درمان و جراحی هموروئید با لیزر در همایونشهر با توجه به وضعیت بیماران مبتلا به انواع هموروئید روش های غیر سنتی و موثر را به ارمغان می آورد.انواع هموروئید متأسفانه بخشی از زندگی بسیاری از ما ایرانیان شده است،به همین دلیل گزافه نیست اگر بگوییم به دلیل وجود انواع هموروئید و مدل های مختلف آن نمی توان نوع مورد نظر را تشخیص داد،با وجود اینکه دیدن خونریزی روی دستمال توالت یا در مدفوع مولفه اصلی تمام هموروئید ها است. اما از آنجایی که هموروئید بیماری خاموش است،حتی اگر مبتلا به آن نباشید بهتر با انواع آن آشنا شوید تا بتوانید بهتر با آن کنار بیایید. خب به طور حتم تشخیص انواع هموروئید بسیار سخت است و ما در درمان و جراحی هموروئید با لیزر در همایونشهر سعی می کنیم شما را با این مقوله آشنا کنیم.

روش های تشخیص ابتلا به هموروئید؟

هموروئید مجموعه‌ای از سیاهرگ‌های داخل یا اطراف رکتوم و مقعد هستند که متورم و دردناک و یا آنقدر نازک و برآمده می‌شوند،مخصوصاً هنگام مدفوع.همیشه نمی توان هموروئید را دید بلکه می توان احساس درد ناشی از آن را تجربه کرد.آیا می دانید که حدود 50 درصد از بزرگسالان علائم هموروئید را تا سن 50 سالگی به صورت برآمدگی هایی با اندازه های متفاوت در چهار نوع مختلف داخلی، خارجی،پرولاپس و ترومبوز تجربه می کنند. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حال حاضر یکی از روش هایی که می تواند هموروئید را مرده کند.
جراحی هموروئید با لیزر در همایونشهر
تشخیص جراحی هموروئید با لیزر در همایونشهر

چه چیزی باعث انواع هموروئید می شود؟

هموروئید بسیار شایع است و تقریباً از هر 4 بزرگسال، 1 نفر در طول زندگی خود به آن مبتلا می شود.برخی از عوامل رایج آن عبارتند از:
 • چاقی
 • بارداری
 • زور زدن در هنگام اجابت مزاج
 • نشستن طولانی مدت
 • اسهال یا یبوست
 • کمبود فیبر در رژیم غذایی
 • فقدان حرکات منظم روده یا استفاده مکرر از ملین ها
 • سن

انواع هموروئید و جراحی آن با لیزر

 

هموروئید داخلی

هموروئید داخلی داخل روده راست قرار دارد و معمولا بدون علامت و قابل مشاهده نیست.اولین علامت آن خونریزی می باشد. مثلا ممکن است متوجه خون قرمز روشن روی دستمال توالت شوید که باعث ترشح مخاطی نیز شود. در این حالت در روده راست خود احساس پری خواهید کرد،هر نوع خونریزی مقعدی می تواند نشانه ای از سایر مشکلات سلامت جدی تر باشد بنابراین همیشه توصیه می شود این علامت را با پزشک در میان بگذارید. وقتی اندازه هموروئید بزرگ شود باعث ناراحتی بیمار می شود.معمولا هموروئید بدون درمان است و خود به خود از بین می رود اغلب اوقات حتی نمی دانید که هموروئید داخلی دارید یا خیر چون اعصابی وجود ندارد که درد را در این قسمت از بدن تشخیص دهد.اما پزشک متوجه آن می شود اگر اندازه هموروئید افزایش یابد، ممکن است علائم بیشتری را تجربه کنید که نمونه ای از هموروئیدهای بزرگتر است و شامل برآمدگی به صورت توده نرم همراه با احساس سوزش، بریدگی یا خارش و گاهی اوقات درد شدید باشد.علائم هموروئید داخلی عبارتند از:
 • خارش
 • سوزش
 • توده ای در داخل یا اطراف مقعد
 • درد یا ناراحتی.
 • خونریزی خفیف بعد از اجابت مزاج

هموروئید خارجی

رشد هموروئید خارجی را می توان در خارج از مقعد دید و حس کرد.درسته که این نوع هموروئید اغلب دیده نمی شوند اما به صورت توده های کوچک روی سطح مقعد و پوست قابل مشاهده است و شایع ترین و دردسرسازترین هموروئید می باشد.معمولاً جدی نیست و علائم مشابه هموروئید داخلی را دارد که باعث درد، خارش شدید و مشکل در نشستن می شود و وقتی متورم و قابل مشاهده باشد مایل به آبی به نظر می رسد. هموروئید خارجی را می توانید با نوک انگشتان خود احساس کنید یا با آینه تشخیص دهید.پزشکان اغلب مصرف نرم‌کننده‌های مدفوع و افزایش مصرف آب برای کاهش فشار وارده به مقعد را توصیه می کنند.اگر هموروئید خارجی جدی باشد نیاز به جراحی است.علائم آن عبارتند از:
 • خارش
 • سوزش
 • توده ای در داخل یا اطراف مقعد
 • خونریزی خفیف بعد از اجابت مزاج
 • درد و ناراحتی هنگام نشستن، ورزش بدنی یا حرکات روده
جراحی هموروئید با لیزر در همایونشهر
هزینه های درمان هموروئید با لیزر در همایونشهر

هموروئید پرولاپس

هموروئیدهای داخلی که متورم شده باشد و در خارج از مقعد ظاهر می شوند را هموروئید پرولاپس می گویند.این نوع هموروئید که مانند یک توده متورم به نظر می رسد،که با آینه قابل مشاهده است.برخی افراد هیچ علامتی را تجربه نمی کنند بسته به شدت و میزان بروز و شدت آن، را از (1-4) درجه بندی می کنند.اگر در حین اجابت مزاج خونریزی دارید و پس از یک هفته مراقبت در منزل بهبود پیدا نکردید باید به پزشک مراجعه کنید. درجه 1 هموروئید درجه یک به طور کامل در داخل روده راست به صورت خونریزی اتفاق می افتد اما درد زیادی ندارد.بستن با باند یکی از گزینه درمانی است که می‌توان برای هموروئیدهای درجه 1 استفاده کرد. درجه 2 هموروئید درجه 2 پرولاپس در حین اجابت مزاج از دهانه مقعد رخ می دهد. درجه 3 برخلاف هموروئید درجه دو،این نوع هموروئید پس از اجابت مزاج لازم است از دستانتان برای فشار دادن راست روده استفاده کنید.این مرحله اغلب علائم بارزتری دارد.هموروئید درجه سه همراه با خارش و لکه های مدفوع در شورت همراه است. درجه 4 مشکل پرولاپس درجه 4 مداوم است و علائم مختلف آن خارش، خونریزی و لکه است.

هموروئید ترومبوز

این نوع هموروئید حاوی ترومبوز یا لخته خون در بافت هموروئید است و اغلب مانند توده های کوچک در اطراف مقعد مشاهده می شود و ممکن است کاملا دردناک باشد و به دلیل خونی که در داخل آن گیر کرده،رنگ آبی پیدا می کند.اگرچه هموروئیدهای ترومبوزه شده به خودی خود از بین می رود اما نیاز به درمان دارد و پزشک ممکنه جراحی را توصیه کند.اگر دچار چنین مشکلی هستید، در نشستن، راه رفتن یا رفتن به دستشویی مشکل پیدا خواهید کرد. همچنین ممکن است متوجه قرمزی همراه با رنگ آبی در اطراف ناحیه هموروئید شوید علائم آن عبارتند از:
 • رنگ آبی در اطراف ناحیه هموروئید
 • درد و تورم شدید
 • قرمزی
 • خارش
 • توده سفت در نزدیکی مقعد

هموروئید مختلط

برخی از بیماران به طور همزمان هموروئید داخلی و خارجی را تجربه می کنند که به هموروئید مختلط معروف است .برای درمان دو نوع مختلف هموروئید نیاز به درمان های متفاوت است.

چگونه بفهمم چه نوع هموروئیدی و برای درمان و جراحی هموروئیدبا لیزر اقدام کنیم؟

اگر مشکوک به هموروئید هستید یا خارش و درد شدید دارید و به طور حتم به مراقبت های پزشکی نیاز دارید.حتی یک معاینه چشمی می تواند نوع هموروئید را تشخیص دهد. اگر مشکوک به هموروئید داخلی هستید،نیاز به معاینه دیجیتال رکتوم یا تصویربرداری دارید.معاینه مقعدی نیز که شامل قرار دادن انگشت دستکش دار در مقعد برای بررسی علائم هموروئید انجام می شود. اگر معاینه دیجیتال نامشخص باشد، پزشک با استفاده از وارد کردن لوله نازک به مقعد نوع هموروئید را تشخیص می دهد.
جراحی همورئید با لیزر در همایونشهر
راه های درمان بواسیر با لیزر در همایونشهر

چه کسانی در معرض خطر انواع هموروئید هستند؟

افرادی که در حین اجابت مزاج یا نشستن طولانی مدت روی توالت فشار می آورند،بیشتر در معرض خطر ابتلا به هموروئید هستند. چاقی و بارداری نیز خطر ابتلا به انواع هموروئید را افزایش می دهد،زیرا وزن شکم به وریدهای کانال مقعد فشار وارد می کند. بلند کردن اجسام سنگین، رابطه جنسی مقعدی و اسهال مزمن یا یبوست نیز می تواند منجر به هموروئید شود.البته هموروئید می‌تواند ژنتیکی باشد افرادی که والدینشان هموروئید دارند بیشتر در معرض افزایش خطر ابتلا به هموروئید هستند.

برای درمان و جراحی انواع هموروئید  با لیزر باید چیکار کرد؟

با دانستن انواع هموروئید بهتر با خوردن رژیم غذایی با فیبر بالا خطر ابتلا به انواع هموروئید را به حداقل برسانید.چون فیبر و آب مدفوع را نرم و یبوست را کاهش می دهد بزرگسالان روزانه باید 10 تا 15 گرم فیبر در رژیم غذایی خود دریافت کنند برای پیشگیری از هموروئید (و سایر بیماری‌های گوارشی) نیز باید حداقل 25 گرم فیبر در روز مصرف کنند میوه های تازه، سبزیجات،حبوبات، انواع لوبیا و غلات کامل پر از فیبر هستند مکمل های فیبر برای افرادی که فیبر کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این نوشیدن آب زیاد،پرهیز از بلند کردن وزن زیاد، حفظ وزن مناسب و استفاده از روان کننده های فراوان در صورت داشتن رابطه جنسی مقعدی نیز می تواند خطر ابتلا به هموروئید را کاهش دهد.علاوه بر همه این موارد همایونشهری ها می توانند برای معاینه و تشخیص هموروئید به مرکز ما در درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در همایونشهر مراجعه کنند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]