جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان | به طور معمول رگ های واریسی که در ناحیه مقعد قرار دارند را هموروئید می نامند. خون از طریق سرخرگ ها به مقعد می رسد و از طریق سیاهرگ ها به قلب باز می گردد. هنگامی که گردش خون به هر دلیلی مختل گردد، فشار درون رگ ها به تدریج افزایش می یابد و مپجب پیچ خوردن و گشاد شدن آن ها ( واریس ) می شود. این موضوع موجب شکل گیری بیماری بواسیر می شود.

اگر شما نیز به این بیماری مبتلا شده اید و یا به دنبال درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان برای اطرافیان خود هستید، با ما همراه شوید تا نکاتی مهم را در این خصوص به شما ارائه نماییم.

بیماری بواسیر و علل ایجاد آن
بیماری بواسیر و علل ایجاد آن

بیماری هموروئید چیست؟

هموروئید شبکه ای از عروق است که در بخش انتهایی بدن و نزدیک مقعد قرار دارند. اگر فشار بیش از حد این ناحیه وارد شود، سیاهرگ های موجود در این ناحیه در اثر فشار وارد شده به آن ها ملتهب شده و برجسته می شوند. در نهایت این قسمت به صورت یک امتداد گوشتی از ناحیه مقعد خارج می‌ شود. به این عارضه هموروئید یا بواسیر گفته می شود.

بیماری بواسیر یا هموروئید به علت های مختلفی شکل می گیرد و یکی از شایع ترین بیماری در جوامع مختلف است. بهتر است بدانید که حدودا نصف مردم جهان حداقل یک بار در طول زندگی خود به این بیماری دچار می شوند.

علل ایجاد هموروئید

شناختن علت‌ های بیماری هموروئید نقش بسیاری در پیشگیری از این بیماری دارد. برخی از مهم ترین و رایج ترین عوامل ایجاد هموروئید عبارت اند از:

 • یبوست: یبوست مزمن می تواند نقش قابل توجهی در شکل گیری بیماری هموروئید داشته باشد؛ زیرا که چنین بیمارانی تلاش های بسیاری را برای دفع مدفوع انجام می دهند. در نتیجه به این ناحیه فشار زیادی وارد می شود.
 • بارداری: در اثر فشاری که جنین به وریدهای لگن مادر وارد می‌ کند رگ های مقعد مادر کشیده شده و موجب افتادگی رگ های این ناحیه می ‌شود.
 • افزایش سن: افزایش سنی یکی از عوامل ایجاد بیماری هموروئید است؛ زیرا با افزایش سن رباط ها و بافت های لایه مقعدی بیمار شل می ‌شوند و امکان ابتلای شخصبه بواسیر را افزایش می دهند.
 • رابطه جنسی از طریق مقعد
 • بلند کردن ناگهانی اجسام سنگین
 • نشستن روی صندلی بلند
 • ایستادن و نشستن های طولانی مدت
 • رژیم غذایی غلط

جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان

روش درمان هموروئید بستگی بسیاری به اندازه و شدت این بیماری دارد. اگر هموروئید شخص شدید نباشد پزشک بواسیر تلاش می‌ کند تا بیمار را با روش های سرپایی درمان نماید؛ اما در موارد بسیار مشاهده می شود که جراحی با لیزر برای حذف کامل بواسیر یا کوچک کردن آن مورد نیاز است. یکی از بهترین و جدیدترین راه های درمان این بیماری جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان است.

این روش درمان هموروئید دارای مزایای بی شماری است که موجب شده است به سرعت در میان پزشکان و بیماران طرفداران بسیاری پیدا کند. از مهم ترین مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان می توان به درمان بیمار در مدت کوتاه بدون درد و خونریزی اشاره کرد. به علاوه استفاده از لیزر موجب افزایش دقت پزشک متخصص بواسیر در رفع این بیماری خواهد شد.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان
مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان

این روش از درمان بواسیر دارای مزایای بی شماری است که در ادامه تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم:

 • جلوگیری از انتقال عفونت های خطرناک مانند هپاتیت که در جراحی هموروئید با تیغ بسیار رخ می دهد.
 • لیزر هموروئید در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
 • در جراحی سنتی نیاز به برداشتن تامپون احساس می‌ شود که این عمل بسیار دردناک است؛ در حالی که در لیزر هموروئید بیماران نیازی به برداشتن تامپون ندارند.
 • درمان و جراحی هموروئید با استفاده از بی حسی موضعی انجام می ‌شود و نیازی به استفاده از بی‌ حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی ندارند. این مورد یکی از مزیت ‌های اصلی درمان هموروئید با لیزر است؛ زیرا که بسیاری از بیماران ترس از بیهوشی و یا بی ‌حسی نخاعی دارند.
 • بیمارانی که با جراحی هموروئید با لیزر در سیزده آبان درمان می شوند نیازی به استراحت چند روز در منزل ندارد و پس از ۲۴ ساعت از زمان عمل می توانند به محل کار خود بازگردند و زندگی خود را از سر بگیرند؛ زیرا که بیمار درد زیادی را تحمل نمی ‌کند.
 • پس از لیزر بواسیر بیمار می تواند رژیم غذایی و اجابت مزاج طبیعی خود را از سر بگیرد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *