درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هنگام به ساکنین این منطقه کمک می کند دوباره به زندگی عادی خود برگردند. اگر تحت درمان نیستید و یا هنوز اقدام به درمان جدی نکردید در این مطلب با معرفی ورزش هایی برای درمان هموروئید می خواهیم ساعات بدون دردی را برای شما رقم بزنیم.

حتما می دانید هموروئید (بواسیر) حاصل متورم شده از سیاهرگ های مقعد است که باعث خونریزی و درد می شود و اکثر مردم حداقل یک بار در طول زندگی خود قبل از سن پنجاه سالگی،به آن مبتلا می شوند.معمولا افزایش فشار در قسمت تحتانی رکتوم به دلایل بارداری،یبوست مزمن،اسهال مزمن و غیره اتفاق می افتد.دقیقا به همین دلیل است که ورزش منظم با بهبود سلامتی و حرکات منظم روده به افراد هموروئیدی کمک بزرگی می کند.

ورزش هایی برای درمان و جراحی هموروئید (بواسیر)

ورزش کف لگن

این تمرین برای هموروئید بسیار شناخته شده است.در این تمرین با قوی شدن عضلات کف لگن دفع مدفوع آسان می شود.علاوه بر این،از فشار در هنگام دفع مدفوع جلوگیری می شود و اسفنکتر مقعد را شل می کند.
مراحل تمرین کف لگن به شرح زیر است:

به پشت دراز بکشید،ماهیچه های مقعدی را حدود پنج ثانیه نگه دارید و سپس 10 ثانیه استراحت کنید.این انقباض کف لگن را پنج بار تکرار کنید در مرحله بعد، همین روند را با کنترل کمتری روی انقباضات خود تکرار و سریع رها کنید.جابجایی ها و تغییرات در سرعت و فشردن عضلات لگن باعث کاهش هموروئید می شود.این ورزش را ۲ تا ۴ بار در روز انجام دهید.

روش های جراحی هموروئید با لیزر در هنگام
تمرین ورزش کف لگن

ورزش بالاسانا (ژست کودک)

این ورزش برای افراد هموروئیدی با افزایش گردش خون در اطراف مقعد و روده راست کمر،باسن و پاها را آرام می کند و یبوست و هضم غذا را آسان تر می کند.

مراحل تمرین ژست بالاسانا به شرح زیر است:

طوری روی تشک یوگا بنشینید که باسن تان روی پاشنه پا قرار بگیرد سپس به جلو خم شوید و بینی خود را به زمین بچسبانید دستان تان را به سمت جلو تا جایی که می توانید دراز کنید و به مدت 5 دقیقه در این حالت بمانید.

اهمیت جراحی هموروئید با لیزر در هنگام
تمرین ژست کودک برای درمان بواسیر

ویپاریتا کارانی ( ژست شمع معکوس)

این ورزش از تمرینات پزشکی یوگا برای درمان همورید است .این حالت خون را در مقعد تقویت می کند و درد حاصل از این بیماری را کاهش می دهد. مراحل به شرح زیر است:
به پشت دراز بکشید و پاهای خود را روی دیوار قرار دهید و بازوهای خود را در هر موقعیتی که راحت هستید قرار دهید.این حالت را تا 15 دقیقه نگه دارید.

درمان هموروئید با لیزر در هنگام
تمرین ویپاریتا کارانی برای درمان بواسیر

پاواناموکتاسانا (ژست تسکین دهنده باد)

این ورزش با فشار آوردن به شکم گوارش را بهبود می بخشد و ماهیچه های شکم، باسن و مقعد را شل می کند. مراحل این ورزش به شرح زیر است:

به پشت دراز بکشید هر دو زانو را خم کنید و به سمت قفسه سینه خود قرار دهید.سپس دست تان را دور ساق پا قرار دهید و به هم قفل کنید این وضعیت را تا 1 دقیقه نگه دارید.

جراحی بواسیر با لیزر در هنگام
تمرین پاواناموکتاسانا برای درمان هموروئید با لیزر در هنگام

حالت زاویه محدود (بادها کوناسانا)

حالت زاویه ورزشی که انعطاف پذیری را در قسمت داخلی ران، کشاله ران و زانوها تقویت و بهبود می بخشد و به تحریک اندام های شکمی و تسکین ناراحتی های گوارشی کمک می کند.
مراحل آن به شرح زیر است:

به صورت عمودی روی پتو،کوسن یا تشک تا شده بنشینید، کف پاها را به هم بچسبانید و زانوها را باز کنید،ستون فقرات تان را صاف کنید و انگشتان دست تان را دور انگشت پاهایتان بپیچید.این وضعیت را تا 1 دقیقه نگه دارید.

درمان بواسیر با لیزر در هنگام
تمرین حالت زاویه محدود (بادها کوناسانا)

تفس عمیق

این تمرین تنش عضلات کف لگن را کاهش و یکی از بهترین ورزش های هموروئید است.برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:
صاف بنشینید،دستان تان را روی بدن خود در هر نقطه ای بین کمر و قفسه سینه قرار دهید از طریق شکم نفس عمیق بکشید، اجازه دهید شکم تان کاملاً کشیده و منبسط شود در حالی که نفس تان را بیرون می دهید، ناف تان را به سمت عقب بکشید این تمرین را حدود چهار تا پنج دقیقه تکرار کنید.

تمرین تنفس عمیق بر ای درمان هموروئید
آیا ورزش در درمان هموروئید مفید است؟

شنا و ورزش های آبی

 

  • ایروبیک در آب به طور موثر بر روی هموروئید تاثیر دارد چون این فعالیت ها به تقویت عضلات لگن و کمر کمک می کنند.
  • تمرینات ورزشی مرتبط با تردمیل یا کراس ترینر
  • این تمرینات ورزشی کنترل اسفنکتر مقعدی را بهبود می بخشند

ورزش های قلبی عروقی

ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دویدن و پیاده‌روی سریع حرکات سالم روده را تقویت می کنند.

آیا ورزش کمکی به درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر می کند؟

در صورتی از مزایای ورزش برای درمان هموروئید بهره مند خواهید شد که از روال تمرینی پیروی کنید. اما اگر علت اصلی ایجاد هموروئید درمان نشد،ممکن است بعد از مدتی مشکل دوباره ظاهر شود.درهر صورت،بهترین ورزش برای هموروئید وجود ندارد اما درد آن را تا حدودی تسکین می دهد.

اگر در حین انجام تمرینات درد شدیدی احساس کردید ،باید بلافاصله آن را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.همچنین اگر باردار هستید،بدون مشورت با پزشک هیچ تمرینی را برای درمان هموروئید انجام ندهید.اگرساکن منطقه هنگام تهران هستید و این ورزش ها برای درد هموروئیدتان نتیجه ای نداد و درد ثابت ماند حتما به مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هنگام مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *