی کند. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در پردیسان از موفق ترین روش های درمانی این بیماری است که با کمترین عوارض می تواند به بهبود افراد کمک کند. در این مطلب سعی می کنیم اطلاعات بیشتری را درباره این روش درمانی ارائه کنیم.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر چگونه است؟

از پیشرفته ترین روش های درمانی هموروئید، می توان به درمان با لیزر اشاره کرد که در جهت درمان از دو نوع لیزر کم توان و پرتوان با اشعه مادون قرمز استفاده می کند. دقت داشته باشید استفاده از لیزر پرتوان برای درمان این بیماری نیاز به مهارت بالایی دارد از این رو نیز برای انجام آن به سراغ پزشکان باتجربه ای بروید. البته که لیزرهای کم توان نیز نمی توانند برای درمان انواع هموروئید موثر عمل کند بلکه تنها به درمان هموروئید داخلی درجه یک کمک می کند. برای هموروئید خارجی نیز باید از لیزر دی اکسیدکربن استفاده کرد.

به صورت کلی لیزر از پرطرفدارترین روش هایی است که امروزه در درمان هموروئید از آن کمک می گیرند. درمان هموروئید با لیزر درمقایسه با روش های دیگر عارضه کمتری دارد و از نظر اقتصادی نیز برای بیمار مقرون به صرفه است. جراحی با لیزر می تواند با بی حسی موضعی نیز انجام شود اما در بعضی از موارد خود بیمار تمایل به انجام بیهوشی دارد. پس می تواند طبق نظر پزشک متخصص برای انجام آن تصمیم بگیرد.

جراحی بواسیر با لیزر در پردیسان
درمان و جراحی بواسیر با لیزر در پردیسان

جراحی هموروئید با لیزر در پردیسان چه مزایایی دارد؟

شاید از خود بپرسید جراحی با لیزر چه مزایایی دارد که آن را نسبت به روش های سنتی برتری می دهیم. از مهم ترین مزایای جراحی هموروئید با لیزر در پردیسان آن است که دوران نقاهت پس از عمل بسیارکوتاه است پس به کار افراد لطمه ای وارد نمی کند. درست است هزینه جراحی هموروئید با لیزر بالا است  اما نتایج بهتر پس از عمل نشان می دهد که در طولانی مدت مقرون به صرفه نیز خواهدبود.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر سر عروق بریده می شود و همینطور در حین عمل هم ترمیم خواهندشد. از این رو نیز پس از برش خونریزی و درد زیادی متوجه بیمار نخواهدشد این درحالی است که روش های سنتی در این مرحله درد ، سوزش و خونریزی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

درمان و جراحی بواسیر با لیزر در پردیسان بسیارظریف انجام می شود از این رو نیز در حین انجام عمل به سایر بخش های بدن آسیبی وارد نمی شود و تنها پاکه هموروئید به کلی برداشته می شود. درد پس از انجام عمل لیزر نیز قابل کنترل است و شما را بی طاقت نمی کند پس می توانید به راحتی با مسکن های ساده آن را پایان دهید.

دوران نقاهت پس از جراحی هموروئید با لیزر
دوران نقاهت پس از جراحی هموروئید با لیزر

دوران نقاهت پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر

امروزه استفاده از لیزر پرتوان دی اکسید کربن جز بهترین روش های درمانی هموروئید محسوب می شود. باکمک این نوع لیزر می توانید به راحتی تمامی انواع هموروئید را درمان کنید. پاکه هموروئیدی در این روش به صورت کامل برداشته می شود پس امکان بازگشت بیماری نیز وجود نخواهدداشت. درحالی که در استفاده از روش های جراحی سنتی امکان بازگشت دوباره بیماری بالاست.

بیمار پس از جراحی هموروئید با لیزر تنها کافیست یک شب در منزل استراحت کند و سپس می تواند کارهای روزمره خود را از سر بگیرد. درواقع می توان گفت از بین تمامی روش های درمانی هموروئید این روش کمترین درد و خونریزی را برای بیمار به دنبال دارد و همین نیز سبب پرطرفدار بودن آن شده است.

جراحی بواسیر با لیزر در پردیسان از انتقال بیماری های ویروسی نظیر هپاتیت و ایدز نیز جلوگیری می کند و همین نیز باعث می شود تا برای بتوانید با اطمینان نسبت به انجام آن تصمیم بگیرید. به صورت کلی می توانیم بگوییم مراقبت های خاصی پس از انجام این عمل نیاز ندارید و تنها کافیست استراحت کافی را داشته باشید. البته به دلیل اینکه این جراحی با بی حسی نخاعی انجام می شود، نباید زیاد راه بروید. چرا که راه رفتن زیاد خود می تواند سبب بروز سردرد در بیمار شود. برای کمک به روند بهبود بیماری نیز بهتراست پس از انجام عمل و تا همیشه میزان زیادی فیبر و آب را در رژیم روزانه خود بگنجانید.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *