طی چند دهه گذشته درمان و جراحی هموروئید با لیزر به عنوان بهترین و پیشرفته ترین روش درمان این بیماری شناخته شده است. به طور کلی درمان و جراحی هموروئید توسط دو روش انجام می شود که یکی از این روش ها استفاده از لیزر برای درمان این بیماری است و در روش دیگر که روش سنتی نامیده می شود از تیغ جراحی برای جدا کردن هموروئید استفاده می کنند. اگر شما نیز به تازگی تصمیم به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سیندخت گرفته‌ اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مربوط به جراحی هموروئید را به شما توضیح دهیم.

جراحی هموروئید با لیزر در سیندخت
درمان هموروئید با لیزر

مزیت لیزر هموروئید نسبت به سایر روش ها چیست؟

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر روشی است که نسبت به سایر روش ها میزان تهاجم کم تری دارد. در این روش از درمان هموروئید از دو نوع لیزر کم توان و پرتوان استفاده می شود. با توجه به نوع و شدت بیماری و تشخیص پزشک متخصص هر کدام از این لیزرها برای درمان بیماری هموروئید مورد استفاده قرار می گیرند. برای درمان هموروئید های خفیف از لیزر کم توان بدون جراحی و برش بافت استفاده می شود؛ در حالی که برای هموروئید های پیشرفته از لیزر پرتوان استفاده می کنند که این دستگاه قادر است انواع بیماری های مقعدی را درمان نماید.

برش در این نوع روش بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی است. هموروئید به بافت سالم اطراف ناحیه آسیب دیده هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند. به همین علت است که برای جراحی هایی که نیاز به ظرافت بالا دارند و پیچیده هستند مناسب می باشد. در جراحی با استفاده از لیزر سر عروق ترمیم می شوند و از خونریزی جلوگیری به عمل می آید؛ در حالی که این امر در روش‌ های دیگر مشاهده نمی شود.

جهت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سیندخت در معتبر ترین کلینیک لیزر هموروئید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فواید لیزر هموروئید

از مهم ترین و اصلی ترین فواید درمان هموروئید با لیزر در سیندخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  بیمار خونریزی زیادی را تجربه نمی کند و ترمیم زخم وی سریع تر اتفاق می‌ افتد. در نتیجه دوره نقاهت این بیماری در روش درمان با لیزر کاهش پیدا می کند.
  •  درد پس از عمل لیزر هموروئید به یک سوم میزان درد ناشی از عمل جراحی به روش سنتی کاهش پیدا می کند.
  •  انتقال بیماری های عفونی به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.
  •  احتمال بروز عفونت که یکی از اصلی ترین عوامل احساس درد پس از عمل است به صفر می رسد.
  •  بیماری که توسط لیزر تحت درمان قرار می گیرد نیازی به پانسمان و مراقبت های طاقت فرسای پس از عمل ندارد.
  •  میزان ریسک و عود پس از جراحی هموروئید با لیزر نزدیک به صفر است.
  •  بیمار سریعاً پس از درمان به کار و زندگی روزمره برمی گردد.
  •  این عمل بدون بستری شدن انجام شده و نیازی به بیهوشی ندارد.
جراحی بواسیر با لیزر در سیندخت
مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سیندخت

تفاوت درمان و جراحی هموروئید یا بواسیر با لیزر با تیغ جراحی چیست؟

بسیاری از بیماران با این سوال مواجه هستند که تفاوت استفاده از لیزر به جای تیغ یا جراحی با چاقو برای درمان هموروئید چیست؟ در واقع برش با لیزر پرتوان با ظرافت بالا و دقت بسیار انجام می شود. البته باید این مورد را نیز مورد توجه قرار داشت که مهارت پزشک متخصص هموروئید برای جراحی و لیزر هموروئید بسیار حائز اهمیت است.

به علاوه در صورتی که جراحی با تیغ یا چاقوی جراحی انجام شود خونریزی و التهاب بسیاری را در پی خواهد داشت به گونه ای که بیمار تا ماه ‌ها درگیر عوارض و مشکلات ناشی از این التهاب و خونریزی می گردد؛ در حالی که در روش درمان هموروئید با لیزر در سیندخت این موارد مشاهده نمی شود. همین علت موجب شده است که لیزر به محبوب ترین روش برای درمان هموروئید تبدیل شود.

جهت اطلاع از هزینه جراحی بواسیر با لیزر در سیندخت و رزرو نوبت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

آیا هموروئید با لیزر کاملاً برداشته می شود؟

در صورتی که هموروئید با لیزر پرتوان تحت جراحی قرار بگیرد به طور کامل برداشته می شود. به این روش از درمان بواسیر هموروئیدکتومی با لیزر گفته می شود؛ اما در صورتی که برای درمان هموروئید از روش درمانی لیزر کم توان استفاده شود واکه برداشته نمی شود. در این روش تنها محتویات داخل پاکه هموروئید که همان خونه لخته شده است تحلیل می رود و بواسیر کوچک می شود. بنابراین می ‌توان گفت که پاسخ به این سوال به نوع تشخیص پزشک متخصص و روش درمانی بستگی دارد.

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *