بواسیر یا هموروئید از جمله بیماری‌هایی است که بسیاری از افراد جامعه را درگیر می‌کند و به دلیل اینکه این بیماری در قسمت نشیمنگاه به وجود می‌آید، معمولاً این افراد از مراجعه به پزشک معالج امتناع می‌کنند. بیماری بواسیر بر روی سیاهرگ‌های اطراف و ناحیه داخل مقعد تأثیر می‌گذارد و باعث تورم و التهاب این قسمت می‌شود، که علائمی مانند: درد، خونریزی و سوزش را به همراه دارد.

یکی از باورهای غلطی که در مورد هموروئید وجود دارد این است که با گذشت زمان این بیماری بهبود می‌یابد. برای از بین بردن بواسیر یا هموروئید درمان‌های مختلفی وجود دارد که یکی از جدیدترین این متدها که مورد توجه پزشکان و حتی بیماران قرار گرفته است درمان و جراحی هموروئید و بواسیر با لیزر است.

تفاوت لیزر درمانی هموروئید با تیغ جراحی چیست؟

یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که برای بیماران به وجود می‌آید همین سؤال است که ما در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. برش ناحیه‌ای که دچار ضایعه شده است به کمک لیزر بسیار دقیق و با ظرافت انجام میشود و احتمال کاهش التهاب و پایین بودن دوره نقاهت بسیار افزایش می‌یابد.

در یکی از گزارشات متخصصین این بخش از جراحی اعلام شده که عوارض لیزر هموروئید و بواسیر نسبت به چاقو و تیغ جراحی حدود 70 درصد کمتر است. اما جراحی هموروئید به کمک تیغ و چاقوی جراحی احتمال خونریزی و التهاب را افزایش می‌دهد که ممکن است بیمار را تا چندین ماه درگیر عوارض بعد از عمل کند.

جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان صیاد شیرازی
جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان صیاد شیرازی

آیا درمان هموروئید با لیزر درمانی قطعی است؟

درمان بواسیر و هموروئید با لیزر روشی کاملاً بی‌خطر و بدون عارضه است که برای درمان انواع بیماری‌های مقعدی از جمله بواسیر و شقاق و فیستول می‌توان از آن استفاده کرد. از بین بردن هموروئید به کمک لیزر یکی از بهترین روشهای درمانی شناخته شده در کشور است که می‌تواند انواع مختلف هموروئید داخلی و خارجی را از بین ببرد.

لیزر درمانی برای هموروئید یک روش کم تهاجم است که می‌تواند برای کاهش اندازه هموروئید و تسکین علائمی مانند درد، خارش و خونریزی استفاده شود. در طول این روش، از لیزر برای گرم کردن و کوچک کردن بافت هموروئید استفاده می‌شود.

درمان بواسیر با لیزر به چه صورت انجام میشود؟

پزشک معالج در طول عمل از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه مقعد استفاده می‌کند و پس از آن از لیزر برای داغ کردن و کوچک کردن بافت هموروئید کمک می‌گیرد.

بعد از این عمل که ممکن است حدود 30 دقیقه طول بکشد شما کمی احساس درد و خونریزی را تجربه خواهید کرد که بسیار طبیعی است و به کمک داروهای تجویز شده توسط دکتر قابل کنترل است. پیروی کردن از دستورالعمل‌های پزشک معالج برای مراقبت‌های بعد از عمل از اهمیت بالایی برخوردار است که شامل عدم فعالیت‌های شدید، حمام و… می‌باشد.

فواید لیزر درمانی برای هموروئید

درمان و جراحی هموروئید و بواسیر با لیزر در صیاد شیرازی، برای از بین بردن وریدهای متورم که باعث علائم هموروئید می‌شود، بسیار مفید است. این روش که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد بسیار دقیق است و می‌تواند بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف زائده را هدف قرار دهد.

از مزایای لیزر درمانی برای هموروئید می‌توان به کاهش خطر عفونت، درد کمتر و زمان بهبودی سریع اشاره کرد. این روش نیز نسبتاً ارزان است و می‌تواند در یک بار مراجعه انجام شود. علاوه بر این، لیزر درمانی را می‌توان برای درمان هموروئید داخلی و خارجی استفاده کرد.

جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان صیاد شیرازی
جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان صیاد شیرازی

آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

تمام جراحی‌هایی که انجام می‌شود به گونه‌ای درد و نقاهت خود را دارد. اما نکته‌ای که در مورد درمان هموروئید به کمک لیزر وجود دارد این است که حدود 70 درصد ناراحتی و درد کمتری نسبت به جراحی‌های سنتی دارد. به راحتی می‌توان به کمک یک مسکن معمولی دردهای بعد از عمل جراحی را کنترل و برطرف کرد.

کدام مرکز درمان هموروئید را انتخاب کنم؟

با توجه به اینکه هر روزه بر تعداد مراکز درمان هموروئید بواسیر شقاق و فیستول افزوده می‌شود شما باید در انتخاب مرکز درمانی مناسب دقت کنید. تجربه و تخصص از مهم‌ترین مواردی است که باید برای شما در اولویت قرار بگیرد و پیشنهاد ما به شما کلینیک درمان و جراحی هموروئید و بواسیر با لیزر واقع در اتوبان صیاد شیرازی است که با برخورداری از متخصصین و با تجربه ترین جراحان ایران آماده خدمت رسانی به مردم ایران زمین است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *