هموروئید بیماری بسیار شایعی که افراد زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است طوری که طب چینی نیز برای آن درمان در نظر گرفته است. از آنجایی که هموروئید رگ های متورم در مقعد و پایین رکتوم است که بیشتر شبیه رگ های واریسی است این بیماری میزان بروز بالایی دارد و باعث ناراحتی، درد و خونریزی می شود به همین دلیل درمان آن در اسرع وقت بسیار ضروری می باشد. در حالی که گزینه های درمانی مختلفی برای هموروئید وجود دارد، بسیاری از مردم برای درمان این بیماری به طب سنتی چینی روی می آورند چون فکر می کنند این نوع درمان ها بیشتر جواب می دهد.

در این مطلب از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ونک می خواهیم ببینیم آیا واقعا طب چینی اثری بر درمان هموروئید دارد یا خیر و چطور می توان هموروئید را درمان کرد.

جراحی هموروئید با لیزر در ونک
روش های درمان هموروئید

تعریف طب چینی برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر

طب چینی هزاران سال است که برای درمان انواع بیماری ها از جمله هموروئید استفاده می شود. این درمان مبتنی بر مفهوم Qi است، Qi همان انرژی حیاتی که در بدن جریان دارد طبق طب سنتی چینی،زمانی رخ می دهد که انسداد یا رکود چی در بدن رخ دهد.
درکل،طب چینی به علت اصلی این بیماری تمرکز دارد و درمان آن نیز هم شامل ترکیبی از داروهای گیاهی، طب سوزنی و تغییرات رژیم غذایی می باشد.

برخی از رایج ترین گیاهان طب چینی مورد استفاده برای هموروئید با تقویت گردش خون، کاهش التهاب و کاهش درد کمک می کند.طب چینی بدن را به عنوان یک سیستم نه مجموعه ای از اجزای مجزا می بیند و زمانی که این هماهنگی مختل شود منجر به بروز علائم یا نشانه هایی می شود که یکی از آنها هموروئید است. به عنوان مثال هموروئید اغلب با سرگیجه، کم اشتهایی و افتادگی مقعد همراه است که در طب سنتی چینی به نام الگوی ” فرو ریختن یا فرو رفتن چی” بدن گفته می شود.

از دیدگاه طب سنتی چینی، هموروئید ناشی از کمبود چی در طحال و گرمای بیش از حد و رطوبت در قسمت تحتانی بدن است که درد زیادی دارد و اکثر افرادی که از آن رنج می برند به دنبال راه های تسکین کوتاه مدت و طب سنتی چینی می باشند. درسته که درمان های طب سنتی چینی پزشکی نیست و نباید از آن به منظور خود تشخیصی یا خود درمانی استفاده کرد، پیشنهاد می کنیم حتما به مرکز درمان و جراحی بواسیر با لیزر در ونک ما مراجعه کنید. در ادامه به بررسی جراحی هموروئید با لیزر در ونک و درمان هموروئید به روش طب چینی می پردازیم.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ونک در بهترین کلینیک لیزر هموروئید. جهت رزرو نوبت با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

طب سنتی چینی چگونه علل هموروئید را تشخیص می دهد؟

  • کمبود چی طحال: زمانی که چی یا انرژی در طحال ضعیف است، که سبب هضم ضعیف و در نتیجه سبب نفخ، اسهال و مدفوع شل می شود و همین سبب می شود که هموروئیدهای تشکیل شده متورم و معمولا قرمز شوند.
  • فرو رفتن چیاین حالت: زمانی اتفاق می افتد که چی یا انرژی در بدن قادر به تناسب مناسب اندام ها و بدن نباشدکه در حالت با افتادگی مثانه و رحم یا سایر اندام های بدن همراه است اما هموروئیدی که تشکیل می شود معمولا متورم اما قرمز نیستند.
  • رکود خون: این دلیل هموروئید در بین افرادی که طولانی مدت می نشینند.
  • گرمی بیش از حد: افرادی که گرمای بیش از حد به خصوص در قسمت پایین بدن خود دارند که در صورت مصرف، الکل، غذاهای تند و سرخ شده ایجاد می شود، باعث هموروئیدی با علائم متورم، قرمز، خونریزی و احساس سوزش می شود.
  • خشکی بیش از حد: کم آبی نیز منجر به یبوست و خشکی می شودکه اغلب منجر به تحریک در ناحیه مقعد یا رکتوم و در نتیجه ایجاد هموروئید می شود.
جراحی بواسیر با لیزر در ونک
درمان هموروئید با طب چینی

نحوه استفاده از طب چینی برای درمان و جراحی هموروئید

استفاده از گیاهان چینی برای درمان هموروئید، ابتدا باید با یک پزشک متخصص طب چینی مشورت کنید تا گیاهان دارویی و برنامه درمانی مناسب را برای هر مورد مشخص کند.علاوه بر این،داروهای گیاهی،طب سوزنی و تغییرات رژیم غذایی نیز برای رفع علل زمینه ای این بیماری توصیه می شود.
در حالی که گیاهان چینی در صورت استفاده مناسب بی خطر هستند احتمال عوارض جانبی مانند ناراحتی های گوارشی، واکنش های آلرژیک و تداخل با سایر داروها برای برخی افراد وجود دارد.

در صورت بروز هرگونه واکنش نامطلوب در هنگام استفاده از گیاهان چینی، مهم است که فورا استفاده از آنها را متوقف کرده و با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در ونک با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ونک

درسته که طب چینی و گیاها داروی آن برای بهبود هموروئید موثر است و با کاهش التهاب، بهبود گردش خون و تقویت سیستم گوارشی درد را کمتر می کنند اما باید اقدامات احتیاطی را در این مورد درمان اجرا کرد و قبل از استفاده حتما با پزشک مشورت کنید. با این حال اگر به دنبال راهی ایمن و طبیعی برای درمان هموروئید هستید می توانید به درمان و جراحی بواسیر با لیزر در ونک مراجعه کنید.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *