از شایع ترین بیماری های مقعد است که نام لاتین و علمی آن هموروئید می باشد. به صورت کلی به تورم رگ ها و ورید های اطراف مقعد که معمولاً در اثر فشار روی آن ایجاد می شود، هموروئید یا بواسیر درجه دار می گویند. عارضه ناخوشایند و دردناک بواسیر که بخشی از جمعیت جهان در طول زندگی خود از آن رنج می برند، یک بیماری شایع مقعدی است که در انتهای رکتوم و مقعد ایجاد می شود،

بسیاری از مبتلایان از علائم و علل هموروئید بی اطلاع هستند و به همین دلیل هیچ اقدام درمانی انجام نمی دهند. در ادامه به بررسی جامع این بیماری و روش درمان و جراحی هموروئید با لیزر در میدان خراسان و جراحی درمان بواسیر و مزایا و معایب هر روش خواهیم پرداخت.

جراحی و عمل هموروئید

اول از همه ترس از تیغ و چاقوی بواسیر یا جراحی هموروئید را فراموش کنید. روش های جدید بسیار پیشرفته ای در علم پزشکی ایجاد شده است که درمان هموروئید و بسیاری از بیماری های دیگر را کاملا متحول کرده است ؛

در روش لیزر هموروئید با تابش پرتو لیزر ، زائده های هموروئیدی حذف می شود و این درمان با حداقل درد و خونریزی انجام می شود. اینها خفیف ترین درجات بواسیر هستند و با پرتودرمانی لیزر کاملاً از بین خواهند رفت ، اگر هموروئید شما درجه سوم یا چهارم است ، یعنی از انواع جدی تر، مشکل را می توان برای همیشه با لیزر برطرف کرد .

اکنون مدرن ترین روشی که در جهان برای درمان قطعی هموروئید بدون جراحی استفاده می شود، تکنولوژی لیزر درمانی است. شاید تعجب کنید که بهترین پزشک برای انجام چنین کاری کیست و کجا باید مراجعه کرد ما می گوییم درمان و جراحی هموروئید با لیزر در میدان خراسان. اگر بواسیر شما درجه اول یا دوم است ، بواسیر داخلی است، لیزر هموروئید قطعا بهترین گزینه است، هموروئید درجه اول فقط با خونریزی همراه است و هموروئید درجه دوم علاوه بر خونریزی، درد و برآمدگی نیز دارد.

جراحی هموروئید با لیزر در میدان خراسان
درمان هموروئید با لیزر در میدان خراسان

علائم و نشانه های بیماری بواسیر

خونریزی از مقعد بعد از اجابت مزاج که گاهی بدون درد است و درد در مقعد و احساس سوزش و خارش در مقعد و احساس دفع ناقص پس از هر بار اجابت مزاج و برآمدگی های گوشتی در اطراف کانال مقعدی ترشح ترشحات چسبناک و بی رنگ پس از اجابت مزاج از جمله علائم این بیماری است.

البته صرف وجود هر یک از این علائم نمی تواند به طور قطع بگوید که بواسیر به سراغ شما آمده است، زیرا علائم آن بسیار شبیه به شقاق می باشد . به همین دلیل هنگام مشاهده هر یک از علائم ، حتما با پزشک خود مشورت کنید .

دوره نقاهت پس از درمان بواسیر

همان طورکه میدانید بواسیر به دلیل سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب ایجاد می شود، برای اینکه بعد از لیزر دوباره دچار این بیماری نشوید، بهتر است نوشیدن آب فراوان، مصرف فیبر و حمام در آب گرم، توالت رفتن را در برنامه خود قرار دهید و از مواد شوینده حساسیت زا استفاده نکنید و رعایت این نکات ساده بعد از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در میدان خراسان برای نقاهت پس از درمان شما کافی است .

جراحی هموروئید مانند سایر جراحی ها نیازمند یک دوره نقاهت کوتاه مدت است. یعنی بیمار باید این مدت را با احتیاط کامل بگذراند تا دچار عفونت یا عود کرن بیماری نشود ، در روز اول پس از عمل ، بیمار برای پوشیدن لباس و مراقبت های لازم در بیمارستان بستری می شود و در صورتی که بیمار درد زیادی داشته باشد ، مسکن ها چون مورفین استامینوفن به او تزریق می شود. معمولاً دوره نقاهت بعد از جراحی هموروئید که طی آن بافت هموروئیدی با استفاده از تیغ جراحی برداشته می شود و برشی در آنجا ایجاد می شود ، ۲ تا ۳ هفته است.

سعی ما بر این بود در این مقاله شما را با بیماری هموروئید و انواع درمان آن آشنا کنیم و امید واریم به اندازه کافی برای شما مفید واقع شده باشد و به شما در انتخاب درمان خود کمک کرده باشیم با این حال به روز ترین آسان ترین راه برای درمان جراحی و عمل لیزری می باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *