یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که در سرتاسر جهان مردان و زنان را درگیر می‌کند، هموروئید است. این بیماری به دلیل گشاد شدن وریدها در قسمت تحتانی رکتوم و در نتیجه ایجاد زایده‌های دردناک رخ می‌دهد. هدف از روش‌های درمانی بازگرداندن جریان خون به رگ‌های خونی راست روده است. موثرترین راه درمان هموروئید، جراحی هموروئید با لیزر در فرجام است که در ادامه به ویژگی‌های چشمگیر آن اشاره خواهیم کرد.

علل احتمالی ایجاد هموروئید

بواسیر یا هموروئید وریدهای متورم در مقعد یا پایین رکتوم هستند که اگر در داخل راست روده ایجاد شوند، بواسیر داخلی و اگر در زیر پوست و اطراف مقعد ایجاد شوند، هموروئید خارجی نامیده می‌شوند. بواسیر ممکن است به دلیل افزایش فشار در قسمت تحتانی رکتوم ایجاد شود. برخی از عوامل موثری که در ایجاد بواسیر نقش دارند عبارت‌اند از:

 • زور زدن در هنگام اجابت مزاج
 • نشستن طولانی مدت روی توالت
 • اسهال مزمن یا یبوست
 • چاقی
 • بارداری
 • یک رژیم غذایی کم فیبر
 • بلند کردن اجسام سنگین
جراحی هموروئید با لیزر در فرجام
دلایل بروز هموروئید چیست؟

چرا لیزر بهتر از جراحی سنتی است

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان میدهد درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرجام بهتر از جراحی سنتی است که به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • بدون درد است: لیزر به صورت نقطه ای عمل می کند، بنابراین درد پس از چنین عملی بسیار ضعیف تر است و به سرعت از بین خواهد رفت.
 • بهبودی سریع: برخلاف جراحی سنتی، در درمان با لیزر بافت کمتری آسیب می‌بیند و به همین دلیل بهبود سریع‌تر صورت می‌گیرد. بیمار پس از 4 تا 5 روز می‌توانید به سر کار خود برگردد و پس از 7 الی 10 روز محل جراحی شده به طور کامل بهبود می‌یابد.
 • درمان سرپایی: این عمل به صورت سرپایی انجام میشود و نیازی به بیهوشی نیست و در عرض چند ساعت پس از عمل، می توانید به خانه برگردید.
 • بدون خونریزی است: در حین درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در فرجام رگهای درون مقعد مسدود می شود و بنابراین پس از عمل، بیمار دچار خونریزی نخواهد شد.
 • جراحی ایمن: این عمل بسیار ایمن است به گونه ای که حتی زنان باردار هم این عمل را انجام می دهند.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در فرجام با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرجام

بواسیر یک بیماری خطرناک نیست اما بیمار را بسیار اذیت می‌کند و از همین رو درمان برای او ضروری است. اولین کاری که برای پیشگیری از آن باید انجام دهید این است که تغییرات خاصی در سبک زندگی ایجاد کنید و عواملی که باعث وجود این بیماری می‌شوند را حذف کنید. حتماً تغذیه مناسب و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا درصد احتمال به این بیماری را کاهش دهید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فرجام برای انواع بواسیر مناسب است و ایمنی و میزان مؤثر بودن آن توسط بیماران و پزشکان متخصص تأیید شده است. قبل از انجام دادن عمل ناحیه مورد نظر با استفاده از بی حسی موضعی بی حس میشود و حدود 20 دقیقه زمان میبرد تا تاثیر خود را بگذارد. جراحی بواسیر بیش‌تر از 1 ساعت به طول نمی‌انجامد که در این جراحی پزشکان متخصص به کمک اشعه لیزر بافت مورد نظر را برش و رگ‌های آن را برای جلوگیری از رشد مجدد مسدود می‌کنند.

به دلیل اینکه رگ ها توسط لیزر مسدود میشوند دیگر بیمار خونریزی نخواهد داشت و از همین رو دیگر نیازی به پانسمان ندارد و میتواند چند ساعت بعد از عمل محل جراحی را ترک کند و به خانه برگردد.

جراحی بواسیر با لیزر در فرجام
درمان و جراحی بواسیر با لیزر در فرجام

دوران نقاهت درمان بواسیر با لیزر در فرجام چقدر است؟

اکثر مراجعه کنندگان در همان روز و پس از عمل لیزر خود بیمارستان را ترک می‌کنند و معمولاً تا بهبودی کامل بین 3 تا 5 هفته زمان می‌برد. اما به دلیل ایمن بودن این درمان و آسیب نرساندن به بافت‌های اطراف بواسیر بیمار دچار درد و سوزش شدید نخواهد شد و می‌تواند به راحتی به زندگی معمولی خود برگردد.

این یک واقعیت ثابت شده است که بیماران پس از لیزر درد کمتری نسبت به جراحی‌های سنتی دارند و اگر افرادی بعد از عمل دچار درد شدند می‌توانند با خوردن یک مسکن ساده درد خود را تسکین دهند و این یکی از ویژگی‌های بسیار خوب درمان و جراحی بواسیر با لیزر در فرجام به شمار می‌رود.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *