جراحی هموروئید با لیزر در سنایی | موثرترین و موفق ترین راه درمان و جراحی هموروئید به خصوص در موارد پیشرفته روش جراحی با لیزر است. علاوه بر آن، از روش درمان با لیزر برای هموروئید هایی که خفیف هستند نیز استفاده می شود. در این فرایند بیمار مبتلا به هموروئید یا بواسیر تحت نظر پزشک متخصص و با استفاده از لیزر درمان می شود.

هموروئید چیست؟

هموروئید به زائده های گوشتی بیرون زده از دهانه مقعد گفته می ‌شود که با علائمی مانند: درد، سوزش و خارش و گاه خونریزی بروز پیدا می‌ کند. این توده های بیرون زده بواسیری در اثر فشار بیش از اندازه ای که بر روی بالشتک های بواسیری قرار گرفته در انتهای کانال مقعد اعمال می شود، شکل می گیرد.

تشخیص بیماری هموروئید و راه های درمان آن
تشخیص بیماری هموروئید و راه های درمان آن

دران قطعی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر در سنایی

این تصور در میان بسیاری از افراد وجود دارد که درمان بواسیر با لیزر درمان موقتی است! در حالی که این تصور صحیح نیست و درمان هموروئید با لیزر روشی بسیار موثر و اثربخش برای برداشتن زوائد گوشتی شکل گرفته در ناحیه مقعد محسوب می شود. این روش از درمان می تواند در سریع ترین زمان ممکن موثرترین نقش را در درمان بیمار داشته باشد. درمان بواسیر با لیزر در سنایی به عنوان درمان سریع هموروئید نیز شناخته می شود.

نحوه درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سنایی

درمان هموروئید به کمک لیزر روشی است که نزدیک به ۲۰ سال سابقه استفاده در سراسر جهان را دارد. در کشور ایران، درمان بواسیر به صورت سرپایی و در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون بیهوشی انجام می شود. هنگام انجام جراحی بواسیر با لیزر در سنایی، ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد توسط داروی بی حسی موضعی بی ‌حس می ‌شود.

سپس به کمک اشعه برنده لیزر، بخش هایی از توده هموروئید توسط پزشک متخصص و جراح به آسانی برداشته می شوند. پیش از آن که پزشک جراح عمل بواسیر با لیزر را شروع کند لازم است ابتدا وضعیت توده ها را در بیمار مورد بررسی قرار دهد و سپس در صورتی که نیاز به جراحی بود زمان مناسب برای عمل لیزر را تعیین کند. توجه داشته باشید که برای درمان هموروئید به کمک لیزر نیاز به تشخیص دکتر بواسیر است.

جراحی هموروئید با لیزر در سنایی توسط چه دستگاهی انجام می شود؟

دستگاه هایی که برای جراحی هموروئید با لیزر در سنایی مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت هستند؛ اما امروزه از برترین نوع دستگاه لیزر که لیزر پرتوان CO2 است برای درمان هموروئید در سنایی استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است و برای درمان بواسیر در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این دستگاه قادر است بدون آسیب زدن به بافت‌ های سالم، توده هموروئید را کاملاً برش داده و از بین ببرد.

درمان قطعی بواسیر با جراحی هموروئید با لیزر در سنایی
درمان قطعی بواسیر با جراحی هموروئید با لیزر در سنایی

مزایا و فواید جراحی هموروئید با لیزر در سنایی

همان گونه که می دانید بیماری بواسیر یا هموروئید در اثر رژیم غذایی نادرست و یا ابتلا به یبوست مزمن اتفاق می افتد. برای درمان این بیماری با استفاده از لیزر، بدون شک فواید و مزایای بسیاری عاید شما می ‌شود که در روش جراحی سنتی و سایر روش های درمانی آن را به دست نخواهید آورد!
از مزایای جراحی هموروئید با لیزر در سنایی نسبت به سایر روش ‌های جراحی این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز به پانسمان داخلی ندارد.
 • دوره نقاهت درمان هموروئید با لیزر کوتاه مدت و یک روزه است.
 • بیمار برای جراحی توسط لیزر نیازی به ناشتا بودن ندارد.
 • بیمار نیازی به انجام آزمایش ‌ها و چکاپ های پیش از عمل ندارد.
 • درمان با لیزر در کوتاه‌ ترین زمان ممکن و به صورت سرپایی انجام می شود.
 • ترمیم بافت و بسته شدن زخم عمل بواسیر در روش درمان با لیزر حین جراحی اتفاق می ‌افتد.
 • درد و خونریزی ناشی از عمل لیزر هموروئید به حداقل و کم ترین میزان خود خواهد رسید.
 • این روش از درمان هموروئید نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد.
 • بیمار از عوارض بیهوشی پس از عمل مصون خواهد ماند.
 • نیازی به مصرف دارویی خاص برای دوره درمان احساس نمی شود.
 • هزینه درمان و جراحی هموروئید با استفاده از لیزر بسیار کم تر از هزینه درمان و جراحی هموروئید با استفاده از روش های جراحی سنتی می باشد.
 • دوره نقاهت جراحی هموروئید با لیزر در سنایی بسیار اندک بوده و بیمار پس از درمان می‌تواند به سرعت به زندگی عادی خود بازگردد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *