در صورتی که سیاهرگ های اطراف مقعد تحت فشار قرار گیرند متورم می شوند. گاهی این تورم در بیرون از کانال مقعد دیده می شود. به این بیرون زدگی ورید ها هموروئید یا بواسیر میگویند. البته که بیرون زدگی تنها علامت هموروئید نیست. درد در ناحیه مقعد و به خصوص در هنگام دفع و خارش نیز علائم رایج هموروئید هستند. هموروئید ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم میشوند.

هموروئید داخلی بر اثر تورم رگ های دیواره مقعد و در داخل کانال رکتوم به وجود می آید. هموروئید خارجی در بیرون مقعد تشکیل شده و به راحتی قابل تشخیص است. برای هموروئید روش های درمانی زیادی ذکر شده که بهترین و به روز ترین روش، درمان هموروئید با لیزر است. جالب است بدانید هموروئید یک بیماری خطرناک نیست اما پیشرفت این بیماری میتواند بسیار دردناک باشد.

در برخی مواقع درد بسیار زیاد است و دیگر علائم آنقدر قابل توجه هستند که باید در کمتر از 48 ساعت هموروئید خود را درمان کنید. قبل از توضیح روش های درمانی بهتر است بدانیم علت های بروز هموروئید چیست؟ یا بهتر است بپرسیم باید چه کاری انجام بدهیم و یا چه کارهایی انجام ندهیم تا دچار عارضه دردناک هموروئید نشویم و نیازی به درمان هموروئید با لیزر پیدا نکنیم. در ادامه به بررسی جراحی هموروئید با لیزر در نظام آباد می پردازیم.

جراحی بواسیر با لیزر در نظام آباد
هموروئید و علل بروز آن

علل ابتلا به هموروئید چیست؟

احتمالا می توان گفت شایع ترین و مهم ترین علت به وجود آمدن هموروئید یبوست است. یبوست باعث میشود شما در هنگام دفع فشار زیادی را به مقعد وارد کنید. فشار به ناحیه تحتانی باعث تحریک سیاهرگ های اطراف مقعد شده و منجر به هموروئید می شود. متاسفانه این پایان کار یبوست نیست. یبوست از عوامل خشک و سفت شدن مدفوع است. مدفوع هنگام خروج از مقعد رگ های اطراف مقعد را می کشد و به آنها آسیب میزند.

علت دوم و شایع برای به وجود آمدن هموروئید به ویژه در زنان، بارداری است. در بارداری بزرگ شدن جنین به نشیمنگاه فشار وارد می کند. بزرگ شدن رحم مانند چاقی عمل کرده و به ناحیه تحتانی فشار وارد می کند. این فشار به خصوص هنگام دفع بسیار زیاد است. بهترین روش درمان بواسیر در زنان باردار، درمان هموروئید با لیزر است. همچنین در بارداری به دلیل ناتوانی در ورزش و تحرک زنان مجبور هستند به طور مداوم بنشینند و حرکت کمی بکنند. این مسئله خود باعث هموروئید میگردد.

درمان و جراحی بواسیر با لیزر در نظام آباد در بهترین کلینیک لیزر بواسیر جهت رزرو نوبت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پیشگیری از نیاز به درمان هموروئید با لیزر

برای پیشگیری از هموروئید باید به دنبال پیشگیری و حل علت های به وجود آمدن هموروئید باشیم. به عنوان مثال حل مسئله یبوست بسیار مهم است. نوشیدن آب در روز به اندازه کافی در این مسئله تاثیر گذار است. رژیم غذایی مناسب نیز تا حد بسیار زیادی از یبوست جلوگیری می کند. جالب است بدانید فیبر ماده ای است که بدن انسان قادر به هضم آن نیست.

فیبر مصرف شده در انتهای روده قرار می گیرد و آب زیادی را به خود جذب می کند. جذب آب زیاد باعث نرم شدن مدفوع می شود و در نتیجه عمل دفع به راحتی صورت می گیرد. ورزش و انجام مداوم و منظم تمرین های ورزشی نیز به پیشگیری از مسئله یبوست کمک زیادی می کند.

درمان هموروئید با لیزر در نظام آباد
راه های پیشگیری از هموروئید

درمان هموروئید با لیزر

در صورتی که تلاش های شما برای پیشگیری از هموروئید ناموفق بود و دچار عارضه هموروئید شدید، باید به دکتر متخصص هموروئید مراجعه کنید. در این مرحله احتمالا باید یکی از دو راه درمان هموروئید با لیزر یا جراحی سنتی را انتخاب کنید. همانطور که در اول این مقاله اشاره شد درمان هموروئید با لیزر پیشرفته ترین روش درمان هموروئید است.

درمان هموروئید با لیزر از مزایای بسیار بیشتری نسبت به جراحی سنتی برخوردار است. به عنوان مثال در درمان هموروئید با لیزر در نظام آباد، خونریزی بسیار کمی اتفاق میفتد. در این نحوه درمان، برخلاف جراحی سنتی امکان عفونت بسیار پایینی وجود دارد. استفاده از مزایای درمان هموروئید با لیزر به شرطی است که شما به یک کلینیک حرفه ای و مجهز مراجعه کنید.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در نظام آباد با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جراحی هموروئید با لیزر در نظام آباد

مرکز تخصصی لیزر هموروئید با 8 سال سابقه درخشان در زمینه درمان بیماری های مقعدی یک مرکز مجهز با کادری متخصص است. استفاده از کادر متخصص و مجرب تنها ویژگی این کلینیک نیست. مرکز تخصصی لیزر هموروئید با استفاده از به روزترین تکنولوژی های موجود در جهان درمان هموروئید با لیزر در نظام آباد را در کوتاه ترین زمان برای شما انجام میدهد. اثربخشی قطعی و بدون درد و خونریزی با دوران نقاهت کم از دیگر ویژگی های این نوع درمان است.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *