امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش های جدید و مدرن برای درمان بیماری ‌های مختلف، کم تر کسی پیدا می‌ شود که به سمت روش های سنتی درمان بیماری ها برود. در این میان تجهیزات لیزری توانستند که انقلابی عظیم را در صنعت علم پزشکی ایجاد کنند و بسیاری از مشکلات بیماران را حل نمایند. در این مقاله قصد داریم تا درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سهروردی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید تا نکات مهم این روش از درمان را با یکدیگر مطالعه کنیم.

بواسیر چیست و چگونه به وجود می آید؟

بیماری بواسیر که با نام علمی هموروئید شناخته می‌ شود از جمله مهم‌ ترین بیماری های ناحیه نشیمنگاهی به شمار می آید که متاسفانه امکان بروز آن در هر سنی با هر شرایط جسمانی امکان پذیر است. این بیماری فرد مبتلا را درگیر با مسائل و مشکلات فراوان می کند.

اصلی ‌ترین عامل به وجود آورنده بواسیر ایجاد بیش از حد فشار به ناحیه رگ های اطراف مقعد است که این فشار می تواند به دلایل مختلفی از جمله: یبوست و نشستن و ایستادن های طولانی مدت باشد. کنترل این بیماری کار سختی نیست. البته رگ های متورم ناحیه اطراف مقعد در صورتی که درمان نشوند موجب شکل گیری بافت های بیرون افتاده خواهند شد که به مرور زمان گسترش پیدا می کنند و تا جایی می رسند که دیگر قابل کنترل نخواهند بود و باید سریعاً تحت درمان و جراحی قرار گیرند.

به طور کلی بیماری بواسیر با توجه به محل شکل گیری به دو دسته بواسیر داخلی و بواسیر خارجی تقسیم‌ بندی می ‌شود. خوشبختانه تفاوتی بین این دو نوع بیماری از نظر روش درمان وجود ندارد. بنابراین بیمارانی که به هر کدام از این دو عارضه دچار شوند می ‌توانند با لیزر تحت درمان قرار گیرند.

جراحی هموروئید با لیزر در سهروردی
بیماری هموروئید و علل بروز آن

روش های درمان بیماری بواسیر

در حال حاضر سه روش مختلف برای درمان بیماری بواسیر وجود دارد. نخستین روش استفاده از روش های خانگی و خوردن یک سری مواد غذایی است. این درمان برای روزهای ابتدایی بیماری که در حالت ضعیف قرار دارد مناسب به نظر می رسد.
به علاوه با توجه به این که یکی از عوامل شکل گیری بیماری بواسیر ابتلا به یبوست است، رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند به بیمار برای بهتر شدن اوضاع جسمانی آن کمک کند. اگر شدت بیماری بیش از حد باشد بیمار باید تحت جراحی سنتی یا لیزر درمانی قرار گیرد تا بیماری به طور کامل ریشه کن شود.

بواسیر خارجی تفاوت های چندانی با بواسیر داخلی ندارد و تنها با درد همراه است. درد ناشی از این بیماری به مرور زمان در افراد مبتلا به این بیماری به حدی خواهد بود که نمی تواند کارهای روزمره خود را انجام دهند. بنابراین توصیه می شود که در روزهای شروع بیماری از روش های خانگی مانند: خوردن سبزیجات، ملین ها، انجام ندادن فعالیت های سنگین و… استفاده کنید و در صورتی که متوجه شدید تغییرات چشمگیری ندارید اقدام به درمان هموروئید با لیزر در سهروردی نمایید.

جهت اطلاع از هزینه جراحی هموروئید با لیزر در سهروردی و رزرو نوبت با مشاوران ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در ارتباط باشید.

جراحی بواسیر با لیزر در سهروردی
درمان و جراحی بواسیر با لیزر در سهروردی

چگونگی درمان و جراحی بواسیر در سهروردی

سوالات بسیاری در خصوص چگونگی درمان و جراحی بواسیر با لیزر در سهروردی وجود دارد. بهتر است بدانید که لیزردرمانی مدت کوتاهی است که وارد کشور شده است و توانسته است طی این زمان کوتاه افراد بسیاری را به سمت خود جذب کند. در این روش از درمان بواسیر از تجهیزات لیزری پیشرفته استفاده می شود که منجر به درمان بیماری هموروئید خواهد شد.

در این روش از درمان محل زخم بسیار کوچکی به جای می ‌ماند که پس از چند روز به راحتی جوش می خورد و دردسرهای ناشی از تعویض پانسمان را برای بیمار به دنبال نخواهد داشت. به طور کلی می‌توان وضعیت های زیر را برای جراحی بواسیر با لیزر در سهروردی ذکر نمود:

  •  عدم استفاده از داروی بیهوشی برای درمان بیمار
  •  کوتاه بودن زمان عمل درمان بواسیر با لیزر
  •  عدم احساس درد و خونریزی حین عمل جراحی بواسیر با لیزر و پس از آن
  •  دوره نقاهت کوتاه مدت و کم تر از روش جراحی سنتی
  •  حداقل میزان احتمال آسیب بافتی یا عفونت
  •  درمان
  •  هزینه درمانی پایین نسبت به سایر روش های درمانی مانند جراحی سنتی
  •  بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان
  •  بازگشت سریع تر بیمار به محیط کار و زندگی طبیعی

جهت دریافت نوبت کلیک نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *