هموروئید یا بواسیر یکی از رایج‌ترین بیماری‌های نشیمنگاهی می‌باشد که هر ساله افراد زیادی با آن درگیر می‌شوند. روش‌های درمانی مختلفی جهت درمان هموروئید وجود دارد، اما با توجه به فواید زیادی که لیزر درمانی همورئید به همراه دارد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای بدست آوردن سلامت خود به جراحی هموروئید از طریق لیزر در غرب تهران و نقاط مختلف کشور بپردازند. در ادامه مطالب بیشتری در مورد بواسیر و نحوه جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران بیان می‌کنیم.

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟

هموروئید در اثر التهاب و تورم رگ‌های اطراف ناحیه تحتانی یا همان مقعد ایجاد می‌شود، در صورتی که هموروئید در ابتدا درمان نشود، این تورم به بافت زائدی تبدیل می‌گردد که با گذشت زمان اندازه آن بیشتر می‌شود، در نتیجه راهی جز جراحی آن از طریق لیزر باقی نمی‌ماند. در واقع علت تورم و التهاب این رگ‌ها، گشاد شدن آن‌ها می‌باشد که به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد.

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟
بیماری هموروئید یا بواسیر

شناخت انواع هموروئید

هموروئید بیماری است که به دو صورت داخلی و خارجی بروز می‌کند که هر کدام از این نوع‌ها هم دارای علائم خاصی هستند. بنابراین انواع هموروئیدها به شرح زیر هستند:

1. هموروئید داخلی

نمونه‌ای از بواسیرهایی که بیماران به آن دچار می‌شوند بواسیر یا هموروئید داخلی است، مبتلایان به این بیماری دردی ندارند یا درد کمی حس می‌کنند، برخی از مواقع هم دچار خونریزی از محل می‌گردند. بواسیر داخلی خود شامل چهار نوع است که به قرار زیر می‌باشند:

  •  بواسیر داخلی نوع 1: زمانی که هموروئید داخل کانال باشد، بیمار به هنگام دفع مدفوع خونریزی دارد.
  •  بواسیر داخلی نوع 2: در این نوع، بواسیر به هنگام دفع مدفوع خارج می‌شود و بعد از مدتی با انقباض مقعد به داخل کانال برمی‌گردد.
  •  بواسیر داخلی نوع 3: بواسیر 3 هم با دفع مدفوع از داخل کانال خارج می‌شود اما بعد از گذشت زمان و انقباض مقعد به داخل نمی‌رود و بیمار با انگشت آن را به داخل مقعد فرو می‌برد.
  •  بواسیر داخلی نوع 4: این نوع بواسیر همیشه خارج از مقعد و قابل لمس است و به هیچ عنوان به داخل نمی‌رود.

2. هموروئید خارجی

این نوع بواسیر بیرون از ناحیه مقعدی ایجاد می‌گردد و با چشم امکان دیدن آن وجود دارد، معمولا این نوع بیماری با درد و خونریزی همراه است و امکان استفاده از روش‌های گیاهی و طبیعی هم برای درمان این بیماری وجود دارد، هر چند در بسیاری از موارد کارساز نیستند.

نحوه جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران

معمولا پزشکان مجرب در غرب تهران با استفاده از لیزر به برداشتن و سوزاندن بافت‌های بواسیری می‌پردازند، برای این کار از دستگاه‌های بسیار پیشرفته و تیم پزشکی متخصص استفاده می‌شود، به همین دلیل لیزر درمانی یکی از بهترین راه‌ها جهت درمان بواسیر داخلی و خارجی محسوب می‌گردد.

مدت جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران، 15 تا بیست دقیقه طول می‌کشد و از آنجایی که لیزر درمانی بواسیر با بی حسی موضعی انجام می‌شود، امکان جراحی همه افراد مبتلا از طریق این روش وجود دارد. بیماران بعد از جراحی بستری نمی‌شوند و می‌توانند به راحتی به انجام کارهای روزمره خود بپردازند.

نحوه جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران
نحوه جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران

می‌توان گفت هزینه جراحی هموروئید در غرب تهران و سایر نقاط تهران با توجه به موارد مختلفی محاسبه می‌گردد. بنابراین به‌طور کلی برخی از موارد موثر بر هزینه جراحی هموروئید با لیزر به قرار زیر می‌باشند:

  •  دستگاه لیزر و دیگر تجهیزاتی که برای  راحتی بیمار استفاده می‌شود.
  •  نوع هموروئید داخلی یا خارجی بودن آن و میزان وخامت بیماری
  •  کلینیک و مرکزی که بیمار جهت درمان خود آن را انتخاب کرده است.
  •  پزشک و میزان دستمزد آن

نتیجه گیری

هموروئید به دلایل مختلفی همچون زور زدن بیش از اندازه، مدفوع سفت، انقباضات شکمی و… روی می‌دهد، بنابراین تا جای امکان با خوردن آب و غذاهای فیبردار سعی کنید مانع از ابتلا به این بیماری شوید. اما چنانچه به این بیماری مبتلا شده‌اید، حتما به مراکز معتبر در غرب تهران و سایر شهرها مراجعه نمایید و زیر نظر پزشکان مجرب به درمان خود بپردازید. جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران از شیوه‌های درمانی مناسب این بیماری محسوب می‌شود که توسط پزشکان ماهر انجام می‌شود.

جهت دریافت نوبت کلیک کنید

سوالات متداول جراحی هموروئید با لیزر در غرب تهران

آیا در جراحی هموروئید با لیزر، از بخیه استفاده می شود؟

خیر در لیزر درمانی بواسیر از بخیه استفاده نمی شود زیرا لیزر جراحت زیادی ایجاد نمی کند که بخواهیم آن را با بخیه ببندیم.

آیا درمان هموروئید با لیزر درد دارد؟

لیزردرمانی درد حین و بعد از جراحی هموروئید را به حداقل می رساند. زیرا برش با لیزر بسیار ظریف بوده و همچنین در حین برش عروق، رشته های عصبی بریده شده را همزمان ترمیم می کند.

آیا بیمه تکمیلی هزینه درمان بواسیر را می پردازد؟

برخی از مراکز بیمه تکمیلی این هزینه را برعهده میگیرند. حتما در این خصوص با بیمه های طرف قرارداد خود مشورت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *