جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت | هموروئید درواقع همان رگ های متورم و کشیده شده اطراف مقعد هستند که به دلایل مختلف تحربک شده اند. این بیماری اغلب از سوی افراد جدی گرفته نمی شود به همین دلیل نیز به مراحل پیشرفته تری می رسد و نیاز به جراحی پیدا می کند.

یکی از جدیدترین و موثرترین روی های درمان بیماری هموروئید استفاده از لیزر است که در سال های اخیر به شدت موردتوجه قرارگرفته است. اگر اطلاعات زیادی درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت ندارید، درادامه همراه ما باشید.

هموروئید چیست؟

منظور از هموروئید درواقع همان رگ های متورم شده در قسمت انتهایی راست روده است که به شکل های متفاوتی بروز پیدا می کند. بیماری هموروئید به دو صورت هموروئید داخلی و خارجی ایجاد می شود که درادامه ویژگی های هریک از آنها را بررسی خواهیم کرد:

هموروئید داخلی : این نوع از بیماری هموروئید در بخش های عمقی راست روده ایجاد می شود به همین دلیل نیز توده های ناشی از آن قابل مشاهده نمی باشد. اگر در هنگام مدفوع کردن خون می بینید و اما دردی را احساس نمی کنید، احتمال ابتلای شما به بیماری هموروئید داخلی بالاست.

هموروئید داخلی در برخی از موارد به دلیل پیشرفته شدن بیماری از مقعد بیرون می زنند که می تواند برای بیمار بسیاردردناک باشد. پس قبل از پیشرفته شدن این بیماری بهتراست برای درمان آن اقدام کنید.
هموروئید خارجی : زمانی که پوست و رگ اطراف مقعد در اثر فشار متورم شوند، هموروئید خارجی بروز پیدا می کند. این بخش از بدن اعصاب بسیارحساسی دارد به همین دلیل نیز بروز آن می تواند برای فرد دردناک باشد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت
مزایای درمان هوروئید با لیزر در قیامدشت

درمان هموروئید با روش های مختلف

در برخی از موارد اگر بیماری هموروئید به موقع تشخیص داده شود فرد می تواند با مراجعه به پزشک و رعایت یک سری موارد در رژیم غذایی خود به راحتی به درمان این بیماری کمک کند. اما در صورت پیشرفته شدن بیماری دیگر این امکان وجودندارد و باید از روش های جراحی متفاوت کمک گرفت.

درمان هموروئید با جراحی

روش های درمانی متفاوتی برای بیماری هموروئید وجوددارد که برخی از این روش ها سنتی و برخی مطابق جدیدترین تکنولوژی های روزدنیا هستند. روش های جراحی قدیمی امروزه خیلی مورد استقبال نیستند زیرا عوارض زیادی را برای بیمار به همراه دارند. با این حال درادامه به بررسی هریک از این روش های درمانی می پردازیم:

هموروئیدکتومی

در این روش جراح بافتی که شما را اذیت می کند با بی حسی موضعی برداشته می شود. هیدروئیدکتومی از موثرترین روش هایی است که برای درمان هموروئید پیشرفته به کارمی رود. البته این روش درمانی عوارضی را نیز به همراه خواهدداشت که ازجمله آنها می توان به مشکل موقتی تخلیه مثانه اشاره کرد که خود ممکن است سبب بروز عفونت های ادراری شود.

منگنه زدن هموروئید

از دیگر روش های درمانی برای هموروئید می توان به منگنه زدن آن اشاره کرد که سبب قطع شدن جریان خون به این بخش می شود و بدین ترتیب به درمان هموروئید کمک خواهدکرد. این روش درمانی نسبت به روش قبل درد کمتری دارد البته که احتمال بازگشت آن نیز بیشتر خواهدبود.

این روش ها با عنوان همان روش های سنتی درمان هموروئید شناخته می شود اما روش های جدیدتری نظیر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت نیز وجوددارد که جز روش های قطعی برای درمان این بیماری است. درادامه بیشتر درباره این روش درمانی صحبت می کنیم.

جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت
هزینه های درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قیامدشت

لیزر یکی از بهترین روش هایی است که می توان از آن برای درمان هموروئید استفاده کرد. این روش عوارض بسیار کمی دارد و البته می تواند به صورت صددرصد این بیماری را درمان کند به همین دلیل نیز در سال های اخیر موردتوجه است. درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در قیامدشت در یک جلسه و با بی حسی صورت می گیرد و بیمار کمترین میزان درد را در طی عمل خواهدداشت. اشعه لیزر در این روش هم به برداشتن توده های هموروئیدی کمک می کند و هم سبب تسریع دوره نقاهت بیمار خواهدشد.

البته باید بدانید برای این درمان هموروئید با لیزر باید هزینه توجهی را بپردازید این درحالی است که روش های سنتی برای بیمار هزینه مناسب تری خواهدداشت. با این وجود از آنجایی که بیمار پس از عمل جراحی با لیزر می تواند به سرعت به کارهای روزمره خود برسد و احتمال برگشت بیماری نیز در این روش صفر است، هزینه کردن برای آن واقعا ارزش دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *