یکی از بیماری های شایع نشیمنگاهی، هموروئید است که اغلب از سوی بیمار جدی گرفته نمی شود. به همین دلیل نیز به مراحل پیشرفته بیماری می رسد و برای درمان نیاز به عمل جراحی پیدا می کند. بیماری هموروئید علت شایعی متفاوتی دارد اما ازجمله مهم ترین آنها می توان به یبوست مزمن اشاره کرد. روش های درمانی که برای هموروئید به کارگرفته می شود، متفاوت است اما یکی از معروف ترین آنها درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قلهک می باشد. اگر اطلاعات زیادی درباره این روش جراحی ندارید درادامه همراه ما باشید.

جراحی بواسیر با لیزر در قلهک
بیماری هموروئید چیست؟

بیماری هموروئید چیست؟

هموروئید یکی از بیماری های مقعدی است که نشانه های بسیاری دارد به همین دلیل نیز با کمی توجه به راحتی می توان آن را تشخیص داد. این بیماری در اثر کشیدگی مویرگ های اطراف مقعد به وجود می آید و البته درجات مختلفی دارد. این بیماری در اثر میزان از هم گسیختگی رگ و بافت های اطراف مقعد درجه های متفاوتی دارد که درادامه به آنها می پردازیم:

  • بواسیر درجه یک : از خفیف ترین انواع بواسیر است که هیچ گونه بیرون زدگی در اطراف مقعد مشاهده نخواهیدکرد. البته که ممکن است این درجه از بواسیر کمی خونریزی را نیز برای بیمار به همراه داشته باشد.
  • بواسیر درجه دو: بواسیر درجه دو نیز جزئی است و ممکن است بیمار در حین مدفوع کردن متوجه بیرون زدگی هایی شوید. البته این بیرون زدگی به صورت خودبه خود هم به داخل مقعد برمی گردند.
  • بواسیر درجه سه : از نشانه های بیماری هموروئید می توان به بیرون زدگی های اطراف مقعد اشاره کرد که البته با دست به داخل مقعد می توان آنها را به سمت داخل برد.
  • بواسیر درجه چهار: از پیشرفته ترین بیماری هموروئید، می توان به هموروئید درجه چهار اشاره کرد. در این بیماری نیز بیرون زدگی هایی در اطراف مقعد صورت می گیرد که بیمار برای از بین بردن آنها نیاز به عمل جراحی خواهدداشت.

تشخیص اینکه بیماری شما تا چه حد پیشرفت کرده است تنها برعهده پزشک متخصص هموروئید است. پس به محض اینکه کوچکترین علائمی از این بیماری را مشاهده کردید، سریعا برای درمان اقدام کنید تا دچار عوارض شدید این بیماری نشوید.

جهت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قلهک در بهترین کلینیک لیزر هموروئید با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

چه مواردی سبب بروز بیماری هموروئید می شود؟

بهتراست قبل از اینکه به فکر درمان این بیماری باشید با شناسایی مواردی که روی بروز بیماری اثردارند از به وجود آمدن آن جلوگیری کنید. درادامه مهم ترین عواملی که روی بروز این بیماری تاثیر می گذارند را مرور می کنیم:

یبوست

یبوست یکی از مهم ترین علل بروز بیماری هموروئید است البته درحالتی که در طولانی مدت برای درمان آن اقدامی نشود. مدفوع سخت سبب می شود تا فشار زیادی به مقعد وارد شود به همین دلیل نیز رگ های اطراف آن دچار کشیدگی و التهاب خواهندشد. همین موضوع نیز در طولانی مدت سبب بروز بیماری هموروئید خواهدشد.

کم آبی بدن

کم آبی بدن در طولانی مدت روی سیستم گوارشی بدن تاثیر می گذارد و سبب بروز یبوست خواهدشد. همانطور که در بخش قبلی بیان شد همین یبوست نیز می تواند باعث بروز بیماری هموروئید شود.

رژیم غذایی کم فیبر

فیبر یک ماده غذایی است که به سلامت سیستم گوارشی کمک می کند به همین دلیل نیز بهتراست در رژیم غذایی روزانه خود حتما موادغذایی دارای فیبر را بگنجانید. با رعایت همین موارد ساده به راحتی می توانید از بروز بیماری هموروئید جلوگیری کنید.

جهت اطلاع از هزینه جراحی بواسیر با لیزر در قلهک و رزرو نوبت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان هموروئید با لیزر در قلهک
علل بروز بیماری هموروئید چیست؟

جراحی هموروئید با لیزر در قلهک

یکی از مهم ترین روش هایی که برای درمان و جراحی هموروئید به کارمی رود، استفاده از لیزر است. امروزه لیزر در پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد و یکی از مهم ترین کاربردهای آن نیز درمان هموروئید است. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در قلهک قطعی است و به خوبی می تواند تمامی زائده های گوشتی را بردارد. این روش درمانی به بیمار کمک می کند تا با کمترین درد و خونریزی دوره نقاهت را سپری کند. درحالی که روش های جراحی دیگر هم درد بسیار زیادی برای بیمار خواهدداشت و هم بیمار باید عوارض بیهوشی را متحمل شود.

اگر می خواهید درمان و جراحی بواسیر با لیزر در قلهک را انتخاب کنید باید پزشک ماهری را انتخاب کنید که حداقل عوارض احتمالی این بیماری را نیز به صفر برسانید. تجربه پزشک و جراح بیشترین تاثیر را روی نتیجه عمل شما خواهد داشت.

جهت دریافت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *