جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی | روش جراحی بواسیر با لیزر یک روش جدید برای درمان سرپایی هموروئید است که در آن جریان شریانی بافت‌های همورویید به کمک لیزر مسدود می‌شوند و به این طریق از بزرگ شدن بواسیر جلوگیری می‌شود. برداشتن بافت ملتهب بواسیر با جراحی سنتی، تهاجمی‌ترین روش برای درمان این بیماری دردناک است.

در گذشته، گزینه اصلی برای کسانی که از درد و ناراحتی شدید ناشی از این بیماری رنج می‌بردند، یک روش جراحی سنتی بود که پزشک را ملزم می‌کرد بافت را برش دهد و رگ‌هایی که دچار خونریزی شدند را بسوزاند و بافت را دوباره بخیه کند. با این حال، امروزه پیشرفت تکنولوژی امکان درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی را فراهم کرده است. این روش درمان به اندازه جراحی‌های سنتی مؤثر است و از مزایای زیادی نیز برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

درمان بواسیر با لیزر جدیدترین روش درمان سرپایی هموروئید
درمان بواسیر با لیزر جدیدترین روش درمان سرپایی هموروئید

جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی تهران

جراحی هموروئید با لیزر دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که قبلاً با چاقوی جراحی و دیگر ابزار انجام می‌شد اما تفاوت این دو در عمل بسیار متفاوت است. با استفاده از پرتو متمرکز لیزر، بافت یا زائده بواسیر بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف برش داده می‌شود.

در همین مرحله رگ‌های دچار خونریزی را نیز به کمک لیزر سوزانده و مسدود می‌کنند تا خونریزی از بین برود و این یک ویژگی بسیار عالی نسبت به جراحی سنتی است. درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی بسیار دقیق‌تر از جراحی سنتی انجام می‌شود و با برخورداری از بروزترین دستگاه‌های لیزر این عمل به صورت سرپایی و کمتر از 1 ساعت انجام می‌شود.

مدت زمان درمان بواسیر با لیزر

این یک درمان یک روزه است، به این معنی که بیمار در همان روز جراحی بدون بستری شدن ترخیص خواهد شد. در مرحله اول حدود 1 دقیقه زمان می‌بر تا بی‌حسی موضعی اثر کند و با توجه به میزان درجه بواسیر این زمان متغیر است اما این عمل کمتر از یک ساعت زمان به طول می‌انجامد.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

آیا روش درمان بواسیر با لیزر دردناک است؟

اکثر افرادی که از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی استفاده کردند، پس از درمان درد یا ناراحتی بسیار کمی را گزارش داده‌اند.

عوارض جراحی بواسیر با لیزر

در حالی که خطر عوارض ناشی از هر روش جراحی‌ای وجود دارد، اما جراحی هموروئید با لیزر آسیب وارد شده به بافت سالم اطراف سیاهرگ ملتهب را کاهش می‌دهد که این مورد به نوبه خود خطر ابتلا به عفونت و مرگ بافت و سایر عوارض شایع را کاهش می‌دهد. لیزر همچنین رگ‌های خونی را هنگام برش دادن مسدود می‌کند و خطر خونریزی را به میزان بسیار بالایی کاهش می‌دهد.

دوره نقاهت پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی

هر دو روش حذف بواسیر سنتی و لیزر معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شوند و شما در عرض چند ساعت پس از جراحی به خانه بازمی‌گردید، اما در بعضی از موارد در روش سنتی بیمار باید به مدت یک شب بستری شود، زیرا امکان عفونت و خونریزی وجود دارد. در جراحی سنتی، درد و حساسیت به مدت چند هفته و حتی یک ماه شما را درگیر کند و دوران نقاهت طولانی ای را طی کنید.

اما در درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی ما شاهد دوران نقاهت بسیار کوتاه بیماران هستیم و در صورت داشتن علایمی مانند، درد میتوانند با خوردن یک مسکن معمولی درد خود را تسکین دهند. در صورت رعایت کردن مواردی همچون: قرار دادن مواد حاوی فیبر در لیست غذایی خود، انجام دادن ورزش سبک روزانه مانند پیاده روی و خوردن مایعات فراوان، دوران نقاهت آنها بسیار کوتاه میشود و میتوانند به زندگی عادی خود برگردند.

دوره نقاهت پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی
دوره نقاهت پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در فاطمی

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که بیماران در مورد درمان هموروئید با لیزر در فاطمی دارند بحث هزینه درمان بواسیر است. در تعیین هزینه درمان بواسیر با لیزر معیارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها درجه بواسیر است. بواسیر دارای 4 درجه است که درمان هر کدام از آنهایم هزینه خاص را می‌طلبد پس ابتدا باید نوع و درجه بواسیر بیمار تشخیص داده شود.

بحث هزینه‌های درمان همیشه از امور مهم و اساسی در پروسه‌های درمانی بیماری‌ها محسوب می‌شود و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه اهمیت آن به وضوح مشخص است. در مرحله دوم تخصص پزشک است که در میزان تعیین جراحی بسیار اهمیت دارد و پزشک متخصص با توجه به تجربه و عمل‌های موفقیت آمیزی که انجام داده است میزان هزینه را تعیین می‌کند

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *