یکی از شایع ترین بیماری هایی که در ناحیه مقعد ایجاد میشود هموروئید است. بسیاری از افراد بزرگسال در طول زندگی خود حداقل یک بار علائم هموروئید را تجربه کرده اند. هموروئید به دلیل کشیده شدن یا فشار آمدن به رگ های اطراف مقعد به وجود می آید. هموروئید به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود. هموروئید خارجی اغلب با خارش و سوزش همراه است. ایجاد پاکه های هموروئید در اطراف مقعد که می توان آن ها را لمس کرد، یکی دیگر از ویژگی های هموروئید خارجی است. برای درمان هموروئید خارجی باید به پزشک مراجعه کنید. درمان هموروئید با لیزر برای هموروئید خارجی به کار می رود.

هموروئید های داخلی به دلیل وارد شدن آسیب به رگ های داخلی مقعد به وجود می آیند. جالب است بدانید بسیاری از بیمارانی که درگیر هموروئید داخلی هستند خودشان از این مسئله بی خبرند. هموروئید داخلی بر خلاف هموروئید خارجی قابل لمس یا دیده شدن نیست. هموروئید داخلی به مرور زمان بر اثر آسیب های تکرار شونده در کانال رکتوم کم کم خودش را با علائمی مانند سوزش و خارش نشان می دهد. درمان هموروئید با لیزر برای تمامی انواع و درجات هموروئید کاربرد دارد. در ادامه به بررسی علائم هموروئید و جراحی هموروئید با لیزر در نوبنیاد می پردازیم.

جراحی هموروئید با لیزر در نوبنیاد
علائم هموروئید خارجی و داخلی

علائم هموروئید داخلی چیست و چه درجاتی دارد؟

همانطور که اشاره شد در ابتدا این بیماری از خود علائم خاصی نشان نمی دهد. البته بیماران ممکن است در مراحل اولیه لکه های خون روشنی را روی مدفوع خود ببینند؛ اما این نشانه می تواند نشانه ابتلا به بیماری های دیگری نیز باشد. خروج ترشحات یکی دیگر از علائم هموروئید داخلی است که به دلیل کم کاری روده رخ می دهد. در صورتی که در مراحل ابتدایی متوجه ابتلا به هموروئید داخلی شوید درمان آن ساده است.

هر چه دیرتر به درمان هموروئید بپردازید این بیماری ممکن است پرولاپس کند. با گذشت زمان هموروئید می تواند در درجات بالاتری قرار بگیرد که در آن مراحل حتما به درمان هموروئید با لیزر نیاز پیدا می کنید. درجات هموروئید داخلی براساس شدت و ضعف علائم بیماری دسته بندی می شوند.

درمان هموروئید با لیزر در نوبنیاد در بهترین کلینیک لیزر هموروئید.

دسته بندی درجات هموروئید داخلی

  • هموروئید یا بواسیر درجه یک: پزشکان به این درجه از هموروئید، عادی یا خفیف می گویند. در هموروئید درجه یک ورید های داخل مقعد متورم شده اند اما به بیرون راه پیدا نکرده اند. ممکن است این مرحله با کمی خونریزی همراه باشد. گرچه جراحی هموروئید با لیزر برای این درجه ممکن است، اما نیازی به آن نیست.
  • هموروئید یا بواسیر درجه دو: به این درجه از هموروئید، هموروئید جزئی نیز می گویند. در هموروئید درجه دو هنگام اجابت مزاج فرد احساس می کند توده هایی از مقعد بیرون می زنند و البته به صورت خودکار به داخل کانال رکتوم بازمی گردند.
  • هموروئید یا بواسیر درجه سه: در این مرحله بر اثر تورم رگ های داخل کانال رکتوم هنگام اجابت مزاج توده هایی از مقعد بیرون میزند. این توده ها به صورت خودکار به داخل بازنمی گردند و باید با انگشت آن ها را به داخل بازگرداند. به این درجه از هموروئید، هموروئید متوسط می گویند.
  • هموروئید یا بواسیر درجه چهار: هموروئید درجه چهار شدیدترین نوع این عارضه است. در این درجه از بیماری پاکه های هموروئیدی به طور کامل پرولاپس کرده و بیرون می زنند. بیرون زدگی هموروئید در این مرحله به گونه ای است که دیگر با دست نیز نمی توان آن را به داخل برگرداند.

برای درمان بواسیر با لیزر در نوبنیاد با هر درجه و میزان پیشرفتی بهتر است به محض متوجه شدن به دکتر هموروئید مراجعه کنید. هموروئید درجه یک می تواند با استفاده از درمان های خانگی بهبود یابد اما به دلیل مشابهت با دیگر درجات بهتر است فرد در همان ابتدا به پزشک مراجعه کند. پس از معاینات و انجام آزمایشات لازم توسط پزشک درجه بیماری مشخص می شود. در صورت نیاز به جراحی، به صورت سرپایی درمان هموروئید با لیزر انجام میگردد.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در نوبنیاد با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جراحی بواسیر با لیزر در نوبنیاد
درجات بیماری هموروئید

جراحی هموروئید با لیزر در نوبنیاد

درمان هموروئید با لیزر بهترین روش درمان انواع درجات هموروئید است. مرکز تخصصی لیزر هموروئید با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا در کوتاه ترین زمان هموروئید شما را درمان می کند. کادر متخصص و مجرب این کلینیک با 8 سال سابقه درخشان در درمان هموروئید با لیزر با قیمتی مناسب آماده ارائه خدمات به شما در درمان و جراحی بواسیر با لیزر در نوبنیاد هستند.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *