درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ولیعصر اعتماد به نفس و زندگی آرامش بخش دوباره را با بهترین درمان های روز دنیا برای شما به ارمغان می آورد.
بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا هموروئید می تواند باعث کمردرد می شود و در صورت تجربه آن چه راه های درمانی برای آن وجود دارد. خب همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، تقریبا بیشتر جمعیت جهان در طول عمر خود هموروئید را تجربه می کنند و همراه با آن از عامل ناراحت کننده کمر درد نیز رنج می برند که بسیار تعجب آور است.

از کجا بفهمیم هموروئید سبب کمر درد شده است؟

حتما دیگر می دانید هموروئید همان بافت متورم در داخل و اطراف مقعد است که شبیه وریدهای واریسی از بافت همبند و رگ های خونی تشکیل شده است. هنگامی که فشار روی بافت هموروئیدی وارد می شود سبب ناراحتی و درد می شود که میفهمیم دچار هموروئید شده ایم.

اینکه چرا به هموروئید مبتلا می شویم هنوز توسط علم نتوانسته جواب آن را پیدا کند اما عامل اصلی آن عدم مصرف رژیم های غذایی غنی از غذاهای فرآوری شده و کم فیبر است. طبق تحقیقات، حدود 75 درصد از بزرگسالان در برهه ای از زندگی خود به هموروئید مبتلا می شوند.
اما کمردرد نوعی درد در ناحیه کمر است که در سه قسمت بالا، وسط و پایین کمر اتفاق می افتد و اغلب افراد فکر می کنند کمر درد آنها ناشی از هموروئیدی است که دارند.

درمان و جراحی بواسیر با لیزر در ولیعصر در بهترین کلینیک لیزر بواسیر. جهت دریافت نوبت با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

جراحی هموروئید با لیزر در ولیعصر
علت کردرد ناشی از هموروئید

آیا می توان با جراحی هموروئید با لیزر کمردرد ناشی از آن را درمان کرد؟

دلایل متعددی وجود دارد که هموروئید منجر به کمر درد می شود،یکی از این دلایل برآمدگی سیاهرگ‌ها اطراف مقعد و روده راست است که سبب می شود میزان جریان خون به قسمت پایین کمر کمتر شود همین عامل با گذشت زمان کمنجر به درد در این ناحیه می شود. دلیل دیگر اینکه هموروئیدها به طور مستقیم بر کمر فشار وارد می کند زنند و منجر به درد در ناحیه دنبالچه می شود.

اکثر افراد مبتلا به هموروئید از درد در نزدیکی دنبالچه شکایت می کنند، چراکه چنین دردهای نادری به دلیل اثر هموروئید بر روی اعصاب حساس اطراف این ناحیه میباشد. اما یکی از دلایل عمده کمردرد ناشی از هموروئید را می توان عدم خون رسانی کافی دانست و از انجایی که درد در حین هموروئید ممکن است در نزدیکی دنبالچه ظاهر شود،اغلب مردم این درد را با کمردرد اشتباه می گیرند.
به طور کلی،هیچ تحقیق علمی برای ارتباط هموروئید و کمردرد وجود ندارد اما در صورتی که هم از کمردرد و هم از هموروئید رنج می برید، می توانید به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ولیعصر مراجعه کنید.

چه کسانی ممکن در حین هموروئید به کمر درد نیز مبتلا شوند؟

  •  چاقی: افرادی که دچار چاقی هستند اغلب از کمردرد و هموروئید رنج می برند اضافه وزن به ستون فقرات فشار وارد می کند و رژیم غذایی نامناسب احتمال ایجاد توده ها را افزایش می دهد
  •  شرایط مزمن: شرایط مزمن مانند آرتریت یا پوکی استخوان نیز می تواند منجر به کمردرد شود. این بیماری های دژنراتیو به مرور زمان به ستون فقرات آسیب می رسانند.
  •  بلند کردن اجسام سنگین: بلند کردن اجسام سنگین مستقیماً روی کمر فشار می آورد و باعث کشیدگی عضله کمر می شود. بلند کردن اجسام سنگین یکی دیگر از دلایل کمردرد است. افزایش فشار داخل شکمی ناشی از بلند کردن اجسام سنگین می تواند باعث افزایش فشار عضلانی در ناحیه کمر شود
  •  وضعیت خواب نادرست: موقعیت های خواب نامناسب درحین هموروئید فشار و درد بر گردن، باسن و کمر وارد می کند.
  •  آسیب هایی که به کمر آسیب می رساند: این آسیب ها شامل آسیب دیسک های بین مهره ای، فشرده سازی ریشه های عصبی،حرکت نامناسب مفاصل ستون فقرات است.
  •  نشستن طولانی مدت: نشستن طولانی مدت باعث فشار زیادی بر روی عضلات پشت و دیسک های ستون فقرات می شود. افرادی که در طول روز زیاد می نشینند کمردرد را تجربه می کنند. اما هیچ ارتباط مستقیمی برای این عامل وجود ندارد.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در ولیعصر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جراحی بواسیر با لیزر در ولیعصر
چرا افراد دارای هموروئید به کمر درد مبتلا می شوند

چه زمانی باید برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ولیعصر مراجعه کنم؟

اگر به هموروئید مبتلا هستید و دچار کمردرد شدید و این درد بیش از دو هفته طول کشید حتما به مرکز درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر ما مراجعه کنید و اصلا زمان مراجعه را به تعویق نیندازید زیرا سبب آسیب های بدتر می شود.

در مورد هموروئید، اگر علائمی مانند خارش، درد یا تورم برای بیش از یک هفته داشتید، نیز باید به پزشک مراجعه کنید در حالی که برخی از هموروئیدها می توانند خود به خود برطرف شوند اما پزشکان توصیه می کنند اصلا درمان را به تاخیر نیندازید. در کل، هیچ تحقیق علمی بر رابطه مستقیمی بر رابطه هموروئید و کمردرد صورت نگرفته است. با این حال، اگر مشکوک هستید که کمر دردتان ناشی از هموروئید است برای مراقبت های پزشکی مناسب و تسکین سریع به مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر ما در هر منطقه ای از تهران مراجعه کنید.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *