انتخاب مرکز جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد!  هموروئید، که به آن بواسیر نیز گفته می‌شود، به وریدهای متورم رکتوم و مقعد گرفته می‌شود که شبیه به وریدهای واریسی نیز هستند. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که دیواره رگ‌ها به دلیل افزایش فشار تحریک یا کشیده می‌شوند که باعث آزار بیمار می‌شود. فشار می‌تواند به دلیل عوامل متعددی مانند: زور زدن در حین اجابت مزاج، افزایش فشار روی سیاهرگ‌ها در دوران بارداری، مقاربت مقعدی، سرطان رکتوم و چندین دلیل دیگر ایجاد شود.

برخی از علائم شایع این بیماری عبارت‌اند از درد، ناراحتی، خونریزی در حین اجابت مزاج.، تورم اطراف مقعد و غیره است. اعتقاد متخصصین بر این است که علائم بواسیر بسته به محل آن ممکن است متفاوت باشد.

انواع بواسیر کدامند؟

هموروئید داخلی

این نوع هموروئید در داخل راست روده قرار دارد و فرد بیمار به ندرت هر نوع درد یا ناراحتی را با این نوع هموروئید احساس می‌کند. با این حال، زمانی که فرد در حین اجابت مزاج فشار بیش از حد برای دفع انجام می‌دهد، دچار خونریزی می‌شود که در نتیجه هموروئید و اطراف آن به علت در فشار قرار گرفتن دچار آسیب می‌شود و در نهایت منجر به خونریزی فرد می‌شود.

هموروئید خارجی

این نوع هموروئید در زیر پوست قرار دارد و زمانی که تحریک می شود شروع به خونریزی می کند. هموروئید داخلی به نوعی از هموروئید گفته میشود که رگهای داخلی مقعد دچار آسیب دیدگی و التهاب شده باشند.

جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد
جراحی بواسیر با لیزر در فرحزاد

بواسیر ترومبوز شده

گاهی اوقات تجمع خون در بواسیر خارجی رخ می دهد که منجر به ترومبوز یعنی لخته خون می شود. این امر تبدیل به التهاب و تورم خواهد شد و باعث شکل گرفتن توده سفت در نزدیکی مقعد می شود که برای فرد بیمار درد شدید را به همراه دارد.

روش های مختلف درمان هموروئیدهای مختلف

خوشبختانه، بواسیر یکی از بیماری‌هایی است که منجر به وضعیت تهدید کننده زندگی نمی‌شود و با اقدامات درمانی خانگی نیز به راحتی قابل درمان است. در اکثر موارد، بیماران بدون نیاز به هیچ درمانی، طی چند روز بهبود می‌یابند و داروها و راه‌های غیر جراحی برای درمان این بیماری انتخاب می‌شود. از جمله داروهایی که برای بیمار تجویز می‌شود پماد، شیاف یا پد است.
البته اگر درمان‌های خانگی هموروئید و داروها نمی‌توانند هموروئیدر شما را تسکین دهند، توصیه می‌شود که در مورد بیماری خود با پزشک متخصص صحبت کنید و نظر او را در مورد بهترین روش درمانی بواسیر در تهران جویا شوید.

راه های غیرجراحی شامل استفاده از باند لاستیکی است که به صورت سرپایی انجام میشود. در طی این روش، باند الاستیکی را بر روی هموروئید قرار میدهند تا خونرسانی به آن را مختل کنند و همورویید کوچک شود.

جراحی های بواسیر

اگر بواسیر در درجه‌ای باشد که با اقدامات ذکر شده در بالا قابل درمان نباشد، درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد انجام می‌شود. در ادامه به انواع درمان بواسیر در فرحزاد اشاره خواهیم کرد.

جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد
جراحی بواسیر با لیزر در فرحزاد

جراحی هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی نام یکی از عمل‌های جراحی است که برای خارج کردن بواسیر استفاده می‌شود و بعضی از متخصصان بر این باور هستند که این درمان برای افرادی که دچار عود بواسیر می‌شوند بسیار مفید است. در این روش جراحی بیمار را به کمک داروهای بیهوشی بی‌هوش می‌کنند یا ناحیه مقعد او را با ژل موضعی بی حس می‌کنند تا دردی را احساس نکند. بعد از این مرحله برش‌هایی در اطراف و بافت بواسیر ایجاد می‌کنند و پس از آن رگ رکتوم در داخل بواسیر گره زده می‌شود. این امر برای جلوگیری از خونریزی انجام می‌شود و پس از آن بواسیر را از ناحیه مقعد جدا می‌کنند.

درمان بواسیر با لیزر

با توجه به پیشرفت علم امروزه یکی از بهترین درمانهای موجود برای بواسیر بدون شک درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد است. در طول این جراحی به هیچ عنوان شاهد درد و خونریزی نخواهد بود و جای زخم این جراحی بسیار کوچک است به طوری که یک سوم جراحی سنتی می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های این نوع درمان مدت جراحی بسیار کوتاه آن است که بیمار بین 20 تا 45 دقیقه در اتاق عمل خواهد بود و پس از آن می‌تواند به خانه برگردد. هزینه درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرحزاد نسبت به جراحی سنتی بواسیر بسیار پایین است زیرا کادر مورد استفاده در این نوع بیماری بسیار کمتر از جراحی سنتی است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *