هموروئید یکی از بیماری های شایع مقعدی است که تصور می شود بیشتر افراد مسن دچار آن می شوند. این تصور کاملا اشتباه است و افراد در هر سنی می توانند به این بیماری مبتلا شوند. بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند، فکر می کنند که به مرور و بدون مراجعه به پزشک درمان می شوند.

این درحالی است که به هیچ عنوان درمان این بیماری به صورت خودبه خود صورت نمی گیرد اما می توان با رعایت نکات تغذیه علائم آن را کنترل نمود. درادامه بیشتر درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر صحبت می کنیم. همراه ما باشید تا بهترین کلینیک جراحی هموروئید با لیزر در پاستور رابه شما معرفی نماییم.

جراحی و درمان بواسیر با لیزر

هموروئید(بواسیر) چیست؟

هموروئید جز بیماری های نشیمنگاهی است که می توان گفت نیمی از افراد در طول زندگی به آن مبتلا خواهندشد. احتمال ابتلا تمامی گروه های سنی به این بیماری وجوددارد و فرد پس از بروز علائم باید سریعا تحت درمان قراربگیرد. در این بیماری سیاهرگ های اطراف مقعد متورم می شوند که می تواند عمل دفع را برای بیمار سخت کند. حال اگر این سیاهرگ ها در بخش های داخلی بدن باشند با عنوان هموروئید داخلی شناخته می شود و اما اگر در خارج از مقعد باشند به آن هموروئید خارجی می گویند.

جراحی هموروئید با لیزر در پاستور
جراحی هموروئید با لیزر در پاستور تهران با مناسبترین هزینه ها

علائم بروز بیماری هموروئید

از آنجایی که بیان کردیم این بیماری می تواند در هر سنی بروز پیدا کند، بهتراست با علائم آن آشنایی داشته باشید. درادامه به بررسی علائم بیماری هموروئید می پردازیم:

 • احساس درد به هنگام عمل دفع
 • احساس سوزش و خارش در مقعد
 • احساس درد هنگام نشستن روی سطوح سفت
 • با پیشرفت بیماری داشتن خونریزی
 • حس کردن برخی از برجستگی ها در اطراف مقعد

درمان زگیل تناسلی با لیزر

جراحی هموروئید با لیزر در پاستور

همانطور که قبلا هم بیان کردیم بسیاری از افراد پس از ابتلا به این بیماری از مراجعه به پزشک خجالت می کشند و تصور می کنند که این بیماری به صورت خودبه خود درمان می شوند. این تصور اشتباه است و تنها به پیشرفته شدن بیماری دامن می زند که درمان آن را نیز به مراتب سخت تر خواهدکرد. به صورت کلی می توانیم بگوییم هیچ یک از روش های درمان استفاده از پماد و یا گیاهان خانگی نمی تواند در درمان این بیماری موثر عمل کند.

از جدیدترین روش های درمان هموروئید می توان به درمان این بیماری با لیزر اشاره کرد که می تواند در از بین بردن این عارضه درست عمل کند. در درمان هموروئید با لیزر زائده ها مسدود شده و از مقعد خارج می شوند از این رو نیز بیماری به صورت کامل ریشه کن خواهدشد. این روش درمانی تنها در یک ساعت انجام می شود از این رو نیز به هیچ عنوان از انجام آن نهراسید.

در طی درمان هموروئید با لیزر شما بیهوش نمی شوید از این رو نیز پس از انجام عمل می توانید به کارهایتان رسیدگی کنید. درواقع پس از این عمل و استفاده از لیزر نیز نیازی به بستری ندارید این درحالی است که در سایر عمل های جراحی شاید چند روزی بستری شوید.

جراحی و درمان شقاق و فیشر با لیزر

فواید درمان هموروئید با لیزر

لیزر از جدیدترین روش های درمانی محسوب می شود که امروزه برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود. از این رو نیز در درمان بواسیر نیز به خوبی عمل می کند و به عبارتی می توان گفت درمان قطعی بواسیر محسوب می شود. درمان هموروئید با لیزر فواید بسیاری نسبت به روش های درمانی دیگر دارد که درادامه به بررسی این مزایا می پردازیم:

 • این عمل در کمتر از یک ساعت انجام می شود.
 • برای انجام درمان هموروئید با لیزر نیازی به بستری ندارید و می توانید آن را در مطب دکتر نیز انجام دهید.
 • روش درمانی لیزر قطعی است یعنی پس از انجام آن به صورت صددرصد درمان خواهیدشد.
 • طول درمان این عمل بسیارکوتاه است پس در مدت زمان کوتاهی می توانید به کارهای روزمره خود برسید.
 • با درمان هموروئید با لیزر درواقع نیاز به پانسمان و سایر مراقبت های پس از عمل نخواهیدداشت.
 • از لیزر می توان برای درمان هموروئید داخلی و خارجی استفاده کرد.
درمان هموروئید با لیزر در پاستور
مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر در پاستور

تمامی فواید درمان این بیماری با لیزر می تواند شما را برای انجام آن در یک کلینیک مجرب تشویق کند. البته دقت داشته باشید پس از انجام عمل نیز لازم است رژیم غذایی درستی را انتخاب کنید. به اندازه کافی فیبر و مایعات مصرف کنید تا از بروز دردهای احتمالی نیز جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *