بسیار مهم است که به یاد داشته باشید خونریزی مقعدی یا خون در مدفوع هرگز طبیعی نیست، اگرچه ممکن است در ابتدا مشکلی عادی به نظر برسد، اما می‌تواند نشانه‌ای برای تهدید سلامتی شما باشد. هموروئید که به آن بواسیر نیز گفته می‌شود، رگ‌های خونی هستند که در عضلات دیواره‌های راست روده و مقعد قرار دارند. هنگامی که این رگ‌های خونی در قسمت تحتانی راست روده و مقعد متورم می‌شوند، کشیده می‌شوند و باعث برآمدگی و تحریک سیاهرگ‌ها، به‌ویژه در هنگام اجابت مزاج می‌شوند.

بواسیر را می‌توان به محض متورم شدن به صورت بواسیر داخلی یا خارجی مشاهده کرد و به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که شایع‌ترین آنها یبوست مزمن است که می‌تواند باعث درد شدید، خارش و ناراحتی در هنگام نشستن شود. برای درمان بواسیر چندین روش جراحی وجود دارد که در ادامه به جراحی هموروئید با لیزر در فردوس اشاره خواهیم کرد.

جراحی بواسیر با لیزر در فردوس
انواع هموروئید و علل بروز آن

انواع بواسیر

 • هموروئید خارجی: بواسیر خارجی حاصل خونریزی مقعدی ناشی از پارگی رگ خونی زیر پوست اطراف مقعد است. که باعث خارش، درد و تورم در اطراف مقعد و خون در مدفوع می‌شود و بسیار دردناک است و باید به سرعت در کلینیک درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فردوس درمان شود.
 • هموروئید داخلی: هموروئید داخلی در داخل راست روده ایجاد می‌شود که همیشه قابل مشاهده نیستند زیرا در عمق مقعد قرار دارند. هموروئیدهای داخلی معمولاً جدی نیستند و با رعایت نکات مختلف و همچنین درمان پزشک، که به کمک دارو انجام می‌شود برطرف شود.
 • هموروئید پرولاپس: زمانی ظاهر می شود که هموروئید داخلی متورم شده و به مقعد می چسبد که میتواند بسیار مشکل ساز شود.
 • هموروئید ترومبوز: این نوع هموروئید به دلیل لخته شدن خون از جریان یافتن خون در بافت جلوگیری میکند که این نوع بواسیر می تواند بسیار دردناک باشد و به صورت توده یا تورم در اطراف مقعد ظاهر شود.

علل ایجاد هموروئید

وریدهای اطراف مقعد اغلب زمانی که تحت فشار هستند کشیده می‌شوند و ممکن است متورم شوند و در نتیجه اندازه آنها افزایش یابد. هموروئید جزو طبیعی آناتومی انسان است و تنها زمانی مشکل ساز می‌شود که متورم شود و دلیل متورم شدن آن شامل موارد زیر است:

 • زور زدن در هنگام اجابت مزاج
 • یبوست مزمن
 • نشستن طولانی در توالت
 • اختلال حرکت روده، مانند اسهال مزمن یا یبوست
 • چاقی
 • بارداری

جهت درمان و جراحی بواسیر با لیزر در فردوس در معتبر ترین کلینیک لیزر بواسیر با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

علائم هموروئید

هموروئید در ناحیه مقعد به وجود می آید و از علائم شاخص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توده های متورم در اطراف مقعد
 • تحریک یا خارش در ناحیه مقعد
 • خونریزی بدون درد در هنگام اجابت مزاج
 • درد و ناراحتی
جراحی هموروئید با لیزر در فردوس
علائم هموروئید چیست؟

درمان هموروئید با لیزر

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فردوس یک تکنیک غیر تهاجمی است، که نیازی به بیهوشی ندارد و شامل شناسایی رگ‌های تحت فشار رکتوم از طریق یک داپلر است. این درمان یکی از روش‌های جراحی بواسیر با حداقل درد و خونریزی است. این روش درمانی هیچ یک از مشکلات مربوط به جراحی سنتی را ندارد و می‌تواند به طور قطع بیماری را درمان کند.

این روش درمانی با استفاده از اشعه لیزر co2 انجام شده و بر پایه مسدودسازی رگ‌های متورم بواسیر است. در این روش به کمک اشعه لیزر، رگ‌های خونی بواسیر را مسدود می‌کنند و همین امر موجب خشک شدن و از بین رفتن رگ‌های هموروئیدی می‌گردد و همچنین از لیزر برای برش بافت هموروئیدی نیز استفاده می‌شود.

ناحیه تحت جراحی به ندرت به بخیه نیاز پیدا می‌کند زیرا به کمک لیزر معمولاً زخم‌های به وجود آمده بسیار کوچک هستند. اما برای اینکه خونریزی بسیار اندک بعد از جراحی را کنترل کنند از یک باند استریل کمک می‌گیرند. درمان و جراحی بواسیر با لیزر در فردوس یک روش درمانی بدون درد و خونریزی است و تنها راهکار قطعی برای درمان، این بیماری محسوب می‌شود.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در فردوس با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پیشگیری از هموروئید

تخمین زده می‌شود که 75 درصد از مردم در برخی از مراحل زندگی خود دچار هموروئید می‌شوند، که این خطر در سنین 45 تا 65 سالگی افزایش می‌یابد. رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده احتمال بروز این بیماری را در افراد افزایش می‌دهد، زیرا رژیم غذایی کم فیبر می‌تواند باعث یبوست فرد شود که در نهایت باعث بروز هموروئید خواهد شد. برای جلوگیری و پیشگیری از بواسیر می‌توانید نوشیدن مقدار زیادی آب، میوه‌های تازه، سبزیجات و غلات را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *