درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور برای هموروئیدی های عزیز این ناحیه درمان بواسیر با لیزر انجام می دهد. همانطور که می دانید مرد ایران نسبت به سایر کشورهای دیگر از استرس بیشتری رنج می برند. اما آیا می دانید استرس می تواند باعث هموروئید می شود؟ این سوالی که بسیاری از افراد به دنبال جواب آن هستند.افراد هموروئیدی علاوه بر تجربه جنبه های فیزیکی دردناک،جنبه های احساسی ناراحت کننده مانند خجالت، انزوا و شرم را نیز درک می کنند که زندگی آنها را تحت استرس قرار می دهد.

همه ما در زندگی خود استرس های زیادی به دلایل خانواده، کار،مالی و غیره را تجربه می کنیم.که منجر به مشکلات گوارشی،سفت شدن عضله اسفنکر مقعد و فشار به روده راست و در نتیجه شعله ور شدن هموروئید می شود.علاوه بر این،استرس منجر به انتخاب غذای نامناسب و در نتیجه یبوست و به دنبال آن هموروئید می شود. اگر دچار استرس هستید و می خواهید بدانید استرس چه بلایی بر سر افراد هموروئید می آورد و یا آیا درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور می تواند آن را مهار کند این مطلب از ما را از دست ندهید.

راه های تشخیص و درمان هموروئید
راه های تشخیص و درمان هموروئید

استرس چگونه بر هموروئید تأثیر می گذارد؟

بسیاری از ما همیشه استرس داریم، یعنی واکنش جنگ یا گریز در بیشتر بخش‌های زندگی‌مان سبب بیماری‌های مختلف (مانند فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی،مشکلات روده، افسردگی، اضطراب و غیره) شده است.

استرس مستقیماً باعث ایجاد یا تشدید هموروئید نمی شود بلکه در ابتدا منجر به گرفتگی معده، یبوست یا اسهال شده و سپس منجر به هموروئید می شود. در نتیجه،سلامت روده و مراجعه و معاینه به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور با لیزر را می توان راهی موثر برای جلوگیری از هموروئید دانست.

اگرچه استرس مستقیماً باعث هموروئید نمی شود اما تأثیر منفی شدیدی بر سیستم گوارش دارد که به نوبه خود منجر به ایجاد هموروئید خواهد شد. درد هنگام نشستن یا حین اجابت مزاج و حتی در حین رابطه جنسی نشان دهنده وجود هموروئید است که معمولاً با داروهای مختلف بدون نسخه و درمان های طبیعی قابل درمان است.

عوامل استرس زا و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور

همه ما می دانیم که مدیریت استرس یک مهارت حیاتی برای عبور از فراز و نشیب های زندگی است. درحالی که شواهد کافی بر تاثیر مستقیم استرس و هموروئید وجود ندارد،اما می تواند به طور غیرمستقیم باعث ایجاد یا شعله ور شدن هموروئید شود. برای مدیریت استرس ارتباط با پزشک متخصص هموروئید این امکان را می دهد که مهارت ها و ابزارهای مقابله با استرس و سلامت کلی خود را بدست آورید.

بسیاری از پزشکان برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور توصیه کاهش استرس را می دهند تا از تکرار و بروز آن جلوگیری کنند. درسته که درمان استرس می‌تواند هموروئید را از بین ببرد، اما بدون مراقبت مناسب این وضعیت می‌تواند دوباره عود کند و باعث درد و ناراحتی بیمار شود و به طور کلی،استرس ارتباط مستقیمی با هموروئید ندارد اما می تواند منجر به عادات سبک زندگی و در نهایت باعث هموروئید شود.

عوامل استرس زا و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور
عوامل استرس زا و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور

تاثیر استرس بر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور

عادات غذایی نادرست

علت شماره یک هموروئید عدم مصرف فیبر است که باعث یبوست و مدفوع غیرطبیعی و در نتیجه شعله ور شدن هموروئید،درد شدید و خونریزی به مدت 5 روز یا حتی بیشتر می شود.افرادی که استرس دارند ممکن است به غذاهای ناسالم روی بیاورند یا در ساعات نامنظم غذا بخورند که در نهایت باعث بروز هموروئید داخلی و خارجی شود.

هیدراتاسیون ناکافی

افرادی که استرس دارند اغلب به دلیل مشغله زیاد یا حواس پرتی آب کافی نمی نوشند که همین باعث یبوست و در نهایت هموروئید می شود.هنگامی که حرکات روده مختل شود تا زمانی که مراقبت مناسب انجام شود هموروئید رخ می دهد

عدم ورزش

سبک زندگی بی تحرک همراه با نشستن طولانی مدت، اغلب در افرادی که استرس دارند رایج است که این عادت سبب هموروئید می شود.

سیگار کشیدن

افراد استرسی اغلب به سیگار کشیدن روی می آورند تا از اضطراب و تنش خود بکاهند.سیگار در کنار خطراتی مانند سرطان و بیماری قلبی افراد را در معرض خطر یبوست قرار می دهد که آن نیز یکی از دلایل اصلی ابتلا به هموروئید است.

اضطراب

استرس باعث ایجاد اضطراب می شود که بسیاری از مردم اغلب به سختی می توانند با آن کنار بیایند. هنگامی که اضطراب کنترل نشود،روی بدن تاثیر می گذارد و باعث تغییرات هورمونی و مشکلات حرکت روده و بسیاری از اختلالات هموروئید می شود.

چگونه استرس خود را مهار کنیم که به هموروئید مبتلا نشویم؟

ورزش

هر شکلی از ورزش و فعالیت بدنی عاملی برای کاهش استرس است فعالیت بدنی باعث افزایش اندورفین های احساس خوب می شود و ذهن را بر روی حرکات بدنتان متمرکز، خلق و خوی را بهبود و به کارهای روزانه کمک می کند.پیاده روی، آهسته دویدن، باغبانی، نظافت خانه، دوچرخه سواری، شنا، وزنه برداری یا فعالیت های دیگری که شما را فعال می کند باعث کاهش استرس می شود.

مدیتیشن

مدیتیشن با متمرکز کردن ذهن افکار درهم ریخته ای را که ذهن شما را شلوغ کرده و باعث استرس می شود را از بین می برید.مدیتیشن هم حس آرامش و تعادل را القا و هم برای سلامت عاطفی و سلامت کلی بدن مفید است. مدیتیشن ذهن آگاهی که به فرد کمک می کند از شر افکار استرس زا خلاص شود.

خندیدن

گاهی اوقات،خنده خوب تمام چیزی که برای از بین بردن استرس به آن نیاز است.خندیدن هورمون های استرس را کاهش می دهد و در عین حال باعث افزایش ترشح مواد شیمیایی حس خوب می شود. بنابراین، سعی کنید فیلم های کمدی تماشا کنید یا با دوستانی صحبت کنید که به شما احساس خوب و آرامش می دهند صحبت کنید.

یوگا

یوگا با مجموعه ای از تمرینات تنفسی کنترل شده، یک کاهش دهنده استرس محبوب است. یوگا رشته های جسمی و ذهنی را برای رسیدن به آرامش جسم و ذهن گرد هم می آورد و کمک می کند تا آرام شوید و استرس و اضطراب را مدیریت کنید

خواب

خواب مغز و بدن را شارژ می کند. کیفیت و میزان خوابی که دریافت می کنید بر خلق و خو، سطح انرژی، تمرکز و عملکرد کلی شما تأثیر می گذارد.اگر مشکلات خواب دارید به موسیقی آرامش بخش گوش دهید .

تاثیر خواب کافی در درمان بواسیر

نوشتن

نوشتن افکار و احساسات راه خوبی برای احساسات فروخورده است.هر چه به ذهنتان می رسد بنویسید.

موزیک

گوش دادن یا نواختن موسیقی تسکین دهنده استرس است و باعث حواس پرتی ذهنی،تنش عضلانی و هورمون های استرس می شود. اگر موسیقی مورد علاقه تان نیست، سرگرمی های دیگر مانند باغبانی، خیاطی، طراحی و هر چیزی که دوست دارید انجام دهید.

حرف آخر

همبستگی بین استرس و هموروئید بسیار زیاد است و درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هفده شهریور ما می توانند شما را با کنترل استرس به مبارزه با هموروئید تشویق کند.

منابع 

  • https://www.preparationh.com/learn-more/emotional-toll-of-
  • hemorrhoids/#:~:text=Stress%20can%20lead%20to%20digestive,can%20cause%20hemorrhoid%20flare%2Dups.
  • https://www.preparationh.com/learn-more/stress-and-hemorrhoids/
  • https://www.drdalemd.com/blog/how-stress-affects-hemorrhoids
  • https://doctorbutlers.com/blog/can-stress-cause-hemorrhoids/
  • https://www.betterhelp.com/advice/stress/can-stress-cause-hemorrhoids/
  • https://www.lybrate.com/topic/stress-a-silent-initiator-of-piles/0c93505c8a021855f24c917b7bdf75c5
  • https://www.drsanghavi.com/is-stress-a-reason-for-piles/
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *