درمان و جراحی هموروئید با لیزر در هروی

مزایا جراحی هموروئید با لیزر در هروی
نکاتی درباره درمان هموروئید با لیزر در هروی

هموروئید یک بیماری نشیمنگاهی است که بر اثر فشار به عروق اطراف مقعد به وجود می آید. هر عاملی که باعث ایجاد فشار روی این عروق شود ، عاملی برای ایجاد هموروئید است. عواملی مانند یبوست و بارداری مهم ترین عامل های به وجود آمدن هموروئید هستند. نشستن و ایستادن طولانی مدت و مداوم، همچنین بلند کردن اجسام سنگین نیز می تواند شما را درگیر بیماری هموروئید کند. خارش ، سوزش ، درد در ناحیه مقعد و بیرون زدگی از علائم هموروئید است.

برای درمان هموروئید روش های مختلفی وجود دارد. از روش های سنتی گرفته تا انواع عمل جراحی و حتی درمان هموروئید با لیزر در لیست روش های درمان هموروئید قرار می گیرند. تصمیم اینکه کدام روش برای شما مناسب است و با کدام روش باید درمان شما انجام شود با پزشک است. به همین دلیل شما باید به محض دیدن علائم هموروئید باید به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید. یکی از این روش های درمانی فوتوکوآگولاسیون است که به وسیله اشعه مادون قرمز انجام می شود. در این مقاله قصد داریم این روش را معرفی و با روش درمان هموروئید با لیزر مقایسه کنیم.

درمان هموروئید با روش فوتوکوآگولاسیون

روش درمانی فوتوکوآگولاسیون برای هموروئید داخلی به کار می رود. این روش معمولا برای هموروئید کوچک تا متوسط کاربرد دارد. در این روش پزشک با استفاده از دستگاه نور مادون قرمز قوی ای را به هموروئید می تاباند. تاباندن اشعه مادون قرمز به هموروئید باعث قطع خونرسانی به این عارضه می شود. یک هفته پس از انجام این روش پاکه هموروئیدی از بین می رود و به همین دلیل بیمار در آن زمان دچار خونریزی می شود. این خونریزی نشان از بهبود دارد و معمولا خود به خود قطع می شود. در این روش فوتوکوآگولاسیون برای درمان هموروئید 20 درصد احتمال خطا وجود دارد و به احتمال 80 درصد بیمار کاملا درمان خواهد شد.

در مرحله مراقبت بعد از عمل در این روش بیمار پس از عمل باید از غذاهای پر فیبر استفاده کند. اگر در این مرحله بیمار به خود فشار وارد کند ممکن است هموروئید بیمار دوباره عود کند. پس از انجام این عمل به دلیل اینکه احتمال خونریزی وجود دارد بیمار باید از مصرف داروهایی مانند آسپیرین خودداری کند. معمولا پزشکان پس از انجام عمل فوتوکوآگولاسیون برای بیمار مسکن تجویز می کنند زیرا بیمار پس از انجام عمل دچار درد خواهد شد. برای تسکین درد بیمار استفاده مداوم از حمام سیتز نیز بسیار کاربردی است.

جراحی هموروئید با لیزر در هروی
هزینه های درمان هموروئید با لیزر در هروی

مقایسه درمان هموروئید با لیزر با عمل فوتوکوآگولاسیون

درمان هموروئید با لیزر یک روش بسیار پیشرفته برای درمان هموروئید است. در قسمت قبل درمان هموروئید را با استفاده از عمل فوتوکوآگولاسیون توضیح دادیم. مزایای درمان هموروئید با لیزر نسبت به این روش بسیار زیاد است. در عمل فوتوکوآگولاسیون از اشعه مادون قرمز استفاده می شود و در درمان هموروئید با لیزر از لیزر پرتوان استفاده می کنند. پس از عمل فوتوکوآگولاسیون بیمار ممکن است دچار خونریزی شود و این احتمال عفونت در بیمار را افزایش می دهد.

در روش درمان هموروئید با لیزر به دلیل ترمیم رگ بریده شده توسط لیزر بیمار دچار خونریزی نمی شود و این به معنای احتمال بسیار کم عفونت در این روش است. پس از عمل فوتوکوآگولاسیون بیمار دچار درد می شود در حالی که در روش درمان هموروئید با لیزر بیمار درد بسیار کمی را تجربه می کند. جالب تر اینکه در روش درمانی با استفاده از لیزر هموروئید در یک جلسه درمان می شود. در روش عمل فوتوکوآگولاسیون در هر مرحله فقط یک هموروئید را می توان درمان کرد. پس از گذشت حدود دو هفته بیمار می تواند برای درمان دیگر هموروئید های خود به پزشک برای انجام مجدد عمل فوتوکوآگولاسیون مراجعه کند.

جراحی هموروئید با لیزر در هروی در مرکز تخصصی لیزر هموروئید

در اینکه درمان هموروئید با لیزر بهترین روش درمان هموروئید است شکی نیست اما گرفتن بهترین نتیجه در گرو کادر درمانی مجرب است. مرکز تخصصی لیزر هموروئید در هروی با 8 سال سابقه در زمینه درمان هموروئید و دیگر بیماری های نشیمن گاهی با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به شما است. پزشکان متخصص و کادر مجرب در کنار بهترین و به روزترین تکنولوژی دنیا درمانی ایمن و بدون درد را برای شما رقم می زند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *